Batman (1989)

Burtonovi sedia takéto komixové scenáre, tu si môže vyblázniť svoju fantáziu, takže vizuálna stránka pohybujúca sa niekde medzi rozprávkou a hororom je veľmi dobrá. Celé to ale trošku kazí miestami až moc naivný scenár a mňa osobne neuchvátila ani Kim Basinger........... aspoň o to viac vynikol Nickolson, ktorý bol o triedu lepší ako všetci ostatní.

Nekecej a pádluj! (2004)

Mňa najviac zaujal ten raftový zjazd. V takýchto priemerných komédiách sa len tak nevidí takto autenticky a akčne natočený splav............. Ale čo sa týka toho dôležitejšieho, ako som už spomenul ide o priemernú komédiu, s niekoľkými vydarenými scénami, ktoré striedajú nevydarené scény a hluché miesta, ktorých je oveľa viac.

Sin City - město hříchu (2005)

Rodriguez dosť zariskoval, keď sa rozhodol sfilmovať komix spôsobom vytvorenia vernej vizuálnej kópie, ale samozrejme rozpohybovanej, pretože práve to je to čaro komixu - že sú to len statické obrázky........... Nakoniec to ale vyšlo, vizuálna stánka - hra skvele nasvieteného kontrastného svetla s tmou je skvelá, doplnená o zaujímavú virtuálnu výpravu. (aj keď práve tá v niektorým momentoch až fakt nevyšla)............. I keď verím, že veľa ľuďom toto nesadlo, ja osobne dávam za 4. Predsa len, za 5 to nie je............príbehy mohli byť viac prepojené, lebo inak skvelý scenár má i slabšie chvíľky a potom to miestami nudí...............

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jeden z tých filmov, pri ktorom druhé videnie filmu prinesie divákovi možno ešte väčší zážitok ako to prvé. Príbeh je priam šialený a dej dosť zamotaný, že bolo treba dať pozor aby z toho nevznikla nejaká zlátanina. Tvorcovia si ale dali záležať a diváci majú možnosť vidieť skutočnú lahôdku. Prispel k tomu aj J. Carrey. Väčšinu jeho rolí tvoria blázni typu Ace Ventura, ale takéto role mu svedčia ďaleko viac.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

V podstate je to len úchylný anglický humor v amatérsko-naivnom prevedení...... No ale ako je možné, že to také skvelé?

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Ako malý chlapec by som dal bez váhania 5 hviezdičiek, ale nejak som postupne stratil chuť na tieto romantické kovbojky, kde hlavný herci sú niekedy až príliš afektovaný a vedľajší herci to flákajú. Z Pokladu na striebornom jazere sa mi zdal vierohodný akurát tak H. Lom ale i tak patrí tento film vďaka skvelej výprave, väčšinou vydarenými akčnými scénami, pôsobivej hudbe k tomu najlepšiemu z tohto žánru.

Starsky & Hutch (2004)

O 70. rokoch toho bolo natočeného až až ale spojenie Stiller - Wilson dávalo nádej že prinesú niečo prevratné. No nestalo sa a z toho som trochu sklamaný.............. Film slušne parodujúci 70. roky, ale veľa vtipov bolo moc okatých a nedotiahnutých a tie fakt dobré mám spojené hlavne so Snoop Dogom............ Ja by som to tak nesilil a radšej to skúsil spôsobom akým bol natočený videoklip Sabotage od Beastie Boys.................U mňa teda na 60%

Peřinbaba (1985)

Zatiaľ čo deti žasnú nad nezvyčajným príbehom o Jakubkovi a Alžbetke, dospelí sa kochajú úžasným spracovaním, réžiou či kamerou. Spoločne sú ale určite unesení ojedinelou atmosférou, ktorú medzi rozprávkami asi ani nenájdete, podporenú prenikavou hudbou. Jakubisko to jednoducho vie a svoj prejav v tejto rozprávke rozvinul naplno...........až tak, že v niektorých momentoch nie je jasné, či ide ešte o rozprávku.

Tisícročná včela (1983)

Ak si nejaký slovenský seriál vôbec zaslúži 5 hviezdičiek, tak je to u mňa určite tento ................ Predovšetkým vďaka týmto štyrom: Hapka, Jakubisko, Kroner, Kvietik (v obecednom poradí :-). ................ O dva roky neskôr natočil Jakubisko Perinbabu a odvtedy to šlo zo slovenským filmom už len z kopca..................

Sedm (1995)

Keď už takú nevídanú brutalitu dať do filmu, tak presne takúto temnú, mrazivú, depresívnu atmosféru si k tomu predstavujem. Tá drží diváka v strehu po celý čas - od úvodných minút, až po ten záverečné šok, z ktorého máte zimomriavky ešte pár hodín po filme. Samozrejme aj herci sa nenechali zahanbiť a k výnimočnému filmu odviedli adekvátnu prácu - Pitt ukázal, že je nielen fešák, ale vie aj zahrať, Freeman, to je stávka na istotu a Spacey - ten snáď tých ľudí sám zavraždil..... a nielen hviezdna trojka ale aj malé, bezvýznamné úlohy bola zahrané veľmi dobre.