• Pohádka

Mamma Mia! (2008)

Perfektní volba herců, krásná příroda, kouzelná atmosféra, nádherná hudba, vtipné hlášky, dojemné chvilky, úžasný nápad, příjemná zápletka, skvělá Meryl Streep a super konec ! Nic mi tam nechybělo, tohle je HIT, ať si říká, kdo chce, co chce !

Melodie mého srdce (2007)

Neuvěřitelně krásné, romantické, přirozené, upřímné, emocionální, dojemné i veselé, taky kouzelné, jak vám docházejí všechny souvislosti, spojené příjemnou atmosférou s naprosto suverénními herci. Opravdu mě to překvapilo a mělo to prostě své kouzlo a šťávu. Konec je excelentní a ta hudba je nádherná, takže u toho happy endu jsem si hezky pobrečela, protože to bylo prostě DOKONALÉ. Dlouho sem neviděla tak vydařené ztvárnění, kterému by nic nechybělo. Bomba !

D-Tox (2002)

Celkem slušná a napínavá podívaná se Stallonem(čekala sem, že to bude horší), kterýmu tu roli policajta prostě věříte. Bylo to chvílema celkem drsný a docela dlouho mi trvalo než sem odhadla kdo je tim zabijákem a to mě baví... Někdy to bylo fakt nechutný, taky z toho příběhu mohli vyždímat trochu víc. Ale jedno vim jistě, příště budu Stallonovi zase držet palce! :)

Sněžní andělé (2007)

Kate Beckinsale tu jako matka hrála velmi přesvědčivě, ale to je tak všechno, co za něco stálo... Na druhou stranu to celé působí pochmurně, takže na nějaké ty pocity jsem nijak nereagovala... nepřišlo mi to smutný, spíš zbytečně depresivní... Nudilo mě to, bylo to dlouhé, protože sem se koukala na to, jak se každému všechno sere a chybělo mi tu trochu upřímnosti, já nevim... nevěřila sem tomu... bylo to hrozně neosobní, nijak mě to neoslovilo. Ale líbila se mi jedna velká pravda : VČEREJŠEK JE MINULOST, ZÍTŘEK JE ZÁHADA A DNEŠEK JE DAR.

Vášeň a cit (2007)

Naprosto čisté, dojemné, přirozené... Chvíli sem se jen tak pousmívala, jindy mi to přišlo opravdu smutné, plné emocí. Jindy hrozně dokonalé, jak je to výstižně napsané, takže sem se pokoušela se do toho vcítit... Protože si myslím, že to bylo vážně dobře zahrané. Jak bych to řekla, bylo to prostě AUSTENOVSKÉ a rozhodně mě to nezklamalo !

Iluzionista (2006)

Zajímavý nápad, perfektní ztvárnění, úžasná hudba, skvělí herci, působivá atmosféra, napínavé a strhující drama, které ani trochu nenudí. Dovrší to šokující závěr... Co chtít víc? Po dlouhé době DOKONALÝ FILM :)

Detektivové z Hollywoodu (2003)

Na začátku jsem se nevyznávala, kdo je kdo, i když se to později rozmotalo. Dvojce herců bylo asi to nejlepší z filmu, akčností to nepřekypuje, ale najdou se vtipné části. Chvílema to mělo opravdu zdlouhavé scény, který mi přišly zbytečný. Akci nechali až na konec, tudíž koukáte na nekonečnou honičku s auty, zato rvačka na střeše byla celkem napínavá, takže ke konci z toho sice nezpouštíte oči, i když necelé dvě hodiny je na tenhle typ filmu trochu moc. To zapříčiní, že se nudíte... A navíc melodie stále zvonícího mobilu mě začala štvát :) A celkově má film pomalý tempo, takže dávám tři hvězdičky hlavně za herce... :)

Svatba podle Margot (2007)

Co to je? Mysleli si snad, že vytvořili přirozenej film? To asi těžko... Margot dělá, že všechno umí, ví a každému radí, ale sama je děsně slabá, takže pořád vybuchuje a s někym se hádá a vlastně neví, co chce... Nejvíc mi na tom asi vadilo, jak je mi tahle osoba neuvěřitelně protivná a něpříjemná, zároveň působí nevyrovnaně... Prostě ani trochu mě to nebavilo, nezasáhlo, nedojalo, nezaujalo, natož rozesmálo... byla to jen splácanina pocitů mezi skupinou lidí, kteří se vzájemně nemají rádi. Ubohej pokus o citovej film, kterej srší trapností a chabostí !

Králova přízeň (2008)

Ze začátku bylo všechno zajímavé a začalo se to hodně zamotávat. Krásne kostýmy, skvělí herci, dobrá zápletka, příjemná hudba, dobová atmosféra... to celé mi dávalo dohromady krásný historický film. Ale všechny ty intriky vedly jen k neuvěřitelnému trápení. Oddanost k rodině mě zaráží, všichni museli ustupovat a měli to za povinnost... Ženy neměly skoro žádná práva, královna rodila, dokud neměla syna... Že měl král dostatek milenek, to už nikoho nezajímalo, manželka tedy sloužila jen formálně. Přijde mi to neskutečné, i když o tom neslyšim poprvé. A tak když se mluví o téhle době, rozhodně si nepředstavim jen krásný šatičky... ale krutost, méněcennost, lhostejnost... prostě to na mě zapůsobilo natolik, že sem ráda, že žiju ve světě počítačů :) Jen chci dodat, že obě herečky to zahrály skvěle... Co se týče Natalie Portman, ona je dokonalost sama... a čím dál tím víc... herečka s velkým H !

Kung Fu Panda (2008)

Naprosto skvěle zvládnutý film. Jen ten nápad a pak celý příběh sám o sobě je velice zábavná záležitost. Ta jejich mimika je dovedena k dokonalosti, k tomu vydařená hudba a jak se střídal vážný boj s vtipnými hláškami, mě ani chvilku nenudilo... Není co dodat !