• Pohádka

Kouř (1990)

Pro mě bohužel zklamání... čekala jsem něco víc, vtipnější, hudebnější, prostě cokoli. Dočkala jsem se trapného humoru, pár hlášek, které jsou použitelné, zbytek rozhovorů jsou unylé dialogy. Celé mě to fakt nudilo... ač mi Vorel zase tak nevadí, tak tohle mi prostě nesedlo. Jednotlivé postavy byly sice zajímavé, ale jako celek to bylo neskutečně protivné a tragikomické, což byl asi záměr, ale mě se to vyloženě příčilo. Arnoštek byl sice boží, ale první písničku a ne každých pět minut, hlavní hrdina mi byl proti srsti a celkově to na mě nezapůsobilo nijak zvlášť extra. Pár vtipných momentů tam je, kvůli Zedníčkové, tanečnímu číslu, Evě Holubové za její výkon a pár pěveckých momentů dávám ještě tři hvězdy.

Určitě, možná (2008)

Musim uznat, že to splnilo moje očekávání, byla to velice zdařilá romantická a úsměvná komedie, která přirozeně plynula a měla moc hezký konec a pointu... vyprávění dceři ten příběh mi přišlo docela originální a hlavní herec byl celkem zdařile vybraný... Film jsem viděla v originálním znění a to s anglickými titulky, což jsem si zkusila poprvé, proto se musim pochválit, že jsem všemu rozuměla a o to víc jsem se do toho asi vcítila a víc jsem se začetla a snažila se to vše chápat. Naštěstí snímek neobsahoval žádný těžký věty a slova, ve kterých bych se ztrácela... tudíž jsem ráda, že díky tomu to pro mě byl silný zážitek. Velice milá podívaná...

G. I. Joe (2009)

Nebyla to paráda, takže nemůžu dát čtyři hvězdičky, ale přesto jsem shlédla povedenou podívanou s efekty, akčností, která byla od začátku do konce svižná, tudíž jsem se nenudila. Líbily se mi ty oblečky, boje, vzpomínky a i všechny ty vztahy a dějové linie, které spolu souvisely, to dávalo určitě příběhu bod navíc. Siennu Miller sem tu skoro nepoznala, docela se na to hodila... a ostatní herci byli opravdu dobře vybráni. Fajn, některé věci byly lehce ujetý, ale třeba že Rex byl ten šílenej vědec, to jsem si myslela. Konec byl trošku předvídatelnej, jelikož se zase bavíme o armádě USA, která nikdy nezklame, takže nesestřelení těch hlavic je dost nepravděpodobný. Ale mělo to nápad, plno akce a rychle to uteklo, konec byl fakt napínavej a Channing to hrál opravdu přesvědčivě. Ale je jen jedním z dalších snímků, kde sme něco podobného viděli, tudíž si ode mě nezaslouží víc, i když já takovýto typ filmu mám fakt ráda. Takže pro mě průměrný akční filmek... :)

Děti noci (2008)

Musim říct, že mě to mile překvapilo a čekala sem něco naprosto odlišného. Martha Issová mě jen utvrdila v tom, jak dobře umí hrát a že je naprosto přirozená. Příběh hlavní hrdinky je dost pesimistický a dost psychologický a proto se mi to asi líbilo. Mádl to hrál skvěle, to musim uznat... prostě celkově to na mě působilo hodně opravdově. Protože takovej život je, ona pracuje, ale přitom má nadání, kterýho by mohla využít, ale radši plejtvá časem v nonstop potravinách. Když ji tam přepadnou a taky zjistí, že její přítel jí je nevěrnej s nejlepší kamarádkou, začne věci přehodnocovat, i když to na sobě nenechá znát. A její kamarád, kterej si jedinej o ni dělá pořádný starosti a záleží mu na ni, toho odbejvá, páč ji vadí, jak se chová a přijde ji komickej. Jenže pak si uvědomí, že on je tu pro ni a to je důležitý... Prolínají se tu opakované věci, jako dcera uprchlá z domova, nebo holka co krade... plus pár vztahů v rodine Ofky. Pocity Ofky lze pochopit a docela se vcítíte do její dušičky... přišlo mi to ze života a proto jak to bylo lehce zahraný, mě to bavilo. Chvilkama to bylo tragikomický, ale o tom život asi je. Každopádně konec byl usměvavý, změnila se jedna věc a najednou vypadaly a končily ostatní problémy lépe.

Smrt čeká všude (2008)

Dokonalý snímek, který znázorňuje naprosto reálný a bezkompromisní strach, riziko a smrt. Bez příkras se tu ukazuje, jak se odstraňují bomby a nálože a že smrt tě může minout jen o pár cenťáků. Nebo rozdíl mezi životem v Iráku a životem zpátky doma. Ve strachu a jeho práci se dokázal rozhodnout hned, ne vždy správně, ale s rizikem se pokusil o všemožné. Problém pro něj představuje naprosto jednoduchá, ale najednou zbytečná věc, např. v supermarketu výběr vloček. Rozhodně si pár Oscarů zaslouží, i když pro mě Avatar představuje něco velkolepějšího, sice ne tak reálného, ale stejně tak kvalitního,jako tenhle válečný film, který si rozhodně zaslouží chválu a uznání. Detailní záběry výbuchu, nebo momenty provinění a strachu ze smrti na mě zapůsobily asi nejvíc. Je to pecka, na nic si nehrající a reálnej film, sice bych v kategoriích dala přednost jednoznačně Avatarovi, ale tohle je jiný šálek kávy... prostě bomba ! Jakože já na válečný filmy nejsem, ale tohle byla síla. Sice Oscar za nejlepší film mi přijde trošku utažený za vlasy, i přes to to má grády.

Ostrov (2005)

Film byl nadupaný akcí, rychlými střihy, efekty, ale i celkem slušně promyšlenou zápletkou. Musím dodat, že herecká dvojce mi sem vyloženě sedla a to sem si myslelal, že Scarlett nějakej takovej žánr nemůže zvládnout, ale opak je pravdou, moc se mi tu líbila a i jako pár velice ladili. Trochu mi to připomínalo chvilkami Minority report, Equilibrium nebo Já, robot - kvůli pravidlům, zákazům a přesvědčení o jiné realitě, ale i tak to mělo svůj nápad a moc se mi to líbilo. Kamera sice chvilkami pokulhávala, ale i tak mě Michael Bay přesvědčil o tom, že je jedním z nejpřednějších režisérů, že si zakládá na detailu, skvělých akcích a výbuchách, které berou dech. Navíc se mi líbily i psychické momenty, jako černoch v nemocnici, na mě hodně zapůsobilo. Milostná scéna, byla přesně načasovaná a vyhrocená tak, jak to mám ráda, filmu to dodalo trošku na něžnosti a Bay opravdu umí spojit ty pravé momenty. Velice povedený snímek, který mě mile potěšil :)

Avatar (2009)

Chtěla jsem, aby 2000. hodnocení patřilo zrovna tomuto skvostu a to se mi splnilo. Co bych řekla pro začátek, bylo to přesně to, co jsem očekávala, ale možná sem dostala ještě víc. Spoustu nabité akce, parádních efektů, skvělého příběhu, který byl podle mě do puntíku doveden do dokonalosti, velice povedené střihy, herecké výkony, i skvěle udělaní obyvatelé Pandory. Nemohla jsem spustit oči z Neitiri, prostě něco tak krásného na to se dívá opravdu s obdivem, tady se utvrdilo, že modrá je dobrá... neskonale úžasná atmosféra, která z toho přímo dýchala, ten svět co tam byl - neuvěřitelně krásný, přirozený a kouzelný zároveň. Byla to taková úžasná pohádka s dobrým koncem, některé části se daly předvídat, ale to všechno beru, protože takovýhle film jsem ještě neviděla ! Škoda, že tady není 6* hodnocení, protože když to s prominutim srovnám s nějakýma sra*kama, který ode mě dostanou tři hvězdičky, tak se to najednou nedá srovnat. Nic tak povedeného sem dlouho neviděla, snad nikdy. Takhle akční podívanou plnou zvratů a překvapivých momentů, mrazilo mě po zádech, měla sem husí kůži a všechny ty emoce sem prožívala s Jakem. Jako jeho první let, nebo polibek s Neitiri, prostě ty scény jsou natočeny tak dokonale, že bych se nejradši taky stala tou modrou osůbkou, z které vyzařuje tolik charismatu. Taky se mi moc líbilo, jak se tu propojily dva světy - ten LIDSKÝ -> bezcitný, plný techniky a vědy, ale bezlítostný, který si jde za svým cílem a nevidí nic jiného než moc a peníze a oproti tomu svět PANDORY -> kde je nejvíce důležitá rodina a klan, strom duší a Eiwa a jejich smysluplný život plné duchovního spojení mezi jednotlivými rostlinami a zvířaty. Každá věc tam má smysl a nikdo by tu rovnováhu nikdy neporušil... Proto jsem i já těm šokům a síle lidí v podobě strojů čelila tak, že sem se bála a prožívala to s nimi... Boření stromů a všeho kolem, bylo nepředstavitelné a já se vžila do té situace, která byla otřesná. Ale nebyl by to americký film, aby nekončil dobře, no ne? Myslim si, že je to nádherně natočené - Cameron představil mistrovský kousek, na který všichni dlouho čekali a myslim si, že nikdo nemůže být zklamaný. A jestli někdo řekne, že jsou tam efekty a všechno ve filmu, ste už dávno viděli... nevěřte tomu, protože tak silný zážitek sem dlouho nezažila.. něco tak perfektního, co vyrazí dech - akce, romantika, dojetí, boje, ale i ta technika a všechno do sebe tak nádherně zapadalo, bylo spojené bezchybnou hudbou, která seděla do každého záběru a hned se mi ta příroda a svět Pandory dostal pod kůži. Ani po tom shlédnutí mi nebylo jasné, jaktože to natočil Cameron - úplně jiný styl a stále mě překvapuje, jak mohl zrodit tak neokoukaný a nový nápad, který každého musí nadchnout. A to nemluvim o dějových nebo vizuálních detailech, které tento film jen doprovázely a dotvářely ho ke konečné podobě, která mě unesla až pod strom duší, které ke mě promlouvaly jako k Jakovi... Co víc dodat, je nad míru jasné, že se mi to líbilo, i když je to v hodně zkrácené verzi, protože tohle se nedá popsat jen tím, jestli to bylo hezké, nebo ne. Něco takového sem neviděla hodně dlouho a takovou show si dopřeju znova. Navíc stopáž 160 minut uběhne, že ani nevíte jak... Musím ještě dodat, že 3D zážitek mi jen zvýšil pocit, že tam jsem a že jsem si to užila jako žádný film někdy v kině. Proto se klidně usaďte a dívejte se na něco neobvyklého a tak velkolepého, jako je právě modrý Avatar ! :) Ať se tam i vy najdete :)

Super drbna (2007) (seriál)

Tenhle seriál mě nutí napsat komentář o tom, jak mi připadá supr. Nejdřív sem si myslela, že to bude jen další průměrná Beverly Hills. Ale tenhle seriál se povrchně jen jeví, ale řeší se tu normální problémy a od prvního dílu si prostě hlavní hrdiny zamilujete. Krásná a přirozená Serena, je přece naprosto okouzlující, Dan vtipný, Blair je opravdu mrcha, ale musim říct,že její plány jsou bezchybné, do Nata tak nějak nevidim, ale nevadí mi tam... a Jenny nebo Chuck jen doplňují příběh, který je propleten do různých rodin a přátelství, nebo vztahů. Některé momenty jsou očekávatelné, ale zase se díl po dílu dovídáme určitá tajemství a to mě baví sledovat... Pro mě je to teď něco jako droga... skvělý seriál, který mi tak nějak dodává dojetí, pobavení a zaujetí do jejich životů. Ač jsou to životy v bohatých rodinách, tak všichni herci to hrají tak přirozeně a přesvědčivě, že nemůžu jinak, než je prostě zbožňovat :) Mimochodem Blake Lively a Leighton Meester jsou neskutečně krásné :)

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Excelentní výkon Audrey Hepburn, která hraje snad i očima, originální pojetí a do toho momenty, jako je kocour, dotěrný nápadník, či komický soused přispívaly k velmi poutavému příběhu. Holly byla tajemná, ale zároveň zábavná a krásná a Paul prostě přirozený, který nemusel ani říkat, co cítí, bylo mu to vidět na očích. Nemluvě o dokonalé hlavní znělce, půvabu hlavní herečky a dokonalém konci musím říct, že snídaně u Tiffanyho dopadla prostě skvostně.

Vlastní pravidla (2007)

Musim říct, že mě to mile překvapilo, čekala sem další pubertální film, který bude nevyzrálý a trapný. Ale tohle bylo příjemné a rodinné pokoukání, které mělo závažné téma a i na pár méně výrazných momentů to byl celkem slušný film, který ničim neurazí, možná ani nenadchne... Ale Lindsay Lohan konečně předvedla hraní a ne jen svý prsa, Felicity Huffman jako opilá to hrála skvěle a Jane Fonda? Taková rázná babička, která vypadá pořád skvěle... všechny ty vztahy byly velice přirozené a nakonec tam prostě nejsilnější byla láska matky k dceři a to 2v1. Na pár vedlejších míst tyhle tři silné články dost ovlivnily celý můj pohled na film. A musim říct, že to nebylo k zahození... :) Lindsay mi udělala radost !