• Pohádka

Čokoláda (2000)

Tento film na mě zapůsobil, protože je kouzelný od začátku až do konce. Jestli na vás dýchne celé to čokoládové království nebo obyčejné starosti lidí z městečka nebo naopak herecký výkon "záporáka" šlechtice je vlastně jedno. Je to o tom, jak málo stačí k tomu, aby to pokušení změnilo člověka nebo mezilidské vztahy. A všechny ty barvy, bezprostřednost a přirozenost vede k příjemnému zážitku. Vřele doporučuji.

Black Books (2000) (seriál)

No tohle je taková potrhlá zábava. Tři doslova šílení kamarádi zažívají zajímavé situace a chvilky a Bernard je naprosto hrozný ochlasta, ale herecky vás každopádně rozesměje.

Mezi námi děvčaty (2003)

Tahle rodinná komedie vás chytne už od začátku...nic jí totiž nechybí, skvělý nápad vyměnit si duše mezi matkou a dcerou, které si nerozumí, hudba, která všechno spojuje, hlášky, které nezapomenete, prostředí školy a puberťáckých problémů je úžasně nenormální :) Další důvod, proč se dívat je ten, že tohle vás rozesměje, ale i dojme, prostě je to zábava pro všechny generace a všechny gurmány :)

Láska nebeská (2003)

Naprosto přirozený a nádherný film o lásce... Atmosféra Vánoc tomu všemu jen přidává... Herecké obsazení je tak přesné, že si myslíte, že nekoukáte na film... Všechny ty okamžiky jsou tak romantické a zároveň vtipné, že to prostě pohladí na duši. Ona stačí scéna, kdy ta holka zpívá tu krásnou písničku, jen v tu chvíli mě mrazí po zádech... Vždycky se na to podívám ráda zas a znova... :)

Kill Bill (2003)

Já tenhle film miluju ! Uma Thurman se do téhle role tak vžila, že už ji ani neberu jinak, než jako krvavou nevěstu. Tenhle film jsem viděla snad stokrát a dvojka je snad ještě lepší, ale jedničku už mám tak zakódovanou, že nemůžu jinak. Ráda se dívám na tu akci zas a znova.

Forrest Gump (1994)

Naprostá jedinečnost a dokonalost... Máma vždycky říkala... že život je jako bonboniéra... nikdy nevíš, co ochutnáš :)

Amélie z Montmartru (2001)

Je to pro mě velice zajímavý film, protože Audrey hraje přímo sladce, oživotu, který si sama svým způsobem představuje, věří na osud a nakonec v tom je zase ta láska :) Jestli pomáhá lidem, ovlivní život otci nebo kolegyním je pro ní určité poslání a rozhodně na mě působí tím milým dojmem, který nevyprchá do konce filmu. Jeden z mnoha filmů, které mají své kouzlo...

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Nejlepší český detektivní seriál, ovšem bez Trojana by to nebylo ono. Každý díl má něco do sebe a já ráda sleduju každý jejich krok.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Červený trpaslík už patří mezi klasiku a jasnou kvalitu. Možná ten britský humor někomu nesedne, ale každopádně ty díly jsou nadupaný zábavou a dobrým vtipem. Ono stačí jak to hraje Rimmer, jak vypadá Kryton, jaký má hlášky Kocour a v neposlední řadě, jak se chová Lister. Tohle je partička k popukání aneb Do kosmu! Nejlepší seriál všech dob, který se neohraje a zaručeně pobaví ! U ničeho jsem nezažila aby každý díl byl originální po 8 sérií, kdo to trumfne?