Antarktida: Rok na ledu (2013)

Na to, co všechno se tam člověk dozví, by bohatě stačila hodina - ne hodina a půl. Tak nějak jsem čekala, že se toho za tu dobu dozvím trochu víc, než jsem se dozvěděla. Bylo sice zajímavé vidět, jak se žije na Antarktidě celý rok, co tam lidé zažívají a co tam vidí, jak se cítí, s čím se potýkají... ale bylo to zkrátka pořád tak nějak dokola a hrozně zdlouhavé. První půlka je super, ale pak už je toho zkrátka moc...

Antikrist (2009)

Někdo by snad mohl říci, že je to nechutné, ale přesto je to strašně moc zajímavý film. Mě osobně ohromil. A ačkoli nemám moc v lásce Dafoe, zde mi ani trochu nevadil. Naprosto mě uchvátila ta propracovanost, zaměření na detaily, jak podrobně a hluboce je zpracován psychický stav hlavní postavy. Do toho hudba, která na atmosféře ještě přidá a vzniká z toho film, na který divák jen tak nezapomene, ať už je to třeba "jen" kvůli té "nechutnosti". Plus docela překvapivý závěr a nakonec není co vytknout :o)

Atlas mraků (2012)

Líbí se mi poselství filmu, líbí se mi zpracování, ta komplikovanost a propojenost. Mám ale dilema ohledně délky filmu. Na jednu stranu je 165 minut opravdu hodně, člověk tak dlouho těžko drží pozornost a film samotný jí k sobě příliš nepřitahuje. Na stranu druhou by asi byla škoda osekat to o nějaké scény, těžko říct, bez kterých by se film v pohodě obešel. Každopádně se i tahle délka dá zvládnout a stojí to za to :-)

Austrálie (2008)

Bohužel, Australia byla pro mě velkým zklamáním....Hugh Jackman s Nicole Kidman, 72%? Čekala jsem pecku, něco skvělýho po hromadě průměrných filmů. To jsem ale rozhodně nedostala. Celou první polovinu bych prostříhala asi tak na pět minut. Vůbec jsem nepochopila, jaký smysl tam měla episoda s honěním krav po celé Austrálii a moc mě to neoslovilo. Jupí, nahnali jsme krávy do lodi dřív než ti druzí, vítězná hudba do toho, všichni šťastní, konec prvního příběhu a může začít další. Jakoby se "Australia" skládala ze dvou filmů, které spolu mají společné jen hlavní postavy, bohužel ta první polovina nebyla ani trochu zajímavá a pro další dění ne moc důležitá. Druhá část byla lepší, měla nějaký smysl, a dělo se tam něco rozhodně více uvěřitelného. Díky ní dávám nakonec 3*. Zklamala mě tu i Nicole Kidman. Možná je to jen můj pocit, než nějaká objektivní pravda, ale až nehorázně tu vše přehrávala, hlavně ze začátku, až to bylo komické. Sem se to opravdu nehodilo...

Avatar (2009)

Hodnotit tento film je docela oříšek, protože, popravdě řečeno, v 3D formátu vás ohromí mnohem více věcí, už jen proto, že je to prostě 3D. Plus ještě obrovské plátno IMAXu, a jestli vám tohle nevyrazí dech, tak už asi nic. Dlouho jsem tudíž nad Avatarem přemýšlela a nakonec se stejně rozhodla pro plný počet hvězd. Důvod je jednoduchý. Ať si kdo chce co chce říká, nevidím v tom "jen" nutnost lidem cpát názory o expanzi lidstva všude možně. Vidím v tom mnohem víc a uchvátilo mě to. Naprosto mě fascinoval ten svět, a způsob s jakou lehkostí nám ho Cameron ukázal. Nemám tomu filmu prostě co vytknout. Herecké výkony jsou bez debat skvělé, jednoduchá, ale překrásná hudba, která mi kolikrát během filmu vypomohla k husině, příběh, co má hlavu a patu, a co víc obrovský smysl, nádherná příroda a život na Pandoře a já jsem prostě spokojená. Vidět to v 2D formátu, dám asi o hvězdu méně, ale což, Cameron si to zaslouží :o) Btw.: po přečtení zajímavostí...díky bohu že tam nehrál Schwarzik :oD Btw2.: nevím, co je tak špatného na Pocahontas, ta bejt v 3D a být trochu akčnější tak je taky super :o)

Babel (2006)

Pěkný film, pro Iňárritu úplně typický - několik paralelních příběhů na různém místě, které spolu nějak souvisí. Začátek mi ale přišel trochu nezáživný, proto dám "pouze" čtyři hvězdy.

Bahno z Mississippi (2012)

Asi jsem nepochopila, o čem že tenhle film měl být... O životě na řece? O tom, že žádná pravá láska neexistuje? O tom, jak se někteří jedinci dokáží chovat naprosto nelogicky a dělat stejné chyby pořád a pořád dokola, dokud jim to konečně po dvaceti letech nedojde? No, ať je to cokoli, některé věci prostě za zfilmování nestojí, jelikož tohle je vážně nuda.

Baletní střevíčky (2007) (TV film)

Film naprosto o ničem a hraní Emmy Watson mi přijde taky dost tragický. Kvůli vysokému hodnocení jsem se na Ballet Shoes docela těšila, krom toho sem chtěla Emmu vidět i v něčem jiném než v Harry Potterovi. Nějak se tu ale nedokázala zbavit výrazu Hermiony, byla děsně nepřirozená a ty dvě malé neznámé herečky hrály lépe než ona. Na celém filmu se mi nejvíc líbila Yasmin Paige, a tim to bohužel asi tak končí.

Bathory (2008)

Na tento film jsem se dost těšila, ale bohužel byl pro mě velkým zklamáním...Už od začátku se to nevyvíjelo nějak hodně slibně, ale pořád to bylo více méně povedené drama....ovšem jen do doby, kdy se tam poprvé zjevili dva mniši, kteří vtípky zrovna nešetřili...a tak jsme se mohli v 16. - 17. století podívat na telefon, padák, brusle, lyže a světýlko s plynem...což nějak prostě nedokážu pochopit, kde se to tam bralo...jakožto do historického filmu je to OPRAVDU HODNĚ špatný žert, a do dobrého dramatu stejně tak...načasování těchto "vtípků" taky nebylo zrovna nejšťastnější...probíhá to asi takto: velké drama - bum, najednou hihihi - bum, opět velké drama...párkrát se to dalo zkousnout, ale když začali v 16. století telefonovat...! Pořád tu píšu jen o těch špatných vtipech, ale bez nich by to nebylo zas až tak špatné, bylo by to povedené drama, s bezvadným hereckým výkonem Anny Friel...ale bohužel tyto vtípky totálně zkazí dojem z celého filmu...2,5*

Batman začíná (2005)

Je mi líto, ale tento filmový žánr mě asi nijak neoslovuje. Nemůžu říct, že bych se při Batmanovi nudila, usla nebo snad ještě něco horšího, ale na druhou stranu, až na pár zábavných hlášek, mě celý film nechal dokonale chladnou. Neříkám, že je to špatný film, to určitě ne, hudba, scénář i režie je dobrá, jen se to prostě vymyká mému filmovému vkusu. A jelikož hodnocení pro mě není mechanická práce, ale subjektivní činnost, dávám tři hvězdy.