Po přečtení spalte (2008)

Coenovic tvorbu prostě žeru a žeru rád:) Tahle černá komedie sice nedosahuje kvalit třeba Big Lebowského, přesto jsem se přistihl se širokým úsměvem na tváři po několika vteřinách filmu a úsměv nezmize prakticky až do závěrečných titulků. Jako obvykle mají Coeni spoustu výborných herců, kteří výborně hrají a je úplně vidět jak je filmování s Coeny baví a jak si ho užívají, navíc režisérské duo připravilo několik úžasných dárečků, jako třeba boží herecký výstup J.K.Simmonse nebo tajný kutilský výrobek George Clooneyho - snad moc neprozradím když řeknu, že je v tom něco falického. Zajímalo by mě, kdo může za ten bláznivě/rošťáckej účes Brada Pitta:)

Disaster Movie (2008) odpad!

Jak někdo může dát tři hvězdičky a použít u toho slovo objektivní?! Chci těch devadesát minut života vrátit!!

Santa má bráchu (2007)

Slabší 3*. Od režiséra věcí jako Nesvatbovi či Rytíři ze Šanghaje a takového hereckého ansámblu bych čekal mnohem, mnohem víc. Dobkin se ale až moc drží linky - klasický vánoční film. Přesto si některé scény zaslouží obdarovat úsměvem.

Věc (1982)

Včerejší noc, bude navždy nocí, kdy jsem konečně spatřil Věc. Moje očekávání se naplnilo - je to výtečné, ačkoli na efektech je už trochu znát stáří tohoto filmu, přesto R. Bottin vytvořil celou škálu bizarních nechutností. Možná mohl střihač u některých scén šmiknout později, např. ze scény ; kdy se K.Russell, který je zde mimochodem výborný, vrací prozkoumat svojí ubikaci, ve které svítí v okně světlo, i když při odchodu zhasínal ; bych rád viděl mnohem víc:) Přesto mě ta neskutečná a doslova mrazivá atmosféra, spolu s výbornou hudbou E. Morriconeho zcela zafreezovala do sedačky:)

Podezřelé chování (1998)

Stepfordské dětičky nebo taky Akta X pro mladé. Ale vážně, bylo by to hodně originální, kdyby se tam objevil Mulder se Scullyovou:)) Nicméně, mě osobně tenhle nenáročný, ale velmi zábavný horůrek skvěle pobavil - jede svižně po vyznačené trase bez větších odboček, herecké obsazení je přesné( K.Holmes sluší i role drsňačky), atmosféra podařená.

Firma (1993)

Další povedená adaptace J.Grishama, kterých se v 90.letech vyrojilo jako hub po dešti. Firma určitě patří k těm hodně povedeným, i když vlastně žádná z adaptací spisovatele/advokáta Grishama není vyloženě špatná, naopak. Škoda, že tomu tak není třeba u pánů Crichtona nebo Kinga.

Iluzionista (2006)

Ta "iluzionistická" kamera spolu s magickou hudbou P.Glasse jen skvěle dotváří atmosféru nějakého kouzelnického triku(iluze), který nám je v závěru filmu odhalen. Přesto všechno a povedenou pointu na mě tenhle snímek působil trochu nevyváženě, někdy až mdle a to i co se hereckých výkonů týče, zkrátka jakoby ho vyčaroval nějaký kouzelnický učeň a ne mág první kategorie:)

Horton (2008)

Já mám prostě tu stylizaci knížek Dr.Seusse rád. U Hortona mohl ten morální apel být o trochu střídmější, ale jinak je to zábavné dobrodružství, které má docela šťávu a nechybí mu ani dojetí.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Jednička mě mile překvapila a velmi pobavila, tomu bylo potom úměrné očekávání dvojky. Přes otevírací fekální scénu to scénou v letadle pokračovalo velmi nadějně, kdybych však věděl že následujících cca 80.minut budou tvůrci vykrádat sami sebe jen se snahou zajít co možná nejvíce do extrému, hned bych to po letadlové scéně utnul, ale kdyby neplatí v životě ani ve filmu, takže jsem toto veliké zklamání s nadějí v nějaký slušný vtípek prohulil až do cíle-HA,HA!

Seznamte se s Davem (2008)

O velikost penisu miniaturního mimozemského kapitána lepší než Norbit nebo Zamilovaný profesor 2. Přesto je to biják, který pobaví jen malé děti a dospělé bez vkusu.