Žralok v hlavě (2005)

Zřejmě nejsem na tý správný intlektuální vlně, jako ti, kteří jsou tímto filmem omámeni. Schizorénní vjemy hlavního hrdiny nebyly uplně nezajímavé, ale grafické vyjádření těchto pocitů mě nudilo. Kdybyste mi řekli, že je to filmek o chlapíkovi co přežívá sám, v bytě, obklopen jen svojí samotou a pár lidmi co chodí před jeho vchodem... asi bych nebyl proti a byl bych zvědav na nějaký netradiční a hezky smutný snímek. Netradiční to jistě bylo, ale asi že nejsem Švankmajerovský fanda, tak bohužel ne. Nikdy více a vícekrát nikdy.

Černí baroni (2004) (seriál)

Pokud si toto někdo čte tak jistě s nechapavým pohledem kvůli tomu počtu hvězdiček a počínající averzí vůči osobě která tento komentář píše a jejímu vkusu.. :) Proč vlastně dávám plné hodnocení? Švandrlíka jsem četl... Nebudu vyvracet, že pěkných pár věcí si tvůrci přidali a chápu že nemusí být po chuti mnohým z Vás.. I mě tam občas něco nesedělo, ale rozhodně hned nebudu přehnaně kritický. Smysl serialu byl jednoduchý. Rozšířit fenomenální, nepřekonatelný a nepřekonaný film z roku 92... Rošířit o scény, které jste v původním filmu neviděli, ale v knížce jsou. A za podmínky neopakovat se. Těžký úkol a já si myslím že se povedlo. Vypíchly se perly z knížky, které jste ve filmu vidět nemohli a to v podání brilantních herců Kaisera, Lišky, Polívky, Heřmánka a řady dalších... (Nenamítám vcelku nic proti s názory na hloupého Kefalína, tam bych i já viděl raději někoho jiného). Každopádně.. bylo to trefné, dobu to odráželo myslím perfektně.. určite s jistou nadsázkou občas... ale hlavně s ohromným vtipem.. Smál jsem se a smál jsem se hodně...

Etiketa (2004) (seriál)

Skutečný fenomén jediný svého druhu (pokud já vím). Vytvořit něco tak kulturně na výši, zároveň tak vtipně že se občas chechtáte jako blázni (což měl často na svědomí Tomáš Turek) a ještě s takovým obsahem společenských pravidel, které do sebe nenásilně přijímáte a osvovujete si je... Nelze jinak než smeknout před provedením a grácií pana Špačka a jeho bandy (díl co díl napravujících se) neurvalců...

Final Cut (2004)

Trochu mě zarazila "bleděmodrost" v očích vás ostatních. 80 procet si v těch mých určitě zaslouží. Už jen krásně zříravá vina hlavního hrdiny, kterou v sobě má od dětství... že kvůli němu zemřel jiný chlapec. Už jen to má potenciál dobrého filmu s pomocí dobrých herců a scénáře. Ale když k tomu přidáte ještě tu sci-fi myšlenku Zoe imlantátů, spojíte ji s potencionálem č.1, dál k tomu přidáte otázku morálky, zda je v pořádku nahrávat vše co vaše oči vidí, dostane vás to na rovinu mnohem "uvěřitelnější". Škola střihu, originální nápad a bezchybný Williams. Prostě fajn filmový zážitek

Hop nebo trop (2004) (seriál)

Tak tenhle náš počin se mi skutečně líbil. Často zajímavé skloubení adrenalinu a napětí vystřídané dobrou zábavou v podání sympatických herců. Opravdu jsem se smál, například komediální umění Adriana Jastrabana muí ocenit snad každý. Rád se přiznávám, že jsem se rád vžíval do nesnadných situací skvělé Ivany Chýlkové.. v příbězích z pera skvělých manželů Pelantových.. Bravo!

Horem pádem (2004)

Po několikáté projekci.. Já prostě nemám za co ubrat hvězdičku.... Rozhodně se ubralo na humoru, ale rozhodně ne na hloubce, na myšlence.. Z mýho pohledu je to skvělý film popisující osudy lidí věrným a zajímavým způsobem a ačkoli se s režisérem Hřebejkem rozcházím v názoru na jeho neoblíbenější film ( pro něj je to totiž právě tento), tak nepokládám Horem Pádem za nějaký mezník, kdy se přestalo dařit (ten nastává o 3 roky později). Mimochodem pokolona všem hercům, všem...

Mechanik (2004)

Na tomto snímku je k vidění mnohem víc, než alarmující vyhublost skvělého Balea. Mechanik je pro mě jedním z nejlepších "psycho" filmů a úplně si mě získal. Zajímavé bylo, že jsme téměř od začátku věděli, čím je jeho narušenej stav způsobem - nespavostí. Trochu to ubíralo na kvalitě, když jsem snadno odtušil že ten a ten je jen výplodem fantazie... nebo že to a to není tak, jak se mu zdá. Budilo to ve mě dojem, že znám konec a celý ten vtip. (Např. ve filmu Čistá duše jste neměli ponětí, že Ed Harris je jen smyšlený, tedy po většinu filmu, a v tom byla zásadní pointa... narozdíl od mechanika Trevora Reznika) Kekonci si film ale s divákem pěkně zamává, když se dozvíme celou pravdu a to PROČ Trevor nespí.. To byla lahůdka :) Skvělé a zanícené hraní a propracovaný a velice chytrý film.

Nadměrné maličkosti - Duch modrého pokoje (2004) (epizoda)

Proti tomu nelze nic namítnout: Vtipné, nápadité, britské a s obsazením co zaručuje při kvalitním scénáři i kvalitní dílek nadměrných maličkostí.

Nadměrné maličkosti - Podfuk (2004) (epizoda)

Na středu vah naměrných maličkostí, kdy se někdy váhy silně nakloní pod vahou kvality, a jindy se zase převrátí na stranu podprůměrnosti a nudy.

Nadměrné maličkosti - Případ mediálního trpaslíka (2004) (epizoda)

Bulvár .. jen trochu víc do něj. Na toto téma jde udělat vtipnej příběh vždycky :) Není to lecjaká objektivní kritika, která by zapůsobila na ty babky - který by si ty sračky přestali kupovat ... Ale k průměrnému pobavení tenhle příběj určitě posluží.