Vikingové (2013) (seriál)

Hodnotím až po druhej sérii. Dobová atmosféra ako má byť, niekoľko silných zážitkov pohanskej mágie aj kresťanského čara. Špina, krv, vojny, bitky, súboje ale aj intrigy... zatiaľ všetko super, už nech tu je ďalšia sada.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Citová stránka filmu bola nuda prekladaná s nudou. Po akčnej stránke toho bolo viacero a aj vidno, že to stálo požehnane. Len ten dej bol nejak pomalý...niečo tomu proste chýbalo. Ak by sa neboli oživovali Spidermanovi nepriatelia z komiksu, tak neviem neviem. Mimochodom, samotného Spidermana by som asi 30x prefackal- drzý sopliak jeden namyslený.

Rio 2 (2014)

Ako hovorí jeden môj známy: dalo sa. Takže asi tak- zopár vtípkov, zopár zaujímavých scén. Nijak špeciálne neohúrilo ani neprekvapilo.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Pozeral som to po dvojtýždňovom tábore a tak moja pozornosť k záveru bola rovná asi nule. Napriek tomu- winter soldier stál za to, zápletka bola super, akcie hromada...skoro všetko ako má byť. Celkovo to otvorilo mnoho otázok k pokračovaniu Avengerov a tak to zrejme splnilo marvelovský účel-zaplniť miesto do pokračovania.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Iba 3 kvôli pasáži s mládežou. Predsalen si tento film nepozerám kvôli nim. Chcem vidieť Stathama, Snipesa, Banderasa (namrzený odchod po odmietnutí mi ostane v pamäti ešte dlho) a ostatných. Trocha zamrzelo krátke finále- Mel mohol byť ešte väčší tvrďas a aspoň niekomu nasekať. Ale čo už...ak bude 4, ja tak si to pozriem :d

Zlodějka knih (2013)

O knihe neviem nič a snáď bude dobrá. Film pre mňa fungoval veľmi dobre aj keď neukázal nič nové. Alebo aspoň nič také, čo sa nedalo vidieť v iných vojnových filmoch. Trocha ma miatla zmes angličtiny a nemčiny-neviem prečo to bolo urobené práve takto. Rozprávač bol ale zaujímavý.

Robocop (2014)

Načo robiť ľudského polorobota, keď mu hneď následne "vypnú" ľudskosť. Prečo ho dopovať všetkými informáciami o zločinoch naraz a pred verejným vystúpením, keď sa dá aj neskôr a postupne? Tieto veci mi asi najviac vadili. Akcia bola skvelá, efekty kvalitné. Len ten príbeh mi proste nesedel.

Památkáři (2014)

Vojnová téma z naozaj iného hľadiska. Bohužiaľ to u mňa až tak nefungovalo. Ale pre niekoho iného to môže kľudne fungovať skvelo. No ukážka svetových umeleckých diel bola príjemná.

Já, Frankenstein (2014)

Veľmi zlá voľba. Mohol to byť fajn nápad, ale to by scénár musel dávať zmysel. A možno. Aj dialógy by mohli byť zaujímavé. Ale to som asi príliš náročný divák. Never ever again...

Životní šance (2013)

Neviem, nejak zásadne som sa asi nebavil pri scénach, kde by som sa mal. Rovnako ma celkom nudil život hlavnej postavy. Výhru som mu síce doprial, ale ostatne problémy ma nejak vôbec netrápili. Jednorázovka, bez presahu...