Pěsti ze železa (2012)

Mraky odkazů na staré dobré kung-fu fláky, hektolitry krve a usekané končetiny...no jo RZA svérázným způsobem vzdává poctu kdysi tolik oblíbenému žánru, kterou mu zaštítil nikdo jiný než Quentin Tarantino. Nečekal jsem filozofující dílo a dočkal jsem se ulítlé zábavy s obtloustlým Crowem v jedné z hlavních rolí.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Zvrácená upíří mytologie podpořená vlkodlaky, kteří se mění jak je libo. Jinak řečeno přehlídka modelek a modelů, kteří jsou v každém záběru naaranžovaní tak aby co nejvíc vypadali cool. Tohle se nedá brát vážně. Z toho, co se dá říct za pět minut, Billy Condon natočil film, který obstojí i samostatně. Parádní úvodní titulky, moc dobrá hudba, ale jinak nechápu ten humbuk okolo. Nejlepší z celé ságy ovšem závěrečná retrospektiva se všemi hereckými představiteli, kteří měli tu čest být u toho...Vědět, že tam takový konec je nemusel bych se dívat na celý film. Jo a songy Green Day a Christiny Perri jsou parádní...Jinak vidět už nikdy nemusím! P.S. Asi ti upíři a vlkodlaci jsou zvláštní sorta,že v mrazu jim nejde kouř od pusy,,,

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Něco Neúplatných, trocha Gangsterů, mírně Zjizvená tvář a taky drobky Scorseseho s De Palmou a výsledkem není guláš, ale Gangster Squad v Přísně tajném Městě andělů, L.P. 1949. Lahúdkové obsazení oblečené do luxusních kostýmů dotváří spolu s precizní kamerou a údernou hudbou nablýskaný vizuál. Škoda jen, že o postavách se toho zas tak moc nedovíme. Ale i tak Brolinovo charisma, Goslingův šarm a hezké oči Emmy Stone mě ke spokojenosti stačily...

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Hitchova srdcová záležitost - křivě obviněný muž na útěku - ve velkolepém filmovém zpracování, které si nelze než nezamilovat!

Mistrovský plán (2011)

Že loupež může být velkou zábavou bylo už několikrát dokázáno. Tady se k velké loupeži odhodlají naprostí amatéři, kteří tímhle způsobem chtějí dostat zpátky svoje peníze. Zábavné je především zaučování protřelým zlodějíčkem (Eddie Murphy) v nákupním středisku.

Ve stínu (2012)

Ve stínu Bábovřesek a jiných vysmátých filmových hrůz z našich luhů a hájů je tady temná kriminálka odehrávající se v depresivní době padesátýh let minulého století. Zaujme především práce s kamerou, dobovou výpravou a především hereckými výkony. Škoda jen, že asi spousta materiálu zůstala ve střižně. Trochu víc stopáže by rozhodně nebylo na škodu. Vedle Hořícího keře s produkce HBO další počin, který se hrabe v naší minulosti...

Hořící keř (2013) (TV film)

Oheň rád nemám a velkým obloukem se mu raději vyhýbám. Asi proto, že nad českým filmem ať už pro kina či televizi jsem už dávno zlomil hůl, jsem se této minisérii vyhýbal jak se dalo, ale nakonec jsem neodolal. Nechtěl jsem si prostě připomínat dobu dávno minulou, kterou jsem jako kluk zažil. Invaze Rusáků byla sviňárna, Strana a vláda pod taktovkou přítele na věčné časy nám to následující dlouhá léta dala pěkně vyžrat. My jako národ jsme holt nepoučitelní. Nějak zapomínáme...

Sinister (2012)

Sto a vícekrát provařený námět zachraňuje výborné zpracování. Hustou atmosféru strachu hlavně v okamžicích, kdy si hlavní hrdina kterého hraje Ethan Hawke, prohlíží staré 8 mm filmy navozuje především hudební doprovod Christophera Younga. No když se to skoro celé odehrává v noci v domě, kde v minulosti byla vyvražděná celá rodina, je strach a otázka co bude dál zcela namístě. Konec zas až tak šokující a překvapivý není. Potěší ale, že je stoprocentně hororový.

85. Annual Academy Awards (2013) (pořad)

Prima! Vtip a šarm se spoustou hudebních čísel! Po delší době pořádná filmová show! Alespoň pro mě žádné překvapení ve výsledcích. Tipoval jsem správně! Autoři oscarové show vždycky pěkně vzdají čest památce tvůrcům, kteří odešli do filmového nebe. Tentokrát si přizvali Barbru Streisand, která přednesla Memories! Silný zážitek stejně jako z vystoupení Adele. Moderátor slavnostního večera Seth McFarlane celých pět hodin utáhl se ctí. Mě se teda jeho výkon líbil. Ale nejvtipnější stejně bylo, když u oceněných tvůrců začala hrát slavná melodie Johna Williamse z Čelistí, která naznačovala, že už překračuje časový limit a jestli teda nevypadne bude sežraný žralokem!:D P.S. Jenom zamrzí, že výborný kameraman Roger Deakins podesáté zase bude bez zlaté sošky a opomenutí Akademie pro Afflecka coby režiséra, filmů Temný rytíř povstal, Atlas mraků aj.

Argo (2012)

Napínavé drama podle skutečných událostí se vyznačuje precizní Affleckovou režií, která po upovídaném a na informace bohatém začátku vtáhne jako vír do děje a nepustí. Závěr napínavý, konec dobrý a vlastně film výborný tak, že chci vidět znovu!!! Můj letošní oscarový favorit!