Mlčení jehňátek (1991)

Král mezi hororovými thrillery, kterému ani léta neubrala na kráse hlavně díky hereckým výkonům z kterých tuhne krev v žilách. Velké plus patří tvůrcům kostýmů a výpravy, která je taková obyčejná a nadčasová, že během sledování nijak nepřijde že film vznikl v roce 1991.

Jedna mezi oči (2012)

Sly v přímočarém akčňáku nápadně připomínající staré dobré fláky z 80-tých let minulého století, kde se neřešil počet vystřelených nábojů a mrtvých grázlů. Prostě a jasně dost dobře natočená buddy movie s nesourodou dvojicí hrdinů z nichž jeden to má rád pěkně drsně a ten druhý chce vše poctivě v mezích zákona. K přežití v nelítostné džungli zločinu ale musí najít kompromis zvláště poté, ce se ocitne v nebezpečí dospělá dcera hlavního hrdiny. Režisér Walter Hill i po letech umí a co by v rukou nějakého neumětela skončilo ve filmovém odpadu, tady teda nehrozí.

Na divoké vlně (2012)

Působivý příběh Jaye Moriartyho, který už jako malý chlapec propadl kouzlu vln a který svou pílí a houževnatostí dosáhl svého cíle zdolat Mavericks - jednu z největších mořských vln na světě. Film s dobrými hereckými výkony a plný krásných myšlenek, jehož posledních dvacet minut se mě asi nesmazatelně vryjí do paměti. "My, kteří jsme vzešli z moře se do něj také neustále vracíme abychom se někteří už nevrátili..."

Tři metry nad nebem (2010)

Ať mě nikdo netvrdí, že se autor románu Federico Moccia nenechal inspirovat Rebelem bez příčiny...Dospívající mládež, která hledá konflikty tam kde vůbec nejsou, vzdor vůči rodičům, nepochopení a když už je v těle moc velký přetlak, hodíme si nebezpečné závody na motorkách...On je jeden z těch rebelů, který všechno řeší pěstí a je z rozvrácené rodiny. Ona naopak je hodně vzorná a jak už to tak bývá od prvního setkání ho nesnáší. Že z toho bude velká láska je nasnadě. Sice jsem se jako hlavní hrdina H necítil "Tři metry nad nebem" ale na druhou stranu musím ale uznat, že je to moc hezky natočené, sestříhané a moc pěkně se na romantiku po španělsku koukalo...

Dredd (2012)

Dvousetpatrový panelák se otřásá v základech! Soudce Dredd přišel vyčistit zločin! Celkem brutální nářez s ohlušujícím zvukem to je nové zpracování komiksové předlohy. Brutání akční dobře natočená jednohubka!

Pí a jeho život (2012)

Věřit se má...jedno čemu, ale je dobré věřit. S vírou v Pána Všemohoucího, ale především v sebe sama, dokázal Pí nemožné. Vizuálně úchvatný film, který je plný ušlechtilých myšlenek, mě zaujal snad vším.

Patrola (2012)

Jen tak všudypřítomnou ruční kamerou zachycená každodenní pracovní rutina dvojice policistů...Místy bez ladu a skladu prostě a nepřikrášleně se spoustou tlachání o ničem. Jen tak mezi přáteli. Práce, rutina, přítelkyně, rodina, děti, zábava a zase ta práce...denní, noční...Halvně to vše přežít a vrátit se domů!

Pan Am (2011) (seriál)

PAN AM! Příjemná atmosféra šedesátých let, příjemní herci, příjemné vlastně všecko, že jsem ochotný odpustit i tu naivitu a předvídatelnost některých scén. Co hlavně dělá tento seriál přitažlivým je možnost nahlédnout do zákulisí a být na palubě letadel jedné z nejprestižnějších leteckých společností co kdy byla. Ruku na srdce - kdo z kluků v dětství nechtěl být pilotem letadla a která z holek netoužila stát se letuškou?!?

Ben Hur (1959)

Pravý nefalšovaný hollywoodský velkofilm, který plným právem nejen kvůli jedinečné scéně závodů koňských čtyřspřeží patří k nejlepším filmům všech dob! Dlouhé stopáže se netřeba děsit - příběh je natolik zajímavý a barvitý, že film uteče jako voda.

Atlas mraků (2012)

Úchvatný audiovizuální zážitek s hlubokým fiozofickým přesahem, který - troufám si říct - docení filmoví diváci až mnohem později.