Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jackson opět dokázal, že Středozem je prostě kouzelná. Navíc ukázal, že když budete ignorovat rakovinu, může vám narůst vážně šílená záležitost, se kterou budete moct být klidně skřetím králem, a že ženy se strií vážně bát nemusí, může to být i horší.:-) Úplně na mě dýchla nostalgie ze čtení a z první projekce Společenstva, na které jsem byla před jedenácti lety (bože, je to už tak dlouho!). Už se těším na druhý díl a doufám, že i Hobit bude mít své sběratelské vydání, to mi nebude chybět ve sbírce.:-) ..... a prostě Gollum, Gollum! :-)

Fanaa (2006)

Já vím, že je tenhle snímek hodně ceněný a opravdu je dobrý. Je to skvěle zahrané (teda ústřední dvojka, ta paní od tajnejch by měla viset) a procítěné. První část je typický bollywood, ale druhá polovina je úplně jiný film. Podivný akčňák s podivnými scénami... a konec je na zabití. Dala bych filmu víc, ale tohle to u mě tak trochu zabilo (pokud bych to ale celé považovala za komedii, tak to hodnocení bude vyšší, protože druhá část je vážně komická). Ovšem hudba je skvělá!

Jab We Met (2007)

Tenhle filmeček aspiruje na to být jedním z mých oblíbených bollywoodských výtvorů. Příběh byl sice jasně prokouknutelný, ale hudba byla super, cestování Indií taky (některé scenérie fakt boží!), byla to sranda, ústřední dvojka měla šťávu a jiskru. Prostě paráda. Těch pět se může zdát nadhodnocených, ale ten film si na nic nehraje, je to taková typická bollywooďárna, která má hlavně pobavit bez nadměrného přemýšlení. To se povedlo nadmíru a já se nemohla odtrhnout a strašně jsem to tomu Adityiovi přála...;-)

Něco se děje (1998)

Pro ty, co mají rádi Bollywood, bude tenhle film lahůdkou. Krásně naivní, střeštěné a sladké, ale takové to prostě je. A Shahrukh Khan je jedno velké charisma. Chápu, proč je takovým fenoménem a jeho obsazení znamená trhák. S Kajol by mu to jiskřilo, i kdyby to nebylo v plánu.:-) U tohohle filmu jsem si ani nevšimla té šílené stopáže, kterou disponuje většina bollywoodských snímků, prostě to jelo jak namydlenej blesk.:-)

Jak vycvičit draka (2010)

Jeden z nejlepších animáků, který jsem viděla...:-) Toothless je nejrozkošnější mazlíček a chtěla bych ho domů!:D U některých monologů hlavního hrdiny se prostě nejde nesmát (viděno v autobuse SA) a nerušit okolní cestující. Myslím, že tenhle filmeček se brzy prodere do mých oblíbených. Musím to vidět znovu, značka brzo!

H+ (2011) (seriál)

Dala bych tomu čtyři, ale ta webseriálová forma tomu hodně škodí...

Centurion (2010)

Jsou to takové dvě hvězdičky, ale za Fasse dávám jednu navíc:-))

Jana Eyrová (2011)

Zamilovala jsem se do Michaela Fassbendera. A ano, už slyším KevSpu, jak mi nadává, že mi to teda trvalo.:-)) A sama se tomu divím. A vůbec se nedivím Mie Wasikowske.:D

Kdo přežije - Amazonie (2003) (série)

Hodně dobrá řada. Skvělé bylo počáteční rozdělení do kmenů podle pohlaví. Navíc jsme tam měli dobrou skvadru lidí od děsných a otravných postav (Roger a jeho sexistické narážky a názory na homosexuály, Joanna s gospely byla šílená), přes dobré stratégy (právnička Deena byla hodně dobrá a Rob je sice vůl, ale talent se mu upřít nedá), hloupé silikonové blondýny, co se zvládly ohánět svou inteligencí, i když na kmenových radách snad nikdy nevyspelovaly správně jméno a navíc šlo o nejlépe manipulovatelnou holku snad v historii soutěže (Heidi), namyšlené, rozmazlené a líné modelíny (Jenna - tu bych fakt - být tam s nimi - flákla, že by se z toho nevzpamatovala), až po docela milé soutěžící (Christy, Butch nebo Matt). Zpočátku to vypadalo, že chlapíci se budou celou dobu bušit do ramen, jací jsou to machové, a diskutovat o zadcích svých soupeřek, ale záhy přišlo promíchání kmenů a byla to super jízda (i když teda Rob neustále tlachal o těch zadcích). Rob byl opravdu skvělý stratég a mastermind, ale když mluvil na kameru, tak byl taky na tečku... prostě to bavilo. Jen to mohl vyhrát spíš Matt. S vítězem nejsem spokojená vůbec, měla jsem na tu osobu averzi od prvního dne.

Scents and Sensibility (2011)

To zas byla ptákovina. S románem Jane Austenové to má společná pouze jména postav, that's all. Pokud máme mluvit o herectví, to tam není. Co tam ovšem je? Blbost. Blbost hlavních hrdinek, dialogů, scénáře a vlastně všeho. Mé cynické já dává hvězdičku za to, že se zasmálo.:-) Chudák Jane, ta se určitě převrací v hrobě.