Scream (2015) (seriál)

Velké překvapení. MTV se seriálového Screamu zhostilo na jedničku. Čekal jsem, jak bude ten seriál debilní, ale on není! Slušná atmosféra, pěkně syrové vraždění, dobře prokreslené postavy, promyšlený děj i prostředí. Líbil se mi nápad se zakomponováním názvů právě hrajících skladeb přímo do seriálu. Samozřejmě, desetidílná první série má i své mouchy a zhruba od tří čtvrtin je na 90% jasné, kdo je tím zamaskovaným vrahem. Jinak spokojenost, těším se na druhou řadu.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První Potter dnes ze všeho nejvíce vzbuzuje úsměv na tváři. Jasně, tehdy před čtrnácti lety jsme se na přehrávající, naivně se tvářící i mluvící dětičky dívali jinak. Nepozastavovali jsme se nad místy velmi okatou trikovostí a ani nechtěně úsměvnými scénami. Osobně mi nejvíce vadil fakt, že malého Pottera téměř všichni zbožňují a nepochopitelně podporují, vše mu vychází a složité záhady řeší s grácií Sherlocka Holmese. Ale to je podle všeho "předností" knížek, které jsem však nikdy nedočetl. Na to by mě paní Rowlingová musela zaujmout úplně jiným a hlavně o dost originálnějším způsobem.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

O dost slabší než druhý díl. Více postapo, více akce, více špíny, více nudy. Tina Turner příšerná, dětská rokle nedomyšlená a autohoničky o ničem. Jedno se ale symbolismu tohoto filmu musí nechat - do hlubších exkrementů už se Max nikdy ponořit nemůže.

Ed Wood (1994)

I kdyby se Edward D. Wood za celou svou kariéru zapříčinil jen o to, aby o něm Tim Burton natočil celovečerák, měl jeho život smysl. Brilantní dílo každým coulem. A už se těším na Plan 9 From Outer Space!

Kulový blesk (1978)

"Promiňte, panstvo. Nemáte někdo chuť na dobrou brazilskou kávu?" Klasika. Nepamatuji si, že by mě autorské duo Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák kdy zklamalo.

Brána temnoty (2015)

Překvapivě atmosférické a slušně natočené béčkové bubákování, jehož jediným mínusem je stále stejně strnulý výraz Nicolase Cage. Je tedy nutné odmyslet si okaté vykrádání současných mistrů žánru ve snaze svézt se na úspěchu Insidious a The Conjuring...

Tales of Halloween (2015)

Milá oddechovka - nic víc, nic míň. Některé z krátkých povídek jsou vtipné, jiné tradiční, jedna pečlivě vypointovaná a nechybí ani několik vyloženě přiblblých kousků. Ten mini-marťan je fakt jedno velké WTF.

Pohádka pohádek (2015)

Tak tohle jsem těžce nepobral. Celou dobu jsem měl pocit, jako by tvůrci mezi natáčením sáňkovali na obrovských horách koksu. Uznávám, na Tale of Tales se pěkně kouká, ale hromadě scén chybí jakékoliv logické zasazení, někteří herci jsou na přesdržku a všechny tři pohádky se místy prolínají zcela zmateným způsobem. No jo, jakmile mají v něčem prsty Italové, jsem mimo...

Kobry a užovky (2015)

Současná česká kinematografie získala ve snímku Kobry a užovky další klenot. Syrové vyprávění o dvou bratrech, z nichž jeden je feťák a druhý imbecil nemohl režisér Prušinovský uchopit lépe. Kobry a užovky jsou o těžkém životě lidí bez představ o budoucnosti, zabitých ideálech i neochotě některých jedinců připustit si sebepřesvědčivější fakta. Zprvu zbytečná nadmíra sprostých slov místnímu koloritu nakonec výborně sedne. Škoda jen příliš široce otevřeného závěru. Bratři Hádkové jsou na stříbrném plátně povedená dvojka a doufám, že si v brzké době zase střihnou nějakou společnou roli.

V hlavě (2015)

I po několika dnech od zhlédnutí jsem skálopevně přesvědčen, že lepší animák jsem minimálně v posledních dvou letech neviděl. Inside Out je sice určeno pro mladší cílovku, i přes svůj věk jsem se však celou stopáž královsky bavil. Chytré, milé, inovativní, barevné, vtipné a...zmínil jsem chytré?