• Western

Il Boss - Smrt na zakázku (1973)

Poliziotteschi bez zjavných logických dier a plné podrazov v gangsterskom prostredí, vďaka čomu nenudí. Ten ksicht Henryho Silvu mi niečím vadí, to bolo asi jediným negatívom, inak fajn krvavá akčná gangsterka.

Dnes neordinuji (1948)

Aj napriek banálnej zápletke ide o celkom sviežu pohodovú komédiu s pre mňa nie príliš známymi hercami. Z daného námetu sa podarilo vyťažiť asi maximum. 70%

Tahat ďábla za ocas (1969)

Vydarená bláznivá komédia, kde si to všetci herci zjavne užívali. Nechýba ani štipka čierneho humoru, ja som sa dobre bavil. Len miesto Marthe Keller by som asi vybral herečku s krajšími nohami, lebo keď je v zábere ona, tak vždy sú v zábere aj jej nohy v minisukni, ktoré predvádza v rôznych pozíciách, ktoré by boli veľmi sexi, ak by mala nohy ako Sklenaríková, takto boli len trošku sexi. :-)

Corbari: Hrdina partyzánů (1970)

Nie príliš zaujímavý príbeh z partizánskeho boja v Taliansku, ktorý zráža dole voiceover nejakej vedľajšej postavy, ktorý akoby bol čítaný z propagandistickej knihy, nekomentuje len dianie, ale aj myšlienky.

Soudruh Don Camillo (1965)

Predošlé štyri filmy mi prišli ako cez kopirák, problémy sa síce menili, ale stále to bolo o tom istom, dedinské prekáračky farára a komunistického starostu. Tu máme konečne zmenu prostredia, čo bolo veľké oživenie, no z návštevy Sovietskeho zväzu sa dalo vyťažiť viac vtipných a trefných momentov.

Občan se bouří (1974)

Nepresvedčivý a naivný poliziotteschi s množstvom lapsusov. Začne to už v úvode, kedy zločinci unesú Nera ako rukojemníka a bez obáv si pred ním dajú dole masky a nechajú ho nažive. Takéto blbosti sa dajú vidieť fakt len v tomto talianskom subžánri. Ani to jeho vypátranie zločincov nepôsobí práve presvedčivo, tak ako spojenie a skamarátenie so zlodejíčkom. Jeden zo slabších Nerových filmov.

Znamení andělů - Miserere (2013)

Pokus o temný thriller so zaujímavým pozadím nevyšiel. Pointa vyznela trochu smiešne a chýba tmu lepšie tempo.

Don Camillo monsignore ma non troppo (1961)

Kvalitou na úrovni predošlých dvoch častí, prekáračky medzi Camillom a Pepponem ďalej pokračujú v rovnakom tempe a opäť je tu tých tém trošku moc, kratšia stopáž by tomu viac prospela.

Dobrodružství Philiberta, kapitána paniců (2011)

Väčšina vtipných scén je trápna a neviem či som sa zasmial aspoň 3x a ako komédia to fakt nefunguje. No ako paródia by to ešte šlo, lebo vidno, že sa tvorcovia neberú vôbec vážne a na nič sa netvária. 30%

Trhák (1980)

Asi najslabší počin dua Smoljak-Svěrák, pár dobrých momentov to má, ale väčšinou je to dosť nuda a na zasmiatie musíte čakať dlhé minúty. Aj tých piesní je tu až príliš, aj keď muzikály mám rád. Filmárske prostredie si pýtalo určite vtipnejšie a zaujímavejšie spracovanie. 50%