Znamení andělů - Miserere

• Francie La Marque des anges - Miserere (více)

Gérard Depardieu a nejšpinavější obchod světa. Liones Kasdan (Gérard Depardieu), respektovaný i nenáviděný policista, odešel po čtyřiceti letech do důchodu. Ze vzpomínek a z letargie nicnedělání ho vytrhne noční telefonát od dávného přítele, kněze, o podivné vraždě v kostele. Bez pověření a navzdory policii začne Kasdan pátrat, ale brzy ho okolnosti svedou dohromady s vyšetřovatelem Interpolu Frankem Salekem, vznětlivým, drsným mužem, který je až příliš osobně ponořen do případu únosů osiřelých dětí. (Česká televize)

EastWicka

Dost nepovedený slepenec, který dal dohromady někdo velmi nesoustředěný, kdo zaslechl cosi nejasného o tom, že mysteriózní témata jsou děsný terno, páč Dan Brown na nich vydělal balík, a že v Chile dlouho prosperovala jistá hororová kolonie Dignidat zahrnující i chudáčky zpěváčky. ()

Johnny.ARN

Žiadny prvý plán. Všetko pekne prepracované do detailov. Záplatka, detektívna prca, pribúdajúce mrtvoly, gradácia a veľké finále. Prieniky do rôznych sfér, trochu mi to pripomínalo tvúrči prácu Browna. Výprava s kamerou štandartná, rutinérska, ale príbeh zaujme od úvodu a u nejak tak nepustí až do konca. Vyšetrovateľská dvojka by si zaslúžila seriál alebo aspoň pokračovanie, kde by si už tykali a viac hláškovali. 3 z 5 ()

Georgex

Francouzský thriller s mysteriozními prvky ve stylu Purpurových řek, kde se hlavní hrdinové dostávají na kloub nacistických experimentů. Ano není to nikterak originální a toto téma je ohrané jako stará gramofonová deska, nicméně tvůrcům se podařilo navodit poměrně solidní atmosféru a zejména přemluvit do filmu Gérarda Depardieu a Joey Starra, kteří podávají parádní výkony, skvěle se doplňují a co na tom, že Gérard svými monstrózními rozměry nevypadá jako francouzská verze Jamese Bonda, jelikož role vysloužilého detektiva mu grandiózně sedí. Film bohužel pokulhává na scénáři, zejména v první půli, kdy jsem se u nudných a poměrně zbytečných scén s mdlými dialogy dost nudil, nicméně druhá půlka již nabere skvělé tempo, takže se nakonec jednalo o poměrně zdařilý thriller, který sice nemůže konkurovat Purpurovým řekám, ale rozhodně neurazí. Moje hodnocení 65%. ()

kinderman

Jak dlouho nás ještě bude Grangé obtěžovat svými mysteriózními krimithrillery? Tentokrát se pokusil opsat vzorec z Purpurových řek (nesourodá dvojice vyšetřovatelů, nepravděpodobná zápletka s kořeny v nacistických experimentech), ale realizace se chopil sterilní řemeslník White (svého času režijně přizabil báječné komiksové Parchanty), místo Rena toho chytrého hraje Depardieu (smutná parodie sebe sama) a místo Cassela toho výbušného nevýrazný Starr. Navíc Řeky měly ještě tu alpskou atmosféru, tady to putování po katedrálách nezachrání. ()

Tom_Lachtan

Taková kravinka, co hraje na mysteriózní notu, má Depardieua, co se snaží být Jean Reno z Purpurovejch řek, má to černocha, co... Moment, ono je to celé jako Purpurové řeky, jen to má Chilské nacisty a je to v každém ohledu horší, což je celkem s podivem, když je předloha od toho samého autora. Jasně, není to úplně nejhorší, mám slabost pro tenhle druh mystery dobrodružnejch filmů (navíc s náckama, žeano), ale tohle má hroznou pachuť béčkovosti a hledání něčeho, co už někdo dávno vytěžil. ()