• Western

Vítejte v Rosewood (1997)

Skvelý film so stále aktuálnou témou rasizmu, ktorý sa skutočne stal. Celá skupina nepríčetných belochov na čele s Bruceom McGillom je odporná a celý film im želáte aby skončili rovnako ako ich nevinné obete. Ving Rhames a Jon Voight sú skvelí ako vždy.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Jeden z najlepších Seagalových filmov, čo znamená, že ide o priemerný akčný film s niekoľkými výbuchmi, pár kopancami a trochou streľby, na ktorom je asi najzaujímavejší výkon Tommyho Lee Jonesa a Erika Eleniak hore bez.

Forrest Gump (1994)

Rok 1994 bol určite najlepší filmový rok a preto by som v hodnotení tohto roka dal Forresta až na tretie miesto, no v hodnotení filmov všetkých čias by u mňa neskončil oveľa horšie. Jedinečný výkon Toma Hanksa tvorí spolu s ďalšími atribútmi nazebudnuteľný filmový zážitok.

Clifford (1994)

Neuveriteľný Martin Short v neuveriteľnej úlohe protivného decka v tejto neuveriteľnej „komédii“. Celé je to neuveriteľný zlý sen. Čím skôr zabudnúť.

Mlčení jehňátek (1991)

Najlepší horor/thriller všetkých čias. Napínavý a drsný scenár, famózne herecké výkony Hopkinsa a Fosterovej a nezabudnuteľná scéna v tmavej pivnici.

Policejní akademie (1997) (seriál) odpad!

S policajnou akadémiou to šlo od časti k časti dole vodou a toto je dokonalé vyvrcholenie. Nič stupídnejšie, čo sa pokúša byť vtipné, som nevidel. Aj Michael Winslow, na ktorom som sa v prvých dvoch „akadémiách“ dobre bavil, je tu trochu vypasený a poriadne trápny. O ostatných indivíduách, ktoré tu vystupujú sa je škoda zmieňovať. Seriózna konkurencia telenovelám.

Západní křídlo (1999) (seriál)

Skvelý seriál zo zákulisia Bieleho domu. Výborné herecké výkony všetkých stálych postáv a v podaní Martina Sheena takmer dokonalý prezident. Martin Sheen do Bieleho domu!

Tygr a drak (2000)

Aj keď zo začiatku ma film až tak nezaujal, postupom času ma dostal. Hlavne svojou vizuálnou stránkou – úplný balet na filmovom plátne. Skvelé súboje, ktoré sa musia páčiť aj ľuďom, ktorí nemajú radi kung-fu filmy. Pretože to nie je kung-fu film, je to čínska rozprávka pre dospelých, na ktorú ten, kto ju raz videl už nikdy nezabudne. Najlepší film roka.

Šestý smysl (1999)

Možno som mal až príliš veľké očakávania od tohto filmu a tak som bol po jeho zhliadnutí trochu sklamaný. Keď sa celý film tešíte na koniec a potom už len čakáte kedy to príde a o čo pôjde (na rozum mi prichádzali rôzne možné aj nemožné konce, nakoniec som na to prišiel asi tri sekundy predtým, než to došlo Willisovi), tak je ťažké si poriadne vychutnať celý film. Ale ten koniec bol SKVELÝ a spolu s výkonom Haley Joela Osmenta to robí z filmu skvelý zážitok a perlu medzi thrillermi.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Prvú sériu som nevidel, pričom asi tá bola najlepšia (ako vo všetkých seriáloch). Pokým tam bol Tobias Moretti, bol to celkom slušný kriminálny seriál s roztomilým Rexom. No potom to už bola len jedna veľká reklama na plnené žemle, ničím nezaujímavé „kriminálne?“ prípady. Len ľutujem toho psa, ktorý si nemôže povedať ako ostatní herci „končím“ a musí túto brečku ťahať ďalej. Jeho herecký výkon je lepší ako výkony všetkých hercov, ktorí v tom hrali, dokopy.