• Western

Síla života (2014)

Nudný a úplne zbytočný film s kvalitným hereckým obsadením. Samotný nápad viezť tri vyšinuté ženy cez divoký západ je síce originálny, ale minimálne rovnako šialený ako tie ženy. Je veľká náhoda, že v nejakom zapadákove, kde žije sotva 20 obyvateľov sa v istom okamihu úplne zbláznia tri ženy. Na začiatku cesty sú všetky na zvieraciu kazajku, no behom cesty sa vyskytnú okamihy, kedy celkom spolupracujú s Jonesom a vyzerajú, že vnímajú svet okolo nich. Proste celé je to veľmi divné s jedným nečakaným okamihom asi pol hodinu pred koncom, ktorý vás na chvíľku vytrhne z polospánku.

Sedm neohrožených (1983)

Už úvodná scéna niečo naznačí o kvalite filmu. Vietnam, americkí vojaci utekajú pred paľbou presily vietnamcov a nasadajú do vrtuľníkov. Jeden američan však nemyslí len na svoj život a naloží si na chrbát raneného spolubojovníka. Spomalené zábery ako sa snaží dobehnúť k vrtuľníku, ktorý musí každú chvíľu vzlietnuť. Keď už je len meter od vytúženého cieľa, padne na zem a naťahuje ruku, takisto ako jeho kamaráti vo vrtuľníku naťahujú ruku k nemu, ale chýba 10 centimetrov a vrtuľník už vzlieta a necháva hrdinného vojaka napospas šikmoočkom... Ono to v skutočnosti vyzerá ešte naivnejšie ako to opisujem. Potom sa film pomaly zviecha z toho odpadového začiatku, keď príde verbovanie veteránov a ich vojenský výcvik. Záverečná akčná sekvencia to tiež z biedy nevytrhne, do Ramba to má ďaleko. Proste podpriemerné béčko.

Pavoučí teror (2002)

Je to blbý film, ale neberie sa vážne, takže je to celkom OK. Akurát že tu nie je žiadna extra scéna, či už vtipná alebo hororová (alebo kombinácia oboch), ktorá by sa dokázala na dlhšiu dobu vryť do pamäte (ako to je napr. pri Braindead a i.). Takže u mňa priemer, ešte aj všetci herci sú (neviem či schválne) hrozní. Ani Scarlettka tu ešte nepredviedla svoj talent.

Beowulf (2007)

Pekná a napínavá fantasy. Animácia je dobrá, niektoré tváre sú ako živé, iné až tak nie. Jediné, čo v nej bilo do očí, bola krv, z ktorej pixely vidno na sto honov. Ale inak fajn.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Po úžasnej trojke, ktorá by bola skvelým uzavretím celej série, prichádza zbytočná štvorka, ktorá neprináša vôbec nič nové, len vývar predošlých častí. Aj tak je to celkom vtipné a možno to bude najlepší animák roka, no oproti predošlým častiam je to sklamanie a tak musím dať najnižšie hodnotenie.

Dumbo (2019)

Asi tu budem jeden z mála, ktorému sa Burtonov Dumbo páčil viac ako Disneyho animovaný. Veľmi príjemný, emotívny a tradične skvele natočený burtonovský rozprávkový príbeh. Pár slabých miest to malo (väčšinou spojených s Keatonom), ale ja som si to užil určite viac, ako som čakal, podľa tunajších väčšinových reakcií.

Popelka (2015)

Lily je pôvabná a asi tá najkrajšia Popoluška, aká sa vo filme objavila (sorry Libuše), no samotný príbeh ma príliš nestrhol. Je to také obyčajné a dialógy mi prišli nejaké zvláštne, neprirodzené. Vizuálna stránka je pekná, no tie digitálne zvieratká sú otras. Za zmienku stojí ešte skvelá Cate Blanchett, ale ani ona to nevytiahne na lepšie ako 3. miesto medzi popoluškovskými rozprávkami. 70%

Mládeži nepřístupno (2013)

Niektorým príbehom sa nedá uprieť originalita, so zábavnosťou to už je horšie, čo sa ale od kolektívu okolo Farrelly bros. dá čakať. Nechutnosti mi až tak nevadili, až na melóny Halle Berry a bobek na Annu Faris. Niektoré príbehy boli celkom fajn (Happy Birthday, Truth or Dare), niektoré úplne o oničom (Super Hero Speed Dating, Veronica).

Liga spravedlnosti (2017)

Toto má byť konkurencia pre Avengerov? Síce ani z nich nie som namäkko, no táto skupinka ma ani trochu nebavila a to mám Batmana celkom rád (nie Afflecka). Príbeh je zúfalý, takmer žiadny, efekty oničom, pri záverečnom súboji som zaspával.

Poseidon (2006)

Je to blbé, predvídateľné, no prekvapujúco aj celkom napínavé (aj keď záver je dopredu jasný). Tvorcovia asi po skončení natáčania zistili, že minutáž je trochu krátka, tak tam ešte hodili zbytočnú scénu záchrany chlapca, dieťa predsa nemôže nikdy zomrieť, ale inak celkom v pohode jednohubka.