Kimi no suizó o tabetai (2018)

Takové japonsky sentimentální. Nebo sentimentálně japonské? Každopádně... tyhle filmy mě nechávají chladným.

Hoši no Orpheus (1978)

Neprávem opomíjený film s nádhernou hudbou a krásnou animací. K vidění je i na youtube.

Legendy z Dogtownu (2005)

Teda takové Tony Hawk’s pro skaters mě bavilo o dost víc. Z tohohle filmu si budu pamatovat zvuk skateboardu, výkřiky jó a jé a to, že jsem nerozeznal muže od ženy.

Můj bratr Tom (2001) odpad!

Tak tohle si připíšu na svůj seznam WTF filmů, které jsem kdy viděl. Ještěže existuje možnost zrychleného přehrávání.

Satanské tango (1994)

Vesnice, bahno, krávy. Prší. Lidi. Lidi se myjí. Odcházejí. Prší. Lidi mluví. Lidi jí a pijou. Prší. Lidi jdou. Lidi zepředu, lidi zezadu. Prší. Lidi leží, spí, mluví, jí a pijou. Prší. Lidi přicházejí a odcházejí. Prší. Tma. Titulky. Konec.

Něco z Alenky (1988)

Švankmajer, mistr detailních záběrů. Já nevím, proč jsou jeho filmy tak nechutné.

Život je úžasný (2013)

Silný příběh. Ale od první minuty naprosto očekávatelný a průhledný.

Apollo 13 (1995)

Kdyby to bylo o půl hodiny kratší, možná bych jednu hvězdičku přidal. Mnohem zajímavější a o poznání kratší je díl Simpsonů Hrdinný kosmonaut Homer a zajímavější a poučnější je Apollo 11 VR. Akorát to chce ty brýle pro virtuální realitu.

Vozka smrti (1921)

Předpokládám, že kniha bude záživnější. Tohle bylo dlouhé a nudné.