• Krátkometrážní

Oskar (1967)

Brilantní funésovka. Pravej francouzskej cirkus na pár metrech čtverečních a za vydatnýho přispění skvělý Claude Gensac. Její paní domácí mě bavila snad ještě víc než Bert.

Bolševikova slabina (2003)

Lolita po španělsku, z mého pohledu hned po několika stránkách nedotažená (ovšem "nedotaženou" erotiku jednoznačně kvituju!). Navrch příjemně konzervativní Bolševikova slabina nabízí ještě nejkouzelnější úsměv široko daleko. Jako ... ve vší vážnosti ... María Valverde by se měla normálně v zájmu lidstva naklonovat a podávat jako lék na depresi. :)

Learners (2007) (TV film)

Film výraznej maximálně hereckym mistrovstvim Jessiky Hynes. Jinak se něco málo vtipu najde na jízdách v autoškole (předevšim těch vedlejších postav), ale o to tady stejně jde až ve třetí řadě. Ty první dvě zaplněj nesmyslný dramaticko-romantický linky.

Paříž-Manhattan (2012)

Myslím, že velmi povedená pocta Woodymu; pocta se vším všudy. Občas trošičku krkolomná, ale to se režijním debutům obyčejně promíjí. Tipuju, že by mě nakonec oba Lellouchovci mohli bavit, třebaže spolu rodový kmen - aspoň co je mi známo - nesdílí.

Dating Rules from My Future Self (2012) (seriál)

No to fakt ne. Proč proboha někdo dělá takovej projekt, když ke vztahum nemá dokupy co říct? Lidi, pokud hledáte něco záživnýho a originálního, běžte za Love Bites, tohle je opravdu k ničemu. Dočkáte se dvou kravek kolem sladký Shiri plus jednoho slizounka z Vampire Diaries; a za to fakt nestojí ani ta jednohubková stopáž. Pokud má bejt druhá série ještě horší, tak ji radši vynechám - bych musel jít na odpad asi.

Páteční večeře (2011) (seriál)

No to je tragédie, tohle bude dost možná nejvíc přeceněnej britcom tady. Na druhou stranu, ono vlastně neni divu - po americku dělanej humor, stupidita na každym rohu, tuna bezpředmětných nadávek; tak nějak jsem si už zvykl, že na tohle český diváci sitcomů slyšej. Bohužel (respektive bohudík) mně takovej Birdův "sarkasmus", vyjádřenej možná tak nespočtem urážek a neustálym přimíchávánim čehosi do bratrova pití, nebude imponovat nikdy v životě - to bych snad musel svuj smysl pro humor kompletně převrátit naruby. Jediný pozitivum Friday Night Dinner nakonec představuje Mark Heap, kterej se pro role vyšinutců normálně musel narodit (Spaced!). To samotný mě ale dál než za třetí díl nepustí.

Spring Breakers (2012)

Koncentrovaná zvrhlost. Každá "silná" fráze se musela nejmíň čtyřikrát zopakovat - snad aby sami autoři uvěřili, že v sobě vůbec nějakou tu sílu může mít. Ne ... přesah v tom fakt hledat nelze (ani jsem na to popravdě neměl chuť). Hvězdičky putujou výhradně na adresu perfektní technický stránky, solidní hudby a mý oblíbený panenky Vanessky, která si s velkou chutí střihla přesnej opak Gabrielly z HSM.

Spaced (1999) (seriál)

Naprosto rozumim tomu, proč je Spaced na Ostrovech takovym kultem. Však jde o patrně nejlepší britskou společenskou satiru. Bohužel pro mě - je tu vrchem Edgar Wright. Ten tady na sebe svou vlezle potrhlou imaginací znovu strhává až moc velkou pozornost, aby nikoho nenechal na pochybách, že právě on stojí za Pilgrimem a Hot Fuzz (sem tam komiksovej look, sem tam odlehčená akce). Jedině kvůli režisérovi tak nemůžu jít na plnej počet, což ale pochopitelně nic nemění na tom, že pár záležitostí (předevšim MIkeovy taneční kreace!) z hlavy jen tak nevytlačim ... update po konci druhé série: Ale tak ... what the hell! Humor je až moc božskej na to, abych mu nedal plnej počet.

Burke and Hare (2010)

Ježiiiš, dyť to šlo zpracovat asi tak třikrát zábavnějc! :( A jsem z toho fakt moc moc smutnej, protože ta herecká plejáda mi sedla jako málokterá jiná, ale prostě - když máte ty top vtipy natlačený do poslední desetiminutovky, to je pak utrpení na ně celou dobu čekat. (Mimochodem Islička se očividně narodila do špatný doby).

Protivný sprostý holky (2004)

Lehce nadprůměrná teen komedie, s pár náznaky cool společenský satiry. To ostatně vždycky byla výsada Tiny Fey, bohužel tady se držela dost zkrátka, spoutaná stereotypy a "žádoucíma" hnusárnama. Nicméně připomínka mladý, bezesporu talentovaný Lindsay (a klasicky skvělý Lizzy Caplan) to byla přinejmenšim snesitelná. --- A wow, rozlámat tu korunku asi tak na osmašedesátiny? To muselo dát zabrat.