• Krátkometrážní

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

"MAJKLLLLLL??!!" --- S přehledem nejzábavnější postavy: Jackie (♥!), Kelso, Kitty. Zbytek bohužel více (Fez, Donna) či méně (Eric, Red, Steve) zaostává, proto nemůžu jít na pět hvězd. (A to jsem jako sám, kdo takhle zbožňuje Jackie?! Že tu o ní nevidim prakticky žádnou zmínku ... skandální).

Nultá hodina (2013) (seriál)

Nehodnotím, dám tomu aspoň tři díly, ale z více než poloviny je pro mě tenhle seriál ztracenej. 1) Ne že by se z diváka nedělal blbeček - prostor pro vlastní domejšlení nulovej, to se radši položí tisíc sebestupidnějších dotazů, což seriálu takovýho formátu přirozeně neprospívá. 2) Hrozivej slintající neherec v hlavní roli + Addison je ve vážný roli náká divná + málo Jacindy, evidentě. 3) Co má znamenat ta opakovaná "sranda" z hollywoodskejch filmů? Takovej bude jedinej humor v Zero Hour? Ouch - to se na něj radši vykašlat uplně. 4) Soundtrack zní jako blbá variace na Zimmera, námět zase jako blbá variace na Browna ...

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

British comedy at its best. V zásadě předvídatelný, přesto božský. Lásce na první pohled k Andie naprosto, ale NAPROSTO rozumim. Sám jsem si ji prožil. A konečně - opravdu krásná pocta manželství ... svym způsobem. Jen mi je trochu líto Mikea Newella, protože mám takovýho tucha, že se tímhle akorát zařadil po bok dalších režisérů, co vždycky budou jen a jen ve stínu toho nejgeniálnějšího scénáristy romantických komedií. --- "...to take the Lydia Jane Hibbott to be my awful wedded wife"

I Love You Phillip Morris (2009)

Pro mě jaksi neuchopitelná love story. A vůbec to neni tim, že by mi někdo z těch dvou do rolí buzerantů neseděl (koneckonců četný volání po gay-originalitě a zároveň po někom, kdo je "klasičtější" teplouš než Carrey, mi přijde fakt roztomile protichůdný), ba naopak - McGregor se tady našel a Jim odehrál svuj standard. Jen jsem z toho tu lásku prostě necejtil. Pořád se rodila někde bůhvíkde a já zaboha nemohl přijít na to kde. Ale pár komediálních prvků mě hodně potěšilo a ty housle v rámci "main theme" byly fakt děsně chytlavý. Takže jsem do toho zkrátka jen nepronikl, kritizovat - v tom pravym slova smyslu - moc nemůžu.

Arrow (2012) (seriál)

Njn ... strojovej ochránce města, v civilu muž z tý nejvyšší společenský vrstvy, základna kdesi pod zemí, rozervanec, co si stěží rozumí s okolím. Batman stačil, ne? Arrow nemá co dát, prostě ne. Amell má supr drsnej ksicht, přitom se ale viditelně usmívá při slovech "je mi to líto" (vlastně se nepochopitelně usmívá v jednom kuse); a scénář jede podle "osvědčený" šablony "čim víc zvratů a linek, tim víc drama" ... což je fakt voser, vám řeknu. Takže ať se snaží, jak se snaží, Arrow v mých očích pořád bude maximálně tupou vyvražďovačkou, ba spíš jen lapačkou, ve jménu překouzelný to spravedlnosti.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Jeden z nejdrastičtějších seriálových sešupů vůbec. Nelogičnost chování takřka všech důležitých postav mě doháněla k šílenství, takže jsem to radši po šestym díle úplně zabalil.

Sezení (2012)

No, to bylo fakt zvláštní. Netušim, o co se tvůrci snažili, kam cílili, nakonec ani tomu Markovi dvakrát nerozumim. Ale kdybych psal dál, akorát bych působil bezcitně, protože je to přece dle skutečných události - takže u tohohle radši zůstanu. Snad jen ... Helen rozhodně neni tak zHuntovaná, jak by se podle zdejších komentářů mohlo zdát - však se stejně od třicítky vůbec nemění. :))

Hitchcock (2012)

A to mě to teda potěšilo. Říká se "někdy je méně více", a Hitchcock by z mého pohledu mohl být vlajkovou lodí tohoto rčení. Nejsem fanouškem monstrózních, šíleně plastických a rádoby oduševnělých životopisných velkofilmů, jakých jsem už odložil mraky, to si radši pustím podobně komorní drama o jedné etapě bohatého života velkého tvůrce. Etapě atraktivní, tématicky dostatečně široké, a přesto vybízející k přímočarosti. Jediné, co mě zamrzelo, je ta fixace na ženské - na druhou stranu takhle jsme si aspoň opakovaně mohli vychutnat mistrovství Helen Mirren, že? --- "And that, my dear, is why they call me the master of suspense"

Let (2012)

Letecká havárie špica, slyšení se taky povedlo (což jsou koneckonců pasáže, kde jedině mohl Zemeckisův um řádně vyniknout); ale to mezi tim mělo bejt jako co?! Přišlo mi to, jako by měl scénárista supr nápad na začátek i konec, pak mu ale došlo, že "oscarová" dýlka se přece nerovná jedný hodině, a tak mezi to vplácl dalších dobrých 80 minut přestávání-začínání-skoropřestávání-přestávání-začínání s chlastem, aby ten veškerej potenciál totálně zavraždil. Jako dělat drama na základě toho, že jeden pije a nemůže přestat? Však to by nenapadlo ani toho napravenýho alkoholika ...

1600 Penn (2012) (seriál)

Celkem standard na to, co poslední dva roky ploděj podobně osvědčený stanice jako NBC. V tomhle případě na sebe neotesanej syn prezidenta strhává veškerou pozornost, aby se mi stihl "ohrát" už během úvodních tří dílů. Naštěstí je tu aspoň Lady Elfman a trochu přiměřený, opravdu vtipný trapnosti (jinak se tu humor prakticky nedělá, politický narážky jsou většinou nedotažený nebo jednoduše slabý) - takže se možná do konce série s trochou štěstí udržim.