• Thriller

Jackson Bolt (2018) odpad!

Tupá amatérská sračka, která je svým neumětelstvím brutálně legrační. Film má navíc naprosto děsivej mix zvuku, což pravděpodobně není chyba tvůrců, ale ve finále je to jedno. I kdyby měl tenhle zázrak dobly digital 5.1, pořád by to byla hovadina, která má strašný herecký výkony a neuvěřitelně špatnou kameru a režii.

Omega Syndrome (1987)

Zábavný osmdesátkový béčko, který bohužel nejde brát až tak moc vážně, protože partička neonacistů, proti kterým hlavní hrdina bojuje, jsou naprostý telata. Jinak se to dá v pohodě odkoukat, protože je to přes všechny svý chyby pořád kompetentně vypadající film.

Na hraně strachu (2018)

Průměrnej home invasion, jehož největší slabinou je to, čím se tvůrci snažili celou situaci ozvláštnit. A to nůž v srdci hlavního hrdiny, kterej celej film pobíhá s kudlou v hrudníku a nemůže jí vytáhnout, protože by umřel. To samo o sobě vylučuje jakoukoliv tvrdší konfrontaci s protivníky. Jinak natočeno v koprodukci s Čínou, takže hlavní hrdinové jsou Číňani a jejich casting neurazí, ale ani nenadchne. O poznání zdařilejší je obsazení zločinecký bandy, který dominuje náležitě hnusnej Robert Patrick a sympaticky nejednoznačnej Rob Knepper. Řemeslně je to solidně natočený a velká část herců i režisér spolu dělali už na Prison Breaku.

Varianova válka (2000) (TV film)

Kdo rozhoduje o tom, jestli o jednom člověku natočí film Spielberg a o druhém rutinér jako je Chetwynd? To je ve hvězdách, každopádně Varianova válka je nepříliš kreativní film podle skutečné události, který bohužel vypadá zoufale neinvenčně a televizně. A nezmění na tom nic ani solidně hrající herci. Navíc skupina umělců a intelektuálů, které hlavní hrdina ve filmu zachraňuje, je neuvěřitelná sebranka absolutních debilů. Každopádně jako konvenční lekce v historii se to dá vidět.

Fenomén 2 (2003) (TV film)

Je poměrně vtipný, jak jsou tu všichni chytrý, ale přitom nedokážou odhalit, že nejde o remake původního filmu. Jde o pilot k nerealizovanýmu televiznímu seriálu. Dějově je to podobný, ale od půlky se to od originálu dost liší. Původní idea tvůrců byla evidentně taková, že hlavní hrdina je na útěku před americkou vládou a po cestě pomáhá pomocí svých schopností potřebným. To sice není nic novýho, ale když se to dobře zpracuje, funguje to. Jako TV produkce je tohle na slušný úrovni a obstojí to i jako samotatný film. Hlavní hrdina je sympaťák a řemeslně je to zručně natočený. Celkově je to překvapivě příjemnej film, kterej slušně zabaví.

Temná tvář Brooklynu (2019)

Vcelku poctivá žánrová práce, nicméně k dokonalosti to má daleko. K tomu, aby to bylo opravdu výjimečný tomu něco ještě trochu chybělo. Po scenáristický stránce slušný, ale zápletka není ničím nová a pododných rozuzlení už jsem viděl desítky. Navíc čachry s pozemky a špatný rasový původ jsou v tomhle žánru už provařený klišé. Zamrzí i spíš televizní vizuál, kterýmu chybí atmosféričtější kamera. Naopak potěší nejednoznačný záporák Aleca Baldwina, který má vlastně ve většině věcí pravdu. Celkově ale není proč si stěžovat.

Disturbing the Peace (2020)

Rutinní moderní western a suverénně nejhorší film Guye Pearce, ve kterým jsem ho kdy viděl. Celý je to levný a plný ohraných klišé. Režisérovi jde spíš o napětí, než o akci, což se mu tak úplně nedaří. Na druhou stranu to má bez dlóóóuhých závěrečných titulků čistého času 82 minut, takže se to dá v klidu přežít. Moje velkorysý hodnocení vychází spíš z toho, že mi to divácky zrovna sedlo, než že by to bylo dobrý. 5/10

Colpi di luce (1985)

Krystalicky blbý, ale svižný a super zábavný akční béčko z 80. let, ve kterým jde v první řadě o akci a dialogy jsou jen doplněk, aby se neřeklo. Výhrady by se sice našly, ale tohle je doopravdy film, ve kterým se tvůrci snažili, aby divák dostal za svoje prachy podívanou a ne jen nudný kecy. Jo a Eric Estrada je překvapivě solidní akční hrdina.

Kabinet Dr. Honzáka (2020) (pořad) odpad!

"Umí vést dialog, umí mluvit, umí se ptát, poslouchat a rychle reagovat." Tak přesně tohle Honzák nedělá. Zlatej Soukup, ten aspoň mluví. Honzák jen čeká, až za něj všechno odkecají hosti. Kdyby tam posadili pytel cementu, měl by na hosty víc otázek, než má pan doktor. Do prdele, to jsou v ČT úplně vymletý, že tohle pustí ven?