• Thriller

Americký sniper (2014)

Solidní životopisnej film o člověku, co byl ve skutečnosti zřejmě psychopat a zcela jistě soudně usvědčenej lhář. Bohužel, nic z toho se divák ve filmu nedozví, ale to snad ani nikdo nečekal.

Krvavé účty (2019)

Žánr by neměl bejt Akční / Drama / Thriller, ale hlavně drama a pak možná trochu ten thriller. Celkově děj ukazuje několik dnů v životě kariérního zločince, kterýho po 19 letech pustí z kriminálu a on si snaží vynahradit si, o co za těch skoro 20 let přišel. Pomsta je tady až na druhým místě. Hlavní je vztah Cage s jeho dospělým synem. Celkově to není špatný, Cage hraje dobře a dějový zvraty, kterých tu je několik, jsou hodně předvídatelný. Divák by měl počítat s tím, že tohle není Sejměte Cartera, ale spíš něco na způsob starých francouzských filmů, ve kterých hraje Delon smolaře. 70 %

Útěk z MS-1 (2012)

Teprve tváří v tvář filmům od Marvelu člověk pořádně docení podobný akční béčka. Slušná akce, dobrý hlášky, super hlavní hrdina a hlavně žádnej ukňouranej konec. Možná to není extra originální, ale já jsem spokojenej.

Avengers: Endgame (2019)

Definitivně nejpřeplácenější film roku a rozhodně něco, co už si nikdy nepustím. Co se do hajzlu stalo s filmy pro dospělý diváky?

Smrtící hrozba (2000)

Slušná béčková verze Die Hard, která se od svých nízkorozpočtových konkurentů liší hlavně tím, že Terlesky je slušný režisér. Pokud člověk překousne použité záběry ze Sommersovy Chobotnice, nemá si moc na co stěžovat. V porovnání s obdobnými filmy od Wynorskiho nebo Raye tohle vyhrává na celé čáře. Nevypadá to totiž ani tak levně, ani tak televizně, jak by mohlo. V Terleskyho prospěch svědčí i to, že na rozdíl od jiných béčkařů, je jako režisér podepsaný pod řadou úspěšných TV seriálů.

Plán útěku 3 (2019)

Zábavný, nicméně rutinní akční béčko, jehož scénář je jednoduchost sama a působí dojmem, jako by ho napsal nějaký scenáristický robot. Potěší celková syrovost a brutalita a na jedno podívání to spolehlivě zabaví.

Domino (2019)

Čekal jsem to o dost horší. Na to, jak je celá ta zápletka naprosto tuctová, se na to vcelku dobře dívá a najdou se tu i docela napínavý scény. Herci jsou dobře obsazený a Guy Pearce je jako arogantní kravaťák k sežrání.

Policie v akci (2017) (pořad)

Pořad u kterýho začně člověk nostalgicky vzpomínat na Ice - Týho song Cop Killer.

Narušitel (2019) odpad!

Kromě voličů Demo bloku a čtenářů Fóra24 si nedokážu představit nikoho, kdy by tuhle primitivní antikomunistickou sračku mohl brát vážně. Naivní pohádka indoktrinovaných dětí, co se nenamáhají používat google a ověřit si fakta. V každý minutě je tu sice teatrálně odsuzován komunismus, ale hrdiny jsou piloti, který hlídají státní hranice a ostatním životy berou. Už jen čekám, kdy natočí druhej díl o pohraničnících a třetí o lidových milicích. Jinak je ve filmu mraky neuvěřitelnejch kravin, který šly odchytit už jen tím, kdyby si hoši na jedno odpoledne zašli za nějakým historikem nebo si sehnali dramaturga. Což se nestalo. Je to škoda, protože po řemeslný stránce je film překvapivě solidní a Balda má určitě talent. Na druhou stranu film stojí za vidění už jen kvůli úžasným wtf. momentům jako je Zindulka, co se v době tuhý normalizace promenáduje všude v uniformě RAF nebo závěrečnej projev hlavního padoucha, ze kterej by se nemusela stydět libovoná bondovka.