• Thriller

Zkázonosná Eva (1991)

Původně jsem chtěl dát tři hvězdičky, ale pak jsem si uvědomil, že ani po několikátém shlédnutí mě to nenudí. To, co by dnes nějaký renomovaný režisér zpracoval do ambiciózního akčního thrilleru, který se věnuje psychologii postav, je v podání režiséra Gibbinse "degradováno" na prvoplánový stíhací akční thriller. Ale na thriller svižný a zábavný. A i když má Zkázonosná Eva pár wtf momentů, má taky naprosto ďábelské tempo a skvělou hudbu. Za mě 70 %. Bavil jsem se skvěle.

The 13th Friday (2017) odpad!

Další nesouvislej blábol děsivýho Justina. V dnešní době politický korektnosti vlastně ani nevím, jestli můžu tomu filmu střelit odpad. Režisér je totiž černoch a jeho věrná pichna jménem Khu asiatka. No risknu to. Jak je dobrým zvykem, opět nesouvislá kravina, která navíc velmi špatně kombinuje nápady vykradený z jiných filmů.

Alien Reign of Man (2017) odpad!

Justin Price je současnej největší režijní pankáč. Nezajímá ho tempo, návaznost scén, scénář, herecký výkony, kvalitní zvuk a dodržování filmový osy je pro něj sprostý slovo. Neuvěřitelně nudná a nesouvislá sračka.

Očista: Volební rok (2016)

Zatím nejlepší ze všech tří dílů. DeMonaco je díl od dílu lepší a jednoduchý béčkový půdorys je v dnešní době osvěžující. Mordy jsou navíc solidně krvavé. Pobavilo i neonacistické speciální komando. Každopádně už se těším na česko-slovenský remake, ve kterém bude banda cikánů chránit Magdu Vášáryovou a po krku jim půjde Vandas s Kotlebou.

Gunned Down (2017)

Tak samozřejmě pokud se někdo kouká na film bez českých titulků, aniž by mu rozuměl, může mu to přijít nudný. Každopádně se jedná o solidní gangsterský drama, se zajímavě načrtnutou výchozí situací. Děj není až tak úplně předvídatelnej, herci hrají dobře a po řemeslný stránce tomu není co vytknout. Jinak anglický název London Heist je dost zavádějící, protože loupeže zaberou v celým 90minutovým filmu dohromady asi pět minut. Zbytek divák sleduje hlavní postavu, jak se snaží vyřešit svojí komplikovanou situaci. Pokud má někdo rád podobnej typ filmů, neměl by si stěžovat.

Milada (2017)

Bilologická robocopka Milada Horáková dělá celý film jen dvě věci. Buď je chytrá jako rádio nebo teatrálně trpí. A tím to končí. Jinak od se od ní ale divák nedočká žádné opravdové emoce nebo lidské slabiny. Kdyby do hlavní role obsadili pytel cementu, vyšlo by to na stejno. Opravdu nevím, co vedlo Davida Mrnku, který před tím nic nenatočil ani nenapsal, k přesvědčení, že on na to má. Bohužel se ukázalo, že nemá. Je to smutné, protože je z Milady cítit, že Mrnkovi na filmu opravdu záleželo, ale tohle je velké sousto i pro zkušeného a kvalitního režiséra. Na Miladě je nádherně vidět, že i když je plno technických složek filmu na vysoké úrovni, scenáristicky i režijně je to bída. Nemá cenu tady řešit, kolik emocionálně silných momentů Mrnka svou neohrabanou režií zabil. Milada je bohužel doslovný, konzervativní a nezáživný životopis, který děcka na školních projekcích maximálně tak zprudí. Jak by řekl Andrej, sorry jako, ale Milada Horáková si zasloužila lepší film.

Příběh gangstera: Pat Tate (2017)

Nic novýho pod sluncem. Slušná britská gangsterka, která je prequelem prvního Footsoldiera a věnuje se postavě Pata Tatea. Kromě hlavního hrdiny se vrátí i plno postav z prvního dílu. Pokud má někdo rád podobnej typ filmů a nevadí mu, že celej děj je v podstatě jen banda nasranejch gangsterů, co někomu ubližujou, šukají, berou drogy a opakujou slovo "cunt", měl by se slušně bavit. Jedinou zásadní výtku mám co se týče tempa, který v prostřední části trochu drhlo. Jinak nic unikátního to není, ale dostal jsem přesně to, co mi film sliboval. Solidní zábava. 70 %

Circus Kane (2017)

Zatím asi nejlepší film mladýho Raye. Ten tu naprosto bez výčitek vykrádá vizuální styl Roba Zombie a všechno to završí tím, že nechá Tima Abela hrát postavu, která jako Rob Zombie i vypadá. Celkově koukatelnej, ale ničím extra spotřební dvd video horor.

Hroch (1973) odpad!

Brutálně ubíjející nudná hovadina.

Wrecker (2015)

Dvě pipky ve vytůněným Mustangu nejsou schopný ujet starýmu odtahovýmu kamionu. Jako vážně? Když se k tomu připočte totálně iracionální chování postav, který mají asi milion příležitostí celou situaci nahlásit, ale nikdy to neudělají a radši se nechají nahánět satanistickým řidičem kamionu, je vymalováno. Hezký od tvůrců není ani to, že se ve filmu opakují záběry a divák tak má pocit, že hlavní hrdinka se v autě motá v kruhu. A napínavý to není ani trochu. 30 %