• Thriller

Trigger Point (2021)

Slušnej akční thriller, kterej při 78 minutách bez závěrečných titulků, nemá příliš šanci nudit. Vlastně jediný, co se tomu dá vytknout, je scénář, kterej spíš než jako regulerní film, působí dojmem pilotu TV seriálu. Jinak mě ale styl, jakým tvůrci film pojali, vcelku vyhovoval. Pepper se na hlavní roli hodí a líbila se mi i režie Brada Turnera. Co se týče originality, opravdu od filmu, ve kterým bývalýho agenta na odpočinku, přesvědčí jeho ex nadřízení, aby pro ně udělal poslední fušku, nečekám nějaký gejzíry originality.

Rushlights (2013)

Dobře natočenej, zábavnej a napínavej thriller, jehož hlavní slabinou je to, že dějový zvraty a chování postav občas nedávají moc smysl. Ale na jedno podívání pohodová svižná zábava s dobrými herci. 70 %

SAS: Zrození Černé labutě (2021)

Jedno z nejvíc wtf hodnocení na ČSFD. SAS je dobře natočenej akční film, kterej má dle mého dvě drobný vady. 1) přestřelenou stopáž, protože kdyby to bylo o 15 minut kratší, nic by se nestalo. 2) neschopnost rozhodnout se, jestli bude vážným akčním filmem s politickým přesahem nebo bondovskou zábavou, k čemuž odkazuje posledních cca 5 minut. Jinak obsazení naprosto v pohodě, Ruby Rose mě jako záporák bavila, ale suverénně nejlepší byl Andy Serkis jako cynickej a všehoschopnej týpek na špinavou práci. Vlastně nevím, na co si lidi stěžujou, protože akční scény jsou přehledně natočený a je jich dost. Jen škoda, že téma toho, že hlavní hrdina je stejně jako hlavní záporačka a její otec, psychopat, není ve filmu dostatečně rozvedený.

Assault on VA-33 (2021)

Z tohohle filmu si budu pamatovat jen dvě věci. A to, že Weston Cage je vcelku slušnej herec a že hodinky, co měl na ruce Jai White, byly obrovský. Až jsem si chvílema říkal, jestli je nekoupil u Vietnamců v Sapě. Jinak jde nudný rutinní béčko, ve kterým se víc žvaní než střílí.

The Shadow Men (1997)

Film, kterej vzniknul na vrcholu popularity Akt X a podle toho taky vypadá. Je to vlastně taková prodloužená epizoda tohohle seriálu, která je docela napínavá, solidně obsazená a má překvapivě akční finále. Jediný, k čemu mám zásadnější výhrady, jsou ty ufoni, který vypadají jako banda děcek v pyžamech, co si na maškarní vyrobila kostýmy emzáků. Naštěstí ve filmu téměř nejsou.

Černé Vánoce (2019) odpad!

Jason Blum se musel naprosto zbláznit, že se rozhodl dát týhle woke sračce zelenou. Někdo by měl tomu vemenu, který to napsala a zrežírovala říct, že feministický cancy vám na 90 minut děje nevystačí. Jako nečekal jsem zázraky, ale tohle bylo fakt moc. Každých asi tak pět minut je divákovi do hlavy vtloukáno, že cancel culture a MeeToo jsou fajn a bílý chlapi jsou svině, co si zaslouží vyhubit. Jako jsou filmy dobrý a špatný a pak tyhle goebbelesovský sračky, ze kterých se člověku zvedá kufr. A ten PG 13 rating je k smíchu.

Shookum Hills (2021)

Za mě vcelku povedenej horor, kterej je svým rozpočtem přibližně na úrovni běžnýho filmu pro Sci-Fi Channel. Nicméně díky zdařilý režii a dobrýmu obsazení to dopadlo o poznání líp. Herci jsou typově dobře obsazený a Will Patton dokázal i plochý postavě dát patřičnou hloubku. Co se režisérovi první polovinu úspěšně daří, je budovat napínavou atmosféru, aby pak ve druhý půli přešel na klasickou akční vyvražďovačku, což je možná škoda, protože mě ta první polovina bavila o něco víc. Nějaký výtky by se našly, ale v současný době, kdy se dá vidět plno levnýho digitálního braku, je tohle slušná práce.

Meghan a Harry v rozhovoru s Oprah Winfreyovou (2021) (pořad) odpad!

V době covidu, kdy mraky lidí po celým světě umírají nebo nemají práci, působí tohle interview jako z jinýho světa. Dvě milionářský slepice fňukají o tom, jak má jedna z nich mizernej život, protože se přivdala do královský rodiny. Tvl, s takovým bizárem jděte do prdele. Případ sám pro sebe je pak samotná Oprah. Její styl moderování je natolik falešnej, neupřímnej a slizkej, že jsem měl chuť se po týhle frašce jít osprchovat. To její předstíraný rozhořčení, když se dozví, že se někdo v královský rodině zajímal o barvu kůže očekávanýho dítěte Harryho a Meghan je naprosto strašný. Asi už jsem starej, ale tenhle odporně politicky korektní a falešnej způsob moderování mi přijde naprosto nechutnej.

Mystery Science Theater 3000 (1988) (seriál) odpad!

Upřímně jsem kouzlo tohohle pořadu nepochopil a že jsem se několikrát snažil. Problém je v tom, že komentáře těch tří idiotů nejsou vůbec vtipný. Celý je to asi tak jako by byl člověk v kině a od dvě řady před ním seděli tři dementi a plácali kraviny. A tahle je to každej díl. Jediný plus je chytlavá úvodní znělka.

Equalizer - Svědkyně (2021) (epizoda) odpad!

Tlustá selka s nadváhou, která má náběh na cukrovku a běhá jako nosorožec je super schopná a super drsná agentka, co nakope prdel každýmu chlapovi. Idálně býlýmu heterákovi. Teda alespoň tak nějak to vidí naši woke snaživí tvůrci v Hollywoodu, který z chladnokrevnýho elegantního agenta z původního seriálu, udělali černou tlustou nánu, která je v akčních scénách ještě míň uvěřitelná než Woody Allen nebo Jirka Krytinář. To, co v předělávce s Washingtonem fungovalo, tady naprosto selhává. Jedinej, kdo mi nepil krev, byl Chris Noth v překvapivě cool sestřihu. Nerad hodnotím seriály po prvním dílu a rád se budu plést, ale tohle dle mého nikam nepovede. Kdyby byla v hlavní roli třeba Gina Carano, který by se to dalo věřit, díval bych se na to jinak, ale tahle udejchaná černá paní akční hrdinka nikdy nebude. Ale jako sitcom ideální.