Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Parádní Jim. Ale nejvíc mě bavila ta zmenšená verze Matta Damona, která hrála jeho syna.

Sex noci svatojánské (1982)

"Sex zmírňuje napětí, láska jej vytváří." "V životě to nejhorší jsou nevyužité šance." :-)

Gravitace (2013)

Díky ti, Bože (pokud tam někde nahoře jsi), za ten krásnej den, kdy moje očekávání (v preview časopisu Pevnost jsem index očekávání Gravity natavil na 120%) nebylo znásilněno do konečníku finálním bezzubým patvarem, při jehož sledování cítím akorát rozhořčení (a že takovejch letos bylo!). Gravity je film o prožitku, prožíváte mistrnou kameru, dechberoucí střih a mix zvuku (i kongeniální soundtrack), přerod hlavní hrdinky v podání Sandry Bullock. Klobouček.

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

"Jo holka, Beethoven, to není Strauss, ten má nějakou váhu." Pobavily i cigarety značky Morituri, nebo souboj negližované Bohdalky s negližovanou Janžurkou v pěně. Všeobecně má drahoušek mnoho vtipů a skvělých scén, ale rozhodně nedosahuje kvalit těch nejlepších parodií své doby, Kdo chce zabít Jessii, Adéla ještě nevečeřela a Limondový Joe (můj nejmilovanější triumvirát).

Jen Bůh odpouští (2013)

Póza, manýra, narcismus. Prázdný obsah v artové formě (mix týpků jako Jodorowsky, Gaspar Noé nebo Lynch) + trocha přespříliš okatého (aniž došlo na zásun, tedy, kopulaci) Oidipovského komplexu + Gosling, který mě každým dalším záběrem akorát tak sral (větší štěně než Josh Hartnett, no nekecám!) + fajn rámování záběrů + hudba trochu jako od Badalamentiho = běž do prdele, Refne. Jediné poplácání po rameni bys zasloužil za to, že jsi jinak z (pro mě) ohyzdné Kristin Scott Thomas udělal slušnou milfku.

Hollywoodland (2006)

Linka s Affleckem líbivější (a Affleck podává nejlepší výkon z celého ansámblu).

Moje levá noha (1989)

První polovina byla naprosto úžasňákovská, ve druhé to zaujetí se filmem trochu kleslo, ale stejně vynikající podívaná - především kvůli Danielu Day-Lewisovi a Brendě Fickerové (obažto mají svoje plešaté sošky právem).

Nejlepší léta našeho života (1946)

Já ty filmy klasického Hollywoodu, Zlatého věku, prostě žeru. Tyhle velkobijáky jsou sice lehce uniformované, ale většinou tak nádherně zahrané, natočené a odvyprávěné, že jim dnešní produkce nesahá ani po kotníky. Wylerova Nejlepší léta našeho života obsahují všechno, co obsahovat mají - dokonce i ten sladký polibek na závěr. Parádajs po všech stránkách.

Nejvyšší nabídka (2013)

Ta kamera, ta atmosféra! Od narážky s vínem trochu očekávatelné, ale co už.