Hrdost a sláva (2008)

Kvalitní "policajtský" film s typickou korupční zápletkou. Netřeba dodávat víc. Díky Edwardu Nortonovi a "zlému" Colinu Farrellovi jde však o až nečekaně poutavý snímek.

Johnny Mnemonic (1995)

Velmi povedené a docela dost zábavné béčko, které často na tváři diváka vykouzlí úsměv díky neuvěřitelné herecké topornosti Keanu Reevese (a to ho jinak vždycky obhajuji ;) ) a šílené snaze do filmu protlačit několik nefungujíích "cool" hlášek :) Nicméně bavil jsem se dobře, zpracování internetu bylo stylové a dystopické sci-fi prostředí nemělo také chybu. Chce to však mít podobný typ filmů v oblibě.

Max Payne (2008)

Po tom co předvedla původní hra a její pokračování, by se asi od filmu dal očekávat minimálně velmi kvalitní příběh, stylový voiceover hlavního hrdiny, perfektní akční scény a pořádná porce bullet-timu... no a ono nic z toho. To je ale celkem zrada pro všechny natěšené fanoušky. Takže nakonec moc ani nefunguje ta vcelku povedená noir atmosféra, která sice jisté světlé momenty má, ale upravený a ořezaný příběh, který stojí za bačkoru ji docela zabíjí. Před čím však musím smeknout je naprosto dokonalá visualní stránka. Díky ní se to dá aspoň přetrpět. Škoda... tohle totiž mělo vážně pořádný potenciál.

Essex Boys (2000)

Slušná britská gangsterka, které však něco chybí. Co? Možná lepší charaktery, zajímavější scénář... težko říct. Pro fanoušky žánru slušná volba, ostatní mohou klidně vynechat - zas o tolik nepřijdou.

Taková je Anglie (2006)

Velmi působivé drama, které vás úspěšně vtáhne. Zajímavý pohled do životního stylu briských skinheadů. Kdo chce tak zde nalezne plno věcí k zamyšlení. Navíc naprosto skvěle zahráno.

RocknRolla (2008)

Upřímně jsem čekal asi o trochu víc. Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatch. zůstavají nepřekonány. Nicméně Ritchieho rukopis je sám o sobě tak stylový, že tento film nemohl dopadnout špatně. Prostě jsem se královsky bavil i přesto, že jsem si občas říkal, že zápletka tentokrát lehce pokulhává. Vše ale spraví kvalitní herecké obsazení, cool hlášky a typická obrovská porce "stylu".

The Crew (2008)

Ve chvíli kdy si říkáte, že se v The Crew nic moc zajímavého neděje přijde scéna, která vás dokonale usadí. The Crew na to sice na první pohled skutečně nevypadá, ale v mnohém jde ještě o kousek dál, než si běžné britské gangster filmy "dovolí". Nejde o kdovíjak zábavný film, protože The Crew se asi ani bavit nesnaží. Snaží se totiž asi spíš podat vcelku reálné a nepříliš veselé svědectví o životě v britském podsvětí. To se mu daří a i přes několik trochu nudnějších momentů jde o docela působivý snímek.

Vyhazovači (2008)

Britské "gangsterky" mají v sobě zvláštní a pro diváky velmi atraktivní náboj. Není žádným tajemstvím, že většina těchto filmů je neskutečně stylová a vysoce zábavná. Clubbed se vydává, ale trochu jinou cestou. Cestou uvěřitelné záplatky a až děsivě reálného příběhu. Nahlédnutí do podsvětí není možná tak cool jako ve snímcích Guye Ritchieho, ale to rozhodně není mínusem. Celkem tuhá atmosféra, kvalitní herecké výkony spolu se slušným scénářem dělají (nejen) pro fanoušky žánru z Clubbed velmi kvalitní podívanou.

Control (2007)

Vydařené nahlédnutí do života Iana Curtise a skvělé skupiny Joy Division. Černobílé provedení až nečekaně dobře podtrhuje atmosféru. Kvalitně zahrané a chytlavý soundtrack. I kdyby nic jiného, tak tento film jistě rozšíří počet posluchačů této post-punkové kapely - a to myslím není úplně od věci.

Nonstop párty (2002)

Skvělá hudba a poutavý komentář dodávají tomutu netradičně pojatému filmu pořádnou šťávu. Chytlavý a zábavný náhled do zákulisí manchesterské hudební scény. Pro fanoušky Joy Division a spol. povinnost.