Susedia (2006) (seriál) odpad!

Viděl jsem pouze dva díly a jen z části a buď za A) měl jsem velkou smůlu a zrovna jsem viděl nejslabší části celého seriálu a nebo za B) byly to typické momenty celého seriálu. Něco tak těžkopádného a nevtipného jsem viděl naposledy na Nově a jmenovalo se to Novákovi nebo tak nějak. Proč když nejsou vhodní scénáristé pro psaní takových věcí se to točí za každou cenu? Američané a britové mají scénáristy profíky, mají na to přípravu a perfektní znalosti zejména psychologie a nebo jsou aspoň vtipní viz. seriály jako Lost, Red Dwarf, Friends, Black Adder. Slováci jsou v tomto asi ještě horší než my ... PS. za naprosto nevkusné okopírování Přátel hodnotím jako odpad! - toto je snad porušení copyrightu jak je to okatá kopie. -- doplněno 23.08.08 - víceméně náhodou se mi opět podařilo zhlédnout kousek tohoto "skvostu", vypadá to totiž, že slováci to dávají nonstop, a můžu jen vzkázat těm co hodnotili více než jednou hvězdou, že vám chybí zřejmě jakýkoliv vkus a smysl pro humor. Je to k neuvěření, ale je to ještě horší než seriály Primy. Fjuj

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Tentokrát už Janák vařil z vody a je to vidět. Rafťáky jsem ještě dokázal snést, ale tohle už je opravdu na hranici trapnosti

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (2004)

Pro malé, ale opravdu malé děti je to snad možná zábavné. Ale není jim potom lepší pustit animovaného Scoobyho? Tohle by je totiž mohlo poznamenat na celý život

Lepší už to nebude (1997)

Tohle už vážně lepší nebude ... Jack Nicholson v jedné ze svých nejlepších rolí

Horem pádem (2004)

Zde už byli zajímaví jen Macháček a Dušek. Kdyby si to střihli jako TV scénku na silvestra tak by to bylo za jasných pět. Ale s tou už poněkud našedlou omáčkou kolem, které je více než je zdrávo, už je to jen průměr

Medvídek (2007)

Už je toho zkrátka moc. Téměř všechny filmy už začínají mít stejné herecké obsazení a podobné scénáře v různých variacích (Macháček, Trojan, Vilhelmová, Geislerová, Liška, Polívka, Dušek) a už to začíná být dost nudné až otravné. Už by to chtělo přenést se nad tu poPelíškovskou a poSamotářskou dobu.

Planeta opic (2001)

Burton točí skvělé filmy. Ale tohle mu krutě nevyšlo. Nebýt výborného Rotha který hasil co se dá, tak to mohlo dopadnout ještě o mnoho hůř

Křtiny (1981)

Tento film pobaví jen tím jak se v něm ztrapnila Veškrnová. Jinak se tu není čemu smát, leda tak "hereckému" výkonu Peška. Jednu dám, ale jen kvůli Miloši Kopeckému

Temný rytíř (2008)

Vynikající film. Heath Ledger a jeho Joker odstavili všechny psychopaty a záporáky ostatních filmů do druhé ligy a je škoda, že si za to nebude moci převzít Oscara. Zbytek osazenstva se skvěle doplňuje a obsazení má jen jednu, ale zato pořádnou trhlinu. Po tragické Holmes přichází ještě horší Maggie Gyllenhaal. Jako herečka nic moc a jako okrasa pro hlavního hrdinu už vůbec. Druhá výtka je k masce Denta - Dvě tváře. Bylo to už moc, hraničilo to s levným béčkem. Zbytek byl fantastický koktejl. Režisér filmu Christopher Nolan se už teď zapsal zlatým písmem do historie filmu a vzhledem k jeho věku a talentu doufejme, že příjde s ještě něčím lepším. Ale při kvalitě jakou nasadil Temným rytířem to bude mít hodně těžké.

Kult hákového kříže (1998)

Pasivní rasismus je přirozená věc a do jisté míry opodstatněná. Fanatizovaná nenávist je něco co nikdy nekončí dobře a tento film to podal velice realisticky a na plno. Nicméně skutečnost nebývá taková jakou se ji snažil prezentovat film, lidé kteří takto nenávidí se nemění a naopak získávají více a více důvodů k nenávisti. Skutečnost je taková, že nácka ve vězení jeho kamarádi nezneužívají, ale ochotně s ním šikanují všechny ostatní. A ten po návratu z vězení platí u svých "spolubojovníků" za největšího a obdivovaného hrdinu. To je fakt a ani sebelepší film na tom nic nezmění. Tento film je fikce a kdo se o toto téma jen trochu zajímá, tak ví jak velká sci-fi to je