Poviedkový film o krutých podobách lásky v modernom svete voľne spája tri príbehy ľudí, ktorí by sa nemuseli nikdy stretnúť, nebyť jednej autonehody... Zdravotná sestra žijúca pokojným životom s manželom a dcérou prežíva závan dobrodružstva v pravidelnom anonymnom sexe s neznámym mužom v hotelovej izbe. Paranoidná pokladníčka zo supermarketu sa snaží za každú cenu otehotnieť, aby si udržala svojho balkánskeho milenca, ktorý ju neustále podvádza. Rozvedený realitný maklér zasa žije v neustálej pretvárke, aby napĺňal očakávania klientov a frustráciu si ventiluje dobrodružstvami s prostitútkami. Nemilosrdným odhaľovaním vyprahlosti ľudských životov v odosobnenom prostredí veľkomesta sa film hlási k novému rakúskemu civilizmu, poviedkovou konštrukciou príbehu zas úspešne preberá inšpirácie populárnych filmov svetovej kinematografie. (oficiální text distributora)

Diamant

Pes poslúcha svojho pána, no ľudia svojho Pána často nechcú. Zo začiatku je to aj príjemné, no koniec neposlušnosti, povrchných vzťahov je vždy smutný, biedny až tragický. Zobrazenie intímností vo filme nie je síce samoúčelné, ale snáď až príliš otvorené, čo zabraňuje dať tomuto filmu prívlastok "dobrý". ()

pm

Po přečtení obsahově nepřesného infa oficiálního distibutora musím smutně konstatovat, že film neviděl. Škoda: možná by do vysílání zakoupili něco lepšího. "Antares" se totiž populárními světovými filmy neinspiroval úspěšně, jen povrchně. A jugoslávské uklízečky opravdu v cizích bytech nevyřizují telefonáty. ()

dopitak

Vídeň v jednom čase třikrát z jiného úhlu. K filmu mě přilákala vidina filmové erotiky. Sídliště je všude hnusný. Jeviště lokálně a časově dostatečně univerzální, aby mohlo být v jakémkoliv větším středoevropském městě v posledních dvaceti letech. Změnilo se jenom málo mezi lidmi, a ve všem asi hrály roli smartphony, protože dneska nenecháváte mobil v kapse bundy u dveří. V příběhu nemáte komu fandit, ale taky se zásadně nenudíte (i když ten třetí pohled makléře bavil zdaleka nejmíň). Solidní dávka naturalistického snímání, hlavně u sestřičky v hotelu. ()

sochoking

Ano, sú to tri príbehy. Prvý je o zdravotnej sestre , ktorá podvádza svojho muža s chlapíkom na hoteli a sú tam také scénky, že bez tlačítka PAUSE to proste nejde ( ak viete, čo mám na mysli )! Potom druhá je o blbom Jugošovi a jeho pekne tupej blondýne a tá tretia je o vidlákovi, ktorý predstiera, že sa mu darí úspešne predávať byty a hrá sa na granta. Všetci sú pritom z jedného paneláku a jedného sídliska, ale v živote sa nestretli a keby to nakrútil tento borec a ja by som sa nemusel dívať na tie odporné rakušácke držky, dal bych za jasných 5* ! ()

Khalesi

Neviem, páčilo sa mi ako realisticky snímok posobil. Bez zbytočných cingrlátok na sídlisku v hnusnom svete uprostred ešte hnusnejšej cicilizácie, ktorý sme si vytvorili a v ktorom sme takí nešťastní, že si navzájom klameme a fyzicky či psychicky ubližujeme. Dnes sa už všetko dá ospravedlniť tým, že nie sme dokonalí. Aspoň pre vačšinu je to odpoveď na každé svinstvo (a to svine urážam), ktorého sa dopustili.Proste taká malá sonda do duší dirty little freaks. ()