Ptáci stěhováci (2023)

Milé, zábavné, veselé, akčné, farebné, s príbehom. Ako jednorázovka perfektné.

The Beekeeper (2024)

Oldschool, 1 týpek lepší než 200 profíkov. Akcia možno neinovatívna, zato jej je asi 90 minút, takže sa nemožno sťažovať. Nie-náhodný divák dostane, po čo si prišiel.

Argylle: Tajný agent (2024)

Neni to jazda celu dobu, ale ked je to jazda, tak je to JAZDA. Urcite v buducnu pozriem znova, ked budem mat chut na megafarebnu prestrelku.

Hra na oliheň: Výzva (2023) (pořad)

Faktže respect tvorcom. Aj hlúpu hru o šťastí, ktorú hráči taker nemôžu ovplivniť, dokázali transformovať na 50 minút napätia (a strašných kecov o tom, ako sa kto považuje za podceňovaného a pritom najstatočnejšieho a najmúdrejšiu aj keď vyrastajúcich bez otca). Je jasné, že vidíme zanedbateľný zlomok rozhovorov medzi hráčmi, no kamera sa perfektne zameriava na tých, čo sa práve snažia falošne tváriť ako neviniatka, alebo si rýchlo zachraňovať tvár, takže divák má pocit, že sleduje skutočnú psychologickú etudu vypovedajúcu o chovaní rôznych ľudí v pre nich zjavne veľmi stresových situáciách.

Leo (2023)

Ako pár 10ročných harantov k rozumu vďaka starému jašterovi prišlo... Napodiv milé aj pre mňa, hoc v zásade jednoduché (vrátane vtipov).

Lekce chemie (2023) (seriál)

Nebola som presvedcena a aj som si uprostred dala pauzu, ale ked som potom dopozerala druhu polku... vlastne sa mi to pacilo a bola som spokojna. Not to be a sexist, ale vhodne skor pre zenske publikum - romanca, enpowerment, varenie, susedske vztahy, rodicovske vztahy... vlastne sa az znovu divim, ze to nakoniec bavilo mna. :)

Silo - Season 1 (2023) (série)

Zo zaciatku nepresvedcive, ze pojde o nieco pre mna originalne, ale postupne zaujalo a po finale straveny cas nelutujem.

Silo - Stroje (2023) (epizoda)

Konecne akcia a napatie. Jasne, dost oldschool, ale aj tak som si ho uzila a tak predsa len sledujem dalej.

Královna Šarlota: Příběh Bridgertonových (2023) (seriál)

Rozprávka pre ženy o láske a mučení a chorobe a osamelosti. Stokrát záživnejšia, než tohtosezónny Witcher (3) alebo Black Mirror (6) a kopa iných.