Vášeň a cit (2007)

Příliš tady převládal pocit toho, že už jsem to někde viděla a to mnohem zdařileji. Austenovské adaptace rozhodně dopadly lépe než film o jejich autorce. Chybí tomu jiskra a působivost. Tempo bylo podobně rozvleklé jako např. u Pýchy a předsudku, ale tam se mi zkrátka nestalo, že bych neustále koukala na hodinky a popoháněla film kupředu.

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Jednička mě docela slušně pobavila, ale tohle už je bohužel mlácení prázdné slámy. Horko těžko vyždímaný příběh, který nemá moc co nabídnout. Ne, že by mě to vyloženě unudilo, ale pokračování je to naprosto zbytečné.

Zbouchnutá (2007)

Ve své podstatě klasická, ale přesto originální romantická komedie. Žádná hollywoodká umírněnost, ale naopak pěkně otevřený pohled na těhotenství a všechno okolo. K tomu dobré popkulturní odkazy a spousta vyhulených kamarádů (jestli vám přijdou vtipní nebo vás to naopak bude rozčilovat, to už záleží na vašem osobním vkusu).

Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Vesměs nápaditá a povedná komedie, která většinu času funguje tak, jak má. Jen ke konci je film možná zbytečně moc zašmodrchaný a trochu přehnaný, čímž ztrácí na půvabu.

Nikdy to nevzdávej! (2004)

Mdlý film se slaboučkým příběhem, který se snaží těmi nejlacinějšími prostředky vzbuzovat soucit a sentimentálně hrát na city, ale vůbec se mu to nedaří.

Hvězdný prach (2007)

Okouzlující pohádka, která sice využívá vesměs klasického příběhu, ale rozhodně není dětinská (různé dvojsmyslné vtípky a poměrně necenzurované násilí, nic přehnaně mravoučného). Hvězdný prach je zalidněn úžasnými postavičkami, z nich nejlepší je asi De Nirův pirát se svou těžce budovanou pověstí a pak seschlá babice v podání Michelle Pfeiffer. K tomu všemu je tu skvělý fungující humor a celkový nadhled, který z pěkného pohádkového příběhu dělá nadstandartní zážitek.

Princ a já (2004)

Bylo jasné, že to bude pohádka o tom jak chudá dívka k princi přišla, a zhruba první dvě třetiny tento model i docela příjemně funguje. Pak však přichází takové podivné zadrhávání ve scénáři, něco jako "je potřeba ještě něco natočit, tak nastolíme další problém, ale zároveň ho nechceme zas až tak moc rozebírat a dát mu nějaké opodstatnění". A vše korunuje divný a v tomto případě trapně přeslazený konec (zásadní problém, který se poslední půlhodinu řešil a byl jasným důvodem k rozchodu je najednou během vteřiny smazán?). Jo, a představiteli prince zoufale chybí nějaké to charisma a jiskra.

Koření života (2007)

Takový typický produkt romantického žánru - neurazí, nenadchne. Konvenční elegantně umírněný příběh si poklidně a bez nečekaných zvratů plyne nad talíři s lákavým jídlem a vy to prostě bez problémů strávíte, ale žádný výraznější dojem to na vás rozhodně neudělá.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Originální a hlavně bezvadně fungující spojení lidí s kreslenými postavičkami je určitě největší devízou tohohle snímku. K tomu všemu si připočítejte perfektní animaci a solidní scénář. Akorát mi chvílemi vadila taková ta přehnaná králíkova ztřeštěnost, ale chápu, že to ke kresleným postavičkám patří.

Ratatouille (2007)

Pixar opět nezklamal. Příběh je zajímavý, vyvážený a tentokrát mi přišel i podstatně méně mravoučný než třeba u Aut (nebo to alespoň bylo lépe skryto). Tradičně tu zvedá hodnocení perfektní propracovanost a zaměření na každičký detail, které dělá z filmu výjimečný zážitek.