Billy Elliot (2000)

Strhující, to je asi to správné slovo. Málokteré filmové postavě jsem fandila tolik jako Billymu. Kromě příběhu a představitele hlavní role je tu hodně zajímavá také práce s hudbou, která snímek skvěle podkresluje a dotváří.

Svatba na spadnutí (2006) (TV film)

Nepříliš zábavné svatební eskapády - ženich je zavalen stále většími problémy s přípravou, zatímco nevěsta bojuje s nepřízní osudu, aby vlastní svatbu vůbec stihla. A divák v té poněkud nudné sérii katastrof už jen čeká (a v mnoha případech s jistotou předvídá), co se ještě pokazí.

Pekelná ženská (2001)

Nebylo to nejhorší, ovšem ani zapamatováníhodné. Taková průměrná komedie, která chvílemi baví velice slušně a chvílemi to skřípe. Ideální potrava na pozdní večer.

Horší už to nebude (2006)

Originální film založený na dobře promyšleném a chytře ztvárněném propojení vznikajícího literárního díla a skutečného života. Všichni zúčastnění podávají kvalitní herecké výkony, ale mně osobně se nejvíc líbil Dustin Hoffman jakožto lehce bizardní literární teoretik pátrající po tom, zdali je Haroldův život komedie nebo tragédie (přičemž se tyto dva prvky ve filmu hezky přelévají). Zajímavé je taky občasné ozvláštnění obrazu různými čísly a jinými vizuálními drobnostmi. Do plného hodnocení mi tu však něco chybělo, možná určitá údernost, silnější vyznění snímku, které může souviset s oním diskutovaným koncem.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Námět sice nezněl úplně lákavě a očekávání nebylo velké, ale nakonec je to příjemná komedie s lepšími i slabšími homo-vtipy a lehce patetickým závěrečným proslovem, na kterou se docela dobře kouká.

Norbit (2007)

Na odpudivě tlusté ženské nic vtipného neshledávám, ale odpadem bych to taky hned nekorunovala, protože to mělo snahu o příběh, docela dobře odsýpající stopáž a drželo se to žánru nenáročné komedie, sice přehnané, vesměs trapné a nevtipné, ale třeba by se to někomu mohlo i trochu líbit.

Diktátor (1940)

Diktátor je film, u kterého se smějete, ale zároveň vás z něj občas zamrazí a v tom je jeho síla. Dokonalé zesměšnění Hitlera a jemu podobných, zvláště když vezmeme v potaz dobu vzniku filmu. Stopáž je sice poněkud delší, ale stejně to uteče jako nic, a jen ten konec je z dnešního pohledu možná trochu mimo, avšak celkový dojem z Diktátora to rozhodně nesnižuje.

Mé druhé já (2007)

Těžko říct, jaký by tento film byl bez vynikající Jodie Foster, protože je to hlavně ona, kdo ho vytahuje do nadprůměru. Její postava je zajímavá, dobře propracovaná a bez problémů uvěřitelná, ačkoli se ze začátku může zdát myšlenka obyčejné mstící se ženy lehce absurdní.

Kundun (1997)

Vizuálně i obsahově krásný film. Moc dobrý výběr hlavního představitele a velice zajímavé zpracování jeho příběhu, které není nabité rychlými strhujícími událostmi, ale přesto dokonale zasáhne a vystihuje vše podstatné.

Rafťáci (2006)

Film prakticky bez děje a celkově nic pro mně. Je tu dost bezúčelných a křečovitých scén, nefungující humor a spousta holek, které se ihned ochotně svlékají a nabízejí své služby, což v očích nejednoho muže jistě kredit filmu zvýší, ale působí to přinejmenším zvláštně.