Happy Feet (2006)

Tohle je naprosto jedinecnej a originalni animak. Nemuzu rict, ze na me zanechal tu stopu "to musim videt jeste aspon jednou", ale naprosto prekvapil.

Policajti z Rena (2007)

Je to dost originalni (coz pisu mozna jen proto, ze jsem stale nevidel Borata). Je to dost nehollywoodske a je to dost vtipne. Tenhle suchej humor mi pripomina humor Simona Pegga nebo naseho mistra Ctvrtnicka.

Božský Evan (2007)

Narozdil od Bruce je Evan vice urceny detem. Je to trosku vtipne, mile, barevne, rodinne a jsou zde zviratka.

Let číslo 93 (2006)

Dokumentarni adrenalinova jizda naplnena emocemi.

Kameňák 3 (2005)

Kamenak a erotika. Stejne jako slunecna rada ma i kamenakova nejslabsi clanek v e vrcholu trilogie. To ma ostatne spousta trilogii. Misty trapne. Skoda.

Miami Vice (2006)

Bohuzel, po vysoko nasazene latce Collateralem jsem cekal mnohem mnohem vic. I kdyz je film po vizualni strance opet vyjimecny. Opravdu je zde dost zdlouhavych pasazi, ktere se u Manna casto nevyskytuji. Mozna je to tim, ze jsem cekal akcni rezbu a neco vic, kazdopadne jsem videl min.

Záchranáři (1989) (seriál)

Tohle byla vzdy skvela zabava na nedelni dopoledne.

Život pod vodou (2004)

Prumerne hodnoceni? To tezko. Tento film se totiz pohybuje nekde na hranici peti a jedne. Humor je zde opravdu specificky. To je ostatne cely film. Na druhou stranu, ikdyz jsem se neroztrhal smichy, nevychazel jsem s udivu. Hlavni otazkou po cely film, po jakemkoli dialogu, vete, gestu, pro mne bylo: Byl to ted vtip, nebo se mi to jen zdalo?

Potomci lidí (2006)

Misty naprosto uzasne, dechberouci drama, odehravajici se v budoucnosti, ktera se potyka s problemem sve doby. Nulovou plodnosti. Temna atmosfera policejniho statu dokonale vizualne zpracovana, tak jak to umi jen malokdo (Terry Gilliam napriklad). Je zde spousta prekvapivych momentu, ktere vas ucelne napinaji a v momentech, ve kterych by snad nekdo ztracel pozornost, naprosto proberou. Owen ma charisma jako Fristensky z Cimrmanova Zaskoku. Jen se objevi na platne, potlesk. Opravdu skvela volba castingu. Owenovi "holky" hejsou vubec sexbomby, jako ty Bondovo, coz me velice potesilo. Opravdu neni nutne vybirat jen herecky, ktere jak se zda maji ve svych rolich jediny ukol, a to vypadat sexy. Do peti hvezdicek mi asi neco chybelo (jinak bych je pravdepodobne dal), ale nic nemeni na celkovem dojmu. Skvely.

Vzpomínky (2006)

12 opic v kabatu Nepritele statu. Prvni polovina jako by opravdu vypadla z oka Tonyho Scotta, respektive skvela atmosfera Nepritele statu je zpet, adrenalinovy zavod s casem, hudba, ktera vam pumpuje krev az do nehtu, divoka kamera a prostrihy z hi-tech kamerovych systemu. Tak se mi to libi. To je moje mistecko. Kdyz jsem se v druhe polovine zacal topit do beznadejne situace cestovatelu v case, kteri nemohou nic zmenit, jediny, co me napadlo, bylo : 12 opic: Reloaded. Kdyz je ke konci temer jasne, ze hlavni hrdina umre, byl jsem doslova znechucen trendem dnesnich filmaru. Kill them all. Jenze...