Rozchod! (2006)

Ani mne nenapadlo, ze hodinu po shlednuti snimku zacnu psat komentar a zacnu jej srovnanim s Valkou Roseovych. Tyto dva filmy jsou si podobne asi jako dinosauri s draky. Vysvetlim. Zatimco Valka Roseovych se jako drak vrha do vln humoru, a priznejme si, ze ikdyz v techto vlnach plave velice obstojne, nakone se v nich utopi, takze i pomerne smutny konec nijak neuklidni divakovu rozechvelou branici (popripade roztanceny rosolovity pupek) a film nepusobi nikterak realne (to by se nikdy nemohlo stat), Rozchod! se preci jen vice drzi nohama na zemi. Tak jak to kdysi delali dinosauri. Po nekolika komediich s Vincem Vaughnem jsem cekal dalsi vodopad "vtipu" (ty uvozovky maji vyznam, ale ne doslovny), ale zadna sprcha nenastala. Krasnej dukaz toho, ze mene je nekdy vice. Tento snimek je z velke casti soustreden hlavne na rozpadajici se vztah, city, slova (vyrcena i nevyrcena) a ciny (vykonane i nevykonane). S koncem, ktery vse ukonci. Ted bych rad, pokud si mne ctete, abyste soustredili zrak na komentar uzivatelky Faye. Ted. Ja jsem si byl stoprocentne jisty, ze ta protivna je Jenifer. Vzdyt aby nekoho rozhodilo 9 citronu a neumyte nadobi natolik, ze to pote vyhroti na oddelenou domacnost, kurveni na oko, prodej domu a celkovy rozchod. Naschvaly typu buzeni po ranu bandou vriskajicich teplousu v cele s vlastnim bratrem (uz jen ten vysmech pote, co Vince napadl), vyhozeni z kruhu spolecnych pratel (tim myslim ty scenu z bowlingu) a buhvi co jeste... A pak ctu komentar Faye, kde pise, ze Vince byl ten protivnej a ze rozumi ty kravine kolem deviti citronu. To me pak opravdu dokaze presvedcit o jedinem. Muzi a Zeny jsou dva ruzny zivocisny druhy. Hmmm, Samotare uz jsem dlouho nevidel:)

Doom (2005)

Souhlasim se shimim. Ta treti hvezda je za Rocka zaporaka. To se ceni:)

Mládí v trapu (2003)

Takovej trip po tricitce bych si taky chtel hodit. Trosku parodie na Fight Club a zinteligentneni humoru teenagerskych komedii.

Zodiak (2005)

Na film jsem se podival v dobe, kdy do kin vtrhava stejnojmeny snimek Davida Finchera, ktery bude bez pochyb hodnocen lepe. Finschera take obdivuju, tak si pro nej schovavam jednu hvezdu. A ted k filmu samotnemu. Pribeh je opravdu depresivni. Vrazdy hruzostrasne a kamera a strih skvele.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Pokud se rekne komiks, myslim, ze si vetsina zde predstavi nejakeho hrdinu s jednou nebo vice nadliskymi schopnostmi. Tak tady jich mame minimalne 300. Vizualne opravdu cool. Tohle proste neni jen tak nejaky film, tohle je Sparta.

Spider-Man 3 (2007)

Treti dil je pro mne neco jako treti tretina filmu Spiderman123, takze hodnotim, jako spravny fanda, jednoznacne a zase peti hvezdami. Zrod Sandmana bych ocenil Oskarem, pokud by to byl kratkej animak - to jen mimochodem.

Děsnej doják (2006) odpad!

Zrovna nedavno jsem si rikal, ze uz je to dlouho, co jsem nejaky film neohodnotil odpadem. no a je to tady. Nemam co dodat. Mimochodem toto je opravdu muj v zivote jediny film, ktery jsem nedokoukal ciste z duvodu, ktery je pojmenovan v hodnoceni. Kdyby sprosta slova byla slusna, nazval bych tohle srackou.

Rocky Balboa (2006)

Nejlepsi seste pokracovani ever (nepocitam star wars, nebot stale nevim, zda trojka je sestka, nebo je to sestka...). Kazdopadne... ani nevim, co jsem ocekaval, ale to co jsem dostal mne prijemne prekvapilo. Musim uznat, ze jsem se bal na film podivat. Zhodnotil jsem si ho jste pred zhlednutim: bude to bud trapne, nebo vtipne. Ani jedno pratele. Je to prijemny, neurazejici, na nic si nehrajici Rocky tak jak ho znam uz odjakziva. A jak rikaji kolegove zde, ma stale co rict. Tesim se na Rockyho v uloze trenera:)

Ali G Indahouse - Film (2002)

Po tom, co predvedi na filmove scene a po par dilu Ali G sshow je tohle ciste zabava ve stejnym duchu. Zvykl jsem si na nej a mam ho rad.