Slova (2012)

Podľa hodnotenia a niekoľkých komentárov som sa rozhodla zodpovedne sa pripraviť na hlboký, dojemný a originálny príbeh, pri sledovaní ktorého mi budú loziť zimomriavky po chrbte a nekontrolovateľne tiecť slzy od dojatia po tvári. Uvarila som si kávičku, položila škatuľu papierových utierok na stôl a usadila sa pred televízorom. A čo som dostala? Obyčajný a priemerný film, ktorý vo mne nevyvolal žiadnu výraznejšiu emóciu.

Unesená (2012)

Tá tretia hviezdička je len taký malý mrzáčik polovičný, iba s troma (2,5 aby som bola presná) cípmi. Ale keďže sú tie Vianoce...

Bůh žehnej Americe (2011)

Kto by občas nezatúžil zabiť svojich hlučných susedov (okrem trieskajúcich susedov máme aj takých, ktorí podľa zvukov robievajú na svojom dieťati exorcizmus a večne po sebe vrieskajú, deň noc) alebo dementov v kine, ktorí telefonujú, kopú do sedadla a podobne, o tvorcoch televíznych show nehovoriac. Ja určite. Keby sa "God bless Amerika" držal tejto linky, bola by som maximálne spokojná. Znechutený chlapík a jeho beznádejný pokus o zničenie americkej kultúry, to by sa mi dobre sledovalo. Problém nastáva v momente, keď sa na scéne objaví to nesympatické, otravné a trápne dievča, ktoré mám chuť zabiť zo všetkých najviac. Aby som to zhrnula - niečo chýbalo, niečo bolo navyše a na komédiu sa vo filme vyskytuje len málo vtipných scén.

Divoký Mesiáš (2002)

Veľmi odľahčená verzia skutočných udalostí. To je ako tvrdiť, že Marquis de Sade písal poviedky s erotickým nábojom. Len tak na okraj, 26.2.2011 bol Roch zavraždený niektorým zo svojich menej tolerantných spoluväzňov.

Pomáhat a chránit (2011)

Seržant Boyle je nepochybne veľmi vydarená figurka, jeho držka nepozná cenzúru a zápal pre prácu policajta je absolútne nulový. V tomto prípade mi však vyššie spomínané žiaľ nestačilo. Zopár momentov je naozaj zábavných a tá strašlivá írska angličtina + galčina je pecka sama o sebe, ale to je tak všetko. Ja to vidím na priemer s nevyužitým potenciálom.

Noc hrůzy (2011)

Celý remake Fright night spočíva v použití pôvodných postáv (nie všetkých, ktoré by si zaslúžili) a mien v rámci základnej linky "môj sused = upír a dosť dlho mi nikto neverí". O komédii sa dá hovoriť prevažne v momentoch, keď je na scéne Peter Vincent - neohrozený zabijak upírov, aj keď s tým pôvodným má len pramálo spoločné. Upír Colin ani zďaleka nedosahuje kvalít upíra Sarandona (jeho krátka prítomnosť ma potešila) a to nie len charizmou, ale aj postavou ako takou. Navzdory vyššie spomínanému, ide o vcelku pozerateľný film, aj keď som sa občas nudila. Snaha vyrobiť remake úspešného originálu, ktorý je milovaný svojimi fanúšikmi, býva pekelná práca a nie vždy sa podarí. Zábavy si človek užije viac, keď prestane film vnímať ako Fright night a vyhne sa porovnávaniu (čo je dosť náročné), alebo originál nevidel. Som zvedavá, či sa odvážia pustiť aj do dvojky.

Detektiv Thorne: Nesmělý muž (2010) (seriál)

Dopracovať sa k pointe nie je žiadna prudká výzva a tak len sledujete, ako policajtov nie a nie napadnúť najočividnejšie riešenie. Trochu (tým myslím zúfalo) som dúfala, že môj predpoklad sa ukáže byť mylným.

Blesk (2011)

Nerozumiem výskytu niektorých postáv, ktorých prítomnosť nebola využitá ani na posun deja a ani na vykreslenie charakteru dôležitých postáv. Všetko sa len tak proste dialo. Škoda, mohlo to byť za 4.

Tábor naděje (2010)

Príručka "Ako si vypestovať vlastného úchyláčika, nie len pre začiatočníkov" alebo nechutná náboženská buzerácia. Moje (nad)hodnotenie je možno ovplyvnené tým, že sa problematikou siekt tak trochu zaoberám. Kvalitu filmu ako takého riešiť nebudem, pretože tam v podstate nie je čo riešiť.

V utajení (2010) (seriál)

V prvom rade sa treba zmieriť s tým, že ide o detskú, naivnú, pocukrovanú verziu života CIA agentky a nie realistický pohľad na spomínanú agentúru. Agentka Walkerová je pripečené trdlo, ktoré elegantne (a bez zbrane!) vyrieši všetky prípady ohrozenia národnej bezpečnosti. Piper Perabo (Walkerová) je ako herečka dosť otravná, svoje výrazové prostriedky obmedzila čiste len na používanie obočia a to v rôznych výškach a uhloch (závisle od vyjadrovanej emócie).