Norm (2017)

Takúto hnusnú, mizogýnsku alegóriu som ešte nevidela. Ignorujúc hlavnú, skrytú "myšlienku", chcem len podotknúť, že poznám mužov, ktorí vnímajú ženy týmto spôsobom, sic by sa (dúfam) k takému extrému, akým je znásilňovanie, neuchýlili.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Málokedy tanečný film pozerám celý, nezvykne ma zaujať dej a čakám len na čísla. Skoro ako pri porne.

Československý filmový týdeník (1954) (seriál)

Nehanebne a priehľadne tendenčné "reportáže", ktoré v súčasnosti síce niekedy pôsobia až groteskne, ale v tom období to až taká švanda nebola. Publicistika z čias, keď sa plány plnili aspoň na 150%.

Franklyn (2008)

Film začína Senecovým výrokom o náboženstve a ja si vravím, že to asi nebude až taká somarina, ako som sa dočítala v niektorých komentoch. Pri záverečných titulkoch som si ale uvedomila, že som práve absolvovala patetickú náboženskú agitku. Aj keď teda Preest bol zo začiatku vo svojich antináboženských vyhláseniach dosť sugestívny. Či išlo o úprimné vyjadrenie názorov zabalené do opak tvrdiaceho celku, to netuším. Žiaľ, z jedinej racionálne zmýšľajúcej osoby urobili psychicky narušeného človeka, žijúceho vo svojom súkromnom iracionálnom svete. Odkaz svetu je taký, že ateizmus patrí do cvokárne. Takže ak máte chuť na nejaké tie božie cesty a plány, pustite si Franklyn. Tentokrát to bude bez hviezd. Nie som si istá, čo chcem pri hodnotení brať do úvahy.

Knihovníci (2014) (seriál)

Môj knihovnícky život zďaleka nie je taký vzrušujúci a akčný, ale som si istá, že ho (na rozdiel od seriálu) budem sledovať až do konca.

Bibleman (1995) (seriál)

Tak toto je ťažký kaliber. Pre príčetného občana, ktorý má sklony k masochizmu, prípadne pre občana zhuleného alebo pre zhuleného masochistu, má Bibleman zábavovú hodnotu za milión hviezd. Pre náboženského fanatika a priemerného američana je Bibleman spôsob, ako sa naučiť sväté písmo naspamäť. Ten čudný tvor totiž bojuje proti zlu (diskutabilné) recitovaním veršíkov z biblie. Žiaľ, nejako mi ušlo, ako prišlo ku zmene na superhrdinu, možno ho pokúsal rádioaktívny apoštol. Videla som len zopár úryvkov, ale nasmiala som sa ako už dávno nie, až som nožkami prepletala. O celé peklo horšie ako odpad. Až sem cítim kadidlo a síru.

Mlha - Pequod (2017) (epizoda)

Nebudem písať komentár ku každej epizóde, nemám náladu ich všetky rozoberať osobitne. Počnúc prvým dielom si u mňa hmla vyslúžila hneď dve prvenstvá medzi seriálmi a to za najohavnejší casting a najdebilnejšie postavy. S Kingovou úžasnou novelou to nemá nič spoločné. Zatiaľ nehodnotím, ale mám obavy, že to bude už len horšie.

Westworld (2016) (seriál)

Malo by sa to volať Weeeeestwooooooooooorld. Trošku naťahovačka.

Rohy (2013)

Obsadenie Radcliffa do hlavnej úlohy ma znechutilo natoľko, že radšej film neohviezdičkujem. Moja averzia voči nemu by mohla značne ovplyvniť celkové hodnotenie.

Exorcista (2016) (seriál)

S hodnotením ešte chvíľu počkám, ale nedá mi nevyjadriť sa k Geene Davis. Kristabohamariu, tej žene buď kompletne ochrnuli tvárové svaly v dôsledku nejakej zákernej choroby, alebo narazila na plastického chirurga s parkinsonom. Čakám už len, kedy jej začnú z kútikov vytekať sliny na golier.