Roming (2007)

Vejdělek je rozhodně náš největší současný režisérský talent. Jeho styl sice potřebuje trochu dopilovat, to je jistě pravda, ale i tak už teď dokáže podat své příběhy neokázalým a zábavným způsobem a s čitelným režisérským rukopisem. Byla to rozhodně dobrá volba natočit po dost mladistvých a komerčních Účastnících zájezdu tak dospělý film jako je právě Roming, protože filmy jako tenhle pomáhají začínajícím režisérům filmově dospět a nalézt svou filmovou tvář. Stejně jako Účastníkům Romingu hodně podráží nohy často velmi špatně hrajcí amatérští herci (Labudův filmový syn - to je tragédie nejhrubšího zrna) a i když je zrovna tady jejich přítomnost v podstatě nezbytná, trocha mejkapu třeba na Sašovi Rašilovovi by rozhodně nic nepokazila. Překvapivě špatně zahrál taky sám velký Bolek, který sice hláškuje o sto padesát, ale po většinu času působí hodně nepřirozeně a v klíčových okamžicích zbytečně táhne film dolů. Pokud Vejdělek narazí na podobně zajímavé téma a opustí konečně od amatérských herců, věřím, že se do budoucna máme rozhodně na co těšit. Update 29.11.2007 - Bohužel musím jít s hodnocením nemilosrdně dolů (-2*). Viděl jsem totiž tohle. Ne, Vejdělek opravdu není Kusturica.

Rosemary má děťátko (1968)

Pěkný přepis knihy, výborná Mia Farrow, nadprůměrný Polanski (I když by možná mohl být ještě lepší); konec, i když trochu podivný, přece jen stejný jako v knize. Prostě **** jako vyšité.

Rozum a cit (1995)

Oproti Wrightově Pýše a předsudku neskutečně zdlouhavé a nudné, když ale Emma Thompson přiběhla za doktorem Housem (Hugh Laurie), že potřebuje doktora, mohl jsem opravdu potrhat smíchy:).

Rudá Sonja (1985)

Kdybych se na film nepodíval po letech znovu, asi by bylo moje hodnocení daleko vyšší. Takhle ale nepomůžou ani krásné klukovské vzpomínky. Je to zkrátka shit. Papundeklové kulisy a efekty, přiblblý příběh, málo akce a asi nejotravnější Číňan v dějinách filmu. Něco bych ale rozhodně vypíchnout chtěl - překrásné monumenty zasazené do divoké přírody, ať už jde o úvodní mohylu ve které zemře Sonina sestra, nebo nejrůznější pozůstatky obrovských dinosaurů rozeseté po celém epickém světě. (A taky nemůžu zapomenout na královnina poskoka, co vypadá jako polský prezident.;))

Rudý škorpion (1988)

Jednoznačně nejlepší Lundgrenův single akčňák! Ruského důstojníka Specnaz zahrál švédský svalovec naprosto přirozeně a zvlášť v první půlce filmu z něj přímo sálá status "smrtící mašina". V druhé půlce Rudý škorpion ale bohužel trochu zvolní, akce ubude a Dolph místo lidí radši loví prasata a kření se na křováky. V posledních dvanácti minutách se sice akční sekvence vrátí, i tak se ale prostě nemůžete zbavit dojmu, že by si ty ruští parchanti za to, co za svinstva celý film chudákům černochům prováděli, zasloužili daleko větší kapky. Škoda, mohlo to být klidně o * navíc. Lundgren by si to za svého Nikolaje rozhodně zasloužil .

Ruské zlato (2003)

Jsou poctivá béčka a jsou novácké kraviny. Tohle byla čistá novácká kravina. Nejlepší scéna - dva vojáky a ruskou dojičku v helikoptéře nahání jiná helikoptéra. Jeden z vojáků druhou helikoptéru sestřelí a i když je slunečný den, objeví se na obzoru duha.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Kultovní seriál mého mládí. Černobílé zpracování seriálu určitě jen prospívá a z Širokovy strašidelné masky mi ještě teď naskakuje husí kůže.

Rychlí a zběsilí (2009)

Zapomeňte na všechny ty nespravedlivé dvou a tříhvězdičkové komentáře okolních uživatelů, kteří si asi připadají strašně důležití, že dokážou sestřelit i takle nabušenou pecku. Rychlí a zběsilí jsou totiž překvapivě nekompromisní a správně naleštěný akční nářez, možná v trošku slabším CGI balení, ale za to s neuvěřitelně charismatickou a výborně sladěnou ústřední hereckou dvojkou a scénářem bez hluchých míst. Justin Lin to tentokrát pěkně rozjel a nechal v peletonu daleko za sebou dokonce i pro mnohé kultovní jedničku.

Sailor Moon (1995) (seriál)

Seriál, který jsem jako malý s vykulenýma očima pravidelně sledoval na ORF1. Pro našince jedna z prvních možností na setkání s japonským Manga stylem a pro mladého kluka úžasná pokoukaná na nohaté asiatky v sexy šatičkách. Za *****.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Geniální film, čisté umění hnusu, odporu, krutosti a lidského úpadku. Pokud bylo Pasoliniho cílem šokovat, myslím, že jen pohled na komentáře tady na CSFD jasně dokazuje, že se mu jeho záměr povedl na 120%. Už jen kvůli své pověsti stojí za shlédnutí.