Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

The Avengers (2012)

Totální geekfest a nejlepší letní blockbuster od nového Star Trecu! Whedon přesně věděl, co fanoušci od filmu chtějí a pokud se počítáte mezi jednoho z nich, budete plesat blahem u každého záběru. Každá z postav dostane svoji odpovídající chvilku, mezi herci to správně jiskří a na plátně se pořád něco zajímavého dějě (žádná nudná ukecaná půlhodinka, na kterou si tu někteří mudlové stěžují, se jednoduše nekoná). No a Hulk po dvou odzívaných epizodách konečně SMASH!

Vánoční koleda (2009)

Vyloženě ošklivě animovaný film o staříkovi, který hodinu a půl poletuje v ošklivě animovaném světě v přihřáté noční košili. Opravdu si Zemeckis mohl myslet, že se něco takového s rozpočtem 200 milionů dolarů zaplatí?

Zrození šampióna (2009)

Na světě je tak krásně, všichni se mají rádi a jakýkoliv problém se dá vyřešit pomocí pár přesně mířených slovíček. Ultimátní hollywoodský brainwash, ale moc mile natočený.

Dorian Gray (2009)

Neskutečně uměle působcí film s často absolutně nelogicky se chovajícími postavami. Od režiséra skvělého Jak je důležité míti Filipa jsem teda rozhodně čekal víc.

Pevné pouto (2009)

Super úvod, jenže jakmile se jinak skvělá Saoirse Ronan dostane do svého barevného světa, příběh se rozutíká do všech stran a film se začne utápět v barevném kýči, připomínajícím to nejhorší z Brabcova Máje. Škoda

Avatar (2009)

Je mi to líto, ale žádný zázrak se nekonal. Vizuálně je to neskutečně nadupané a Pandora je úžasné místo připomínající to nejlepší z Princezny Mononoke. Jenže co z toho, když modří počítačem dělaní kočkolidé, byť sebelíp vyrenderovaní, budou vždycky jen modří počítačem dělaní kočkolidé, kteří vás nikdy tak nezasáhnou jako živí lidé z masa a kostí. A nic na tom nezmůže ani 3D, které popravdě nedisponuje tak silným wow efektem, jaký jsem od něj čekal. Další problém je v tom, že film v podstatě nemá žádnou opravdu zapamatovatelnou scénu (byť třeba takový Terminátor 2 je jich naprosto plný) a proklamovaná závěrečná "Mother of all battles" vypadá vedle jakéhokoliv dílu LOTRa jako zmatená lokální šarvátka. Hlavně pozemní část, založená na taktice *POZOR SPOILER* přiběhnem před kulomety, necháme půlku z nás postřílet a utíkáme zase zpátky, po taktické stránce opravdu bolí. Nevykládejte si to ale jen zle. Cameron natočil dobrý film. Jen od "Krále světa" jsem teda čekal trochu víc.

Nixon (1995)

Naprostá lahůdka pro každého, kdo se trochu orientuje v daném tématu.

W. (2008)

Vcelku poutavě natočený autobiografický film, který ale bohužel nemá divákovi moc co sdělit. Teda pokud za hlavní poselství nepovažujete to, že Bush rád žvaní s plnou pusou.

plakát

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Když jste v animáku nuceni sledovat porod (Shrek 3, Ice Age 3), značí to, že je něco špatně. Letecký souboj je ale parádní.