Bolek a Lolek na Divokém západě (1986)

Bolek a Lolek - asi nejlepší polský vývozná artikl vůbec. Kdyby se do čela Polska dostali místo těch dvou blonďatých parchantů Kaczynských tihle dva, vypadal by náš severovýchodní soused rozhodně daleko přijatelněji.

Babar (1989) (seriál)

Další krásná vzpomínka na mládí strávená u ORF1. Kam se na to naše novácké pořady hrabou.

Sailor Moon (1995) (seriál)

Seriál, který jsem jako malý s vykulenýma očima pravidelně sledoval na ORF1. Pro našince jedna z prvních možností na setkání s japonským Manga stylem a pro mladého kluka úžasná pokoukaná na nohaté asiatky v sexy šatičkách. Za *****.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Řekněme si to na rovinu - první třetina je fakt slabá. Raimi pojal dvojku jako jakési nepřímé pokračování jedničky, přičemž si z prvního dílu bere spoustu námětů, které jako by ho už ale nebavily točit znovu. Ash a jeho přítelkyně jsou vhozeni na chatu, je probuzena kletba, Ash odkrágluje svoji holku a chvíli se špičkuje s lesnímy duchy. Všechno je takové nemastné neslané a chvílemi to vypadá, že režisér opravdu znuděně vaří z vody. Jakmile ale přestane šílená "oneman show" silně přehrávajícího Bruce Campbella a na scéně se objeví další "oběti", začne se konečně Evil Dead pořádně rozhýbávat a my jsme svědky pořádně krvavé jízdy vrcholící zrodem jednoho z nejkultovnějších hrdinů filmového plátna - Ashe s motorovkou místo pravé ruky a upilovanou brokovnicí. Řekněte, našli byste ve filmu víc "cool" hrdinu?

Černá Dahlia (2006)

Nemůžu se ubránit srovnání s jiným postžánrovým Noir filmem - Čínskou čtvrtí. Zatímco Čínská čtvrť ve své době sklízela ovace, Black Dahlia se stala terčem kritiků a do naších luhů a hájí radši ani nebyla producenty uvedena. Jednoznačně ale musím říct, že je to velká chyba!!! Hartnett sice není takový cynický drsňák, jako byl Nicholson, na druhou stranu mu to ani scénář a typ hrdiny nedávají za úkol. Hartnett je holt lamač ženských sdrcí, což řekněme si na rovinu - Nicholson není a nikdy nebyl a do postele s ním tedy mohla vlézt tak maximálně unylá Faye Dunawayová. To Scarlett nebo dokonce tentokrát i Hilary!!!, to už je jiné kafe. V čem má ale Dahlia jasně navrch je atmosféra filmu. De Palmovy se pomocí hědého hávu a klasické noir šablony podařilo zachytit úžasně vystylovanou podívanou, které podle mě třeba i takové Sin city strká do kapsy. Polanského počin sice nebyl špatný, ale v tomto srovnání jednoznačně zaostává. Bohužel nečekaným nežádoucím efektem De Palmovy skvělé atmosferické podívané se stala už mnohokrát zmiňovaná plochost postav, které holt kvalit Čínské čtvrti nedosahují. Na obhajobu Dahlie ale zase musím podotknout, že oproti Čínské čtvrti disponuje mnohem silnějším a pro diváka přitažlivějším námětem. Přeci jen, Hartnett vyšetřující jednu z nejbrutálnějších vražd v dějinách Ameriky zní líp, než Nicholson vyšetřující špinavé praktiky ve vodárně. Suma sumárum, De Palmova Dahlia pro mě z přímého souboje vychází přece jen o něco lépe než starší, seč kritiky ověnčený film Romana Polanského a **** si rozhodně zaslouží. A za co ta pátá? Za kříšení mého oblíbeného žánru v této pro něj tak nepříznivé době. (Já chci další!!!!;)

Chage and Aska: On Your Mark (1995) (hudební videoklip)

Sakra to Anime má něco do sebe. A Miyazaki ho holt umí dělat ze všech nejlíp. I když jde vlastně jen o videoklip k podřadné popové odrhovačce...

Dinosaurek Dink (1989) (seriál)

Tak tohle jsme si jako malí pučovali na videokazetách a čučeli na to jako blázni. Pro vaše děti doporučuju.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Pořádná jízda s velkým nášlapem k získání kultovního statusu. Statham se pro roli Cheva Cheliose snad narodil, Amy Smart je fakt k nakousnutí "blonďatá přítelkyně hlavního cool hrdiny" a slizáci jsou správně záporní. Teda naopak:). Videoklipová režie filmu sedne jak mokré trencle na prdel a dodává mu tu správnou "adrenalinovou" atmosféru. Vedle Hadů v letadle asi nejvíc "cool" snímek poslední doby. Teda aspoň do vydání Tarantinovskorodriguezovského Grindhouse.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Když jsem byl mladší, tak mi neuniknul ani jeden díl a znělku Eurovize jsem znal úplně nazpamět. S rozšiřováním EU dostávají připravované nové "Hry" zcela nový rozměr a já už se jich nemůžu dočkat!

Panic je nanic (2006) odpad!

Odpad rektálního formátu a snad nejhorší film, co jsem kdy viděl. Když chtěla Vaňková mermomocí před někým roztahovat nohy, aspoň s tím neměla lozit do televize (a nebo až po desáté hodině a pořádně!).