• Krátkometrážní

Almost Alone (2019)

Ohraná zápletka nepřichází s ničím novým. Zas tu máme mladou holku na hlídání, která nerespektuje pravidla svých chlebodárců a následně za to bude pykat. Bohužel v tomto amatérském provedení společně s ní budou šikanováni i samotní diváci. Kameraman si pro nás občas připravil neskutečně chaotickou a rozmazanou podívanou, že z toho až boleli oči, jindy zas bylo vidět, že tvůrce nemá zas až tak v hlavě nasráno a objevilo se i několik zajímavých situací. Jen jsem litoval hlavní docela pěknou hrdinku, že celou dobu musela utíkat a schovávat se v „pochcaných kraťasích“. Jinak ale podprůměr.

Almost Human (2013)

Filmy s mimozemskou tématikou jsou hned v závěsu za zombíkama, co se mé neoblíbenosti týče. Tady se naštěstí nepotvrdily mé obavy a byl jsem ušetřen zelených mužíčků, díky čemuž jsem si dokázal nakonec i docela užít. Počáteční tajemné zmizení sebou přineslo i docela zajímavou atmosféru, kterou potrhl následný Markův návrat mezi lidi. Dokážeme-li překousnout poněkud nezáživné pasáže se Sethem, který na tom není po psychické stránce zrovna moc dobře, budeme odměněni vcelku solidní (průměrnou) krvavou podívanou. Vzhledem k tomu že rozpočet nebyl příliš velký, je asi každému jasné, že efekty nejsou sice prvotřídní, ale dojde i na nějaké to gore, které nebylo vůbec špatné. Asi nejvýraznější postavou je samotný záporák Mark. Na pohled tuctový buran s milým ksichtem, který však po své proměně nejde pro ránu daleko a klidně své oběti sejme čímkoliv, co má zrovna po ruce. Klidně si však vystačí i se svými pěstmi. Jeho oběti však nedojdou klidu ani po své smrti. Mark se totiž postará o jejich „znovuzrození“ a tak se dočkáme nejen slizu, ale i kokonů s překvapením uvnitř. Samozřejmě nesmí chybět ani nahota a poněkud drsnější finále. Někdo může sice namítat, že bylo zbytečně překombinované, ale svůj účel rozhodně splnilo. Almost Human tak určitě nezklamal a kdyby se vyvarovali několika nudnějším pasážím, spokojenost by byla ještě větší. 50%

Alone (2012)

Herečka s příhodným jménem (Anal)isa Robertson se probudí neznámo kde a ani neví, kde se tam vzala. To musela být pařba, povím vám. Pila moc? Dala někomu? Nedala? Proč v okolí není ani živáčka a když už na někoho narazí, tak po ní hned střílí? Poněkud divný snímek, jehož pointa vám však brzy dojde. Těm méně pozorným až na konci, jako hlavní hrdince, ale to nevadí. Každopádně jsem tu na moc slibných momentů nenarazil, spíše jsem se u toho nudil. Když se navíc tohle počítá k zombie žánru…

Alone (2009)

Další z řady laciných napodobovaček již mnohokrát viděného, ve které tvůrci opět nepřišli s něčím kreativním. Jediné co dokáže alespoň trochu vzpomenout, byl „program“ co běžel v televizi, na kterou se hlavní postava dívala. Není špatné si připomenout Michaela Myerse. Jinak ale jedna velká nuda. Ten závěr nebyl ani šokující, protože byl strašně předvídatelný.

Alone at Night (2022)

Budiž je tento nízkorozpočtový film varováním pro všechny ty slečny a dámy z OnlyFans a jim podobným…! Fotit pikantní fotky a natáčet lechtivá videa – nechat si za to platit, nebo zajít ještě dál a „live“ dráždit a uspokojit své platící zákazníky může být dobrou formou jak přijít k penězům, ovšem přináší to i riziko, že se odstanete do hledáčku všelijakých úchylů a neodbytných individuí.   Pořádně ani nevím, co tím chtěl autor říci, protože se to na jednu stranu tváří jako horor, na druhou si připadáte jako aktér nějaké reality show, máte možnost sledovat kdysi populární – dnes již značně přestárlé celebrity typu opuchlá Pamela Anderson, Luis Guzmán či Paris Hilton (ta diváky kromě dědictví zaujala snad jen svým domácím videem, protože hrát ani zpívat nikdy neuměla, i když si myslela, že jo…). Tady jim však patří jen vedlejší role.    Tou hlavní hvězdou je zde Ashley Benson, která taky jako jediná stojí za pozornost. Nahoty se nikdy nebála, taky se taky lehce poodhalí, dojde i na divoké hrátky ve vaně – inu když všechno okolo stálo za…No dojde tu na pár mordů, ale žádná sláva to nebyla. Atmosféra slabá, většina důležitého se odehraje mimo záběr kamery, nebo vše utne střih – kvalita kamery byla špatná, stejně jako tempo příběhu.  Závěr měl přinést šokující zvrat, ale ti co neusnou, to stejně nedokáží ocenit. To osazenstvo reality show bylo otřesné panoptikum. Podprůměrné ohodnocení je zde zcela na místě.

Alonzo, muž bez rukou (1927)

Vždycky jsem měl slabost hlavně pro starší kousky a ani éra němých filmů mi není vůbec cizí. Dnešní generace už sice nad podobnými kousky nejspíš ohrne nosem, ale to je jen důsledkem toho, že nedokáží ocenit tyto průkopnické kousky. Hlavně že se rozplývají nad nejmodernější technologií, digitálními triky, silikónovými kráskami a „metrosexuálními šampóny“. Stará garda – jo to byli panečku páni herci a super herečky, kteří si zaslouží úctu i po tolika letech. Je škoda, že původní delší verze už asi není vůbec k sehnání, protože tento film se na několik desetiletí doslova „ztratil z povrchu zemského“, aby byl následně znovu objeven ve francouzském archívu. Tento film není sice vyloženě čistě hororovou podívanou, ale spíše psychologickým dramatem okořeněným romantickou vložkou, ale i tak jde o výborný počin s velmi slušnou atmosférou a především famózními hereckými výkony. Lon Chaney byl PAN herec se vším všudy a především neuvěřitelnými až šílenými grimasami a mimikou. No a Joan Crawford byla charismatická a okouzlující herečka, která tomu všemu dodala onen potřebný půvab. Ani zbytek osazenstva si nevedl vůbec špatně. 70%

Alpha Wolf (2018)

Normálně se říká „do třetice všeho dobrého a zlého“, ale já měl bohužel tu smůlu, že jsem si v posledních dnech vybral tři filmy s vlkodlačí tématikou a jeden byl horší než druhý. Tento rok mám zatím hodně velkou smůlu na výběr filmů až na pár světlejších výjimek. Když jsem viděl herecké obsazení, čekal jsem přece jenom alespoň průměrnou podívanou, ale bohužel…Casper Van Dien a jeho skutečná manželka Jennifer Wenger se vzali jen chvíli před natočením tohoto kousku, takže zahrát si manželé i ve filmu, jim nedělalo žádný problém. Jenže co chcete hrát, když celý scénář je téměř celý lichý, nudný a plný scénáristovy fantasmagorie, u které nevíte, jestli se máte smát nad hloupostí nebo brečet.    Již samotný úvodní útok vlkodlaka na dva lovce byl dost amatérsky provedený, takže jsem si přestal dělat veškeré naděje na zajímavou podívanou. To jsem však ještě netušil, kam až jsou v tomto filmu ochotni zajít. Nejenže se zde promění ve vlkodlaka sám hlavní hrdina, ale i pokousaný pes projde vlastní proměnou – akorát opačnou – v člověka. To už jsem se musel začít smát. A smích nad trapností mě nepřešel ani ve chvíli, kdy na vlkodlaka stačilo hodit pár stříbrných mincí a upálit ho v autě. Těch vlkodlaků tu bylo více a jejich proměny zas tak špatné nebyly, co se masek týče – jo to už bylo horší.    Dočkáme se i nějakého toho gore, pár krvavých šrámů, nahoty, rozsápaných hrdel, ale tím výčet zajímavých prvků tohoto filmu asi končí. Ani se moc nedivím, že tento film se u diváků dočkal dost velké kritiky a nízkého hodnocení. Sám jsem neustále pokukoval po časomíře, kdy tato ubohost konečně skončí. Casper Van Dien nikdy nepatřil mezi TOP herce, ale několikrát podal o hodně lepší výkony, než tomu bylo zde a ostatní tu byli spíš jen do počtu.

Alternate (2019) (studentský film)

Na slovenskou tvorbu (i když poslední dobou nabývám stále většího dojmu, že je už lepší než naše – nejen co se hororových filmů/shortů týče) hodně slušný krátkometrážní kousek, který určitě stojí za pozornost. Možná to na ty čtyři hvězdy není, ale já je dal hlavně za tvůrčí odvahu, že jsem se nenudil a ani po kamerové, střihové stránce a hereckých projevech obou aktérek to nebylo vůbec špatné. Jen ona „neznámá „psí“ monstra mohla být lépe ztvárněna, ale to už bych chtěl po amatérech moc…60-70%

A Luchagore Easter (2016)

LuchaGore Production vyměnili zvráceného Santu za odpudivého ušáka a nabídli nám další porci krátké leč pěkně bizarní podívané. Jo tahle partička okolo Gigi Saul Guerrera má něco do sebe. Ví, jak na diváka zapůsobit – prostě mu nabídnou co možná největší maras, zajímavou atmosféru a nepříliš vábivé prostředí. Je škoda, že to trvalo tak krátce. I tak jsem si to ale dokázal celkem slušně vychutnat.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Kravina je to dobrá, jen co je pravda. Naštěstí (naneštěstí) jsem jí viděl v den, kdy jsem měl pěkně blbou náladu a popravdě jsem se u některých situací i zasmál. Nebudu tu tvrdit, že jde o nějakou pecku, ale v mých očích jde o průměrnou komedii na jedno zhlédnutí. Animované verze jsem taky viděl a ani na nich jsem nikdy neviděl nic světoborného...