• Krátkometrážní

Castle na zabití - Tvář módního týdne (2009) (epizoda)

Romantická chvilka dvou polonahých milenců ve fontáně naruší nález mrtvé modelky. Další zapeklitý případ? No jak pro koho, Castle se hlavně kochá polonahými modelkami v zákulisí přehlídky. Postupně odkrývají nekalé praktiky, které asi moc lidí nepřekvapí (drogy, sexuální vydírání pro lepší fotky, rivalita…). Samozřejmě nesmí chybět ani žárlivý manžel a hecování mezi detektivy a Castlem, který má známosti opravdu všude. To však nic nemění na tom, že jde o slabší díl druhé série – potažmo zatím celého seriálu, co jsem měl možnost vidět.

Smrt z podzemí (2007) (TV film)

Máme zde další přírůstek do plodné leč nepříliš kvalitní scifi hororové Maneater film series. Tentokrát zde na nás nebudou útočit žádná zmutovaná monstra či agresivní zvířata, ale mazlavá černá hmota (sliz) a fekálie to rozhodně nejsou. I když to samé se nedá říci o samotném filmu, který je k nim mnohými přirovnáván. Smrt z podzemí není vyloženě katastrofou, zvláště pokud máte rádi céčkové filmy, ale znám ještě mnoho horších braků, než je tohle. To však neznamená, že by zde šlo o bůhvíjak zajímavou a kvalitní podívanou – to rozhodně ne! Nicméně samotný tvůrčí nápad si každopádně získal mou pozornost. Mazlavá hmota, která ve vás po kontaktu s ní vyvolá děsivé halucinace (vaše nejhorší noční můry) nevypadala zpočátku zas tak hrozně. Díky tomu každá oběť prožívala různorodé vidiny a boj o přežití, někdy i za doprovodu alespoň trošku zajímavé atmosféry. Navíc počet mrtvých tu byl slušný, ale problém nastal ve chvíli, kdy se ke konci filmu, přesuneme hlavně do stok. Tady se dočkáme řady nepřehledných situací, narůstající hmota se proměnila v digitální slizkou hráz, chaotický střih a špatné podsvícení tomu taky zrovna moc nepomohli a já se stále více těšil, až nastane konec. Herecké výkony některých jedinců taky nebyli vyloženě špatné. Představitel seriálového Herkula Kevin Sorbo sice nikdy nepatřil mezi nějak zvlášť dobré herce, ale tady odvedl vcelku obstojný výkon. Natalie Brown a Peter MacNeill odvedli svůj standart, no a ostatní tu byli víceméně dopočtu. Bohužel jako celek to prostě nefungovalo, zvláště když tu byl citelně znát mrzký rozpočet a sami tvůrci si házeli imaginární klacky pod nohy svou nemohoucností. První polovina filmu byla lepší než ta druhá. Alespoň z mého pohledu. 30%

Castle na zabití - Dvojí výzva (2009) (epizoda)

Úvodní bitka, chaos na policejní stanici rozesměje, stejně jako následná sázka mezi Castlem – Ryanem a Espositem, ke které se za zády Kate přidávají téměř všichni detektivové a policajti – máme tu dvě vraždy, patoložku v sexy šatech – dokonce se na scéně objevuje i druhý patolog, několik vtipných situací a zapeklité vyšetřování, s několika propletenci. Tahle epizoda rozhodně neurazí, pobaví a má i zajímavé vyvrcholení. Druhá řada má zatím velmi dobrou úroveň.

Castle na zabití - Bílý kůň (2009) (epizoda)

Příjemný začátek druhé série zvláště pak pro samotného Castla. Focení na policejní stanici s polonahými modelkami v kostýmem policistek (ach škoda, mohla se k nim připojit i samotná Kate). Mrtvola na stromě, ukradená mrtvola – no počáteční zmatek zavede našeho spisovatele až do náručí ruské mafie a světa drog – a hle tady ho jde zachránit polonahá Kate. Opět proběhne hádka kvůli pátrání po stopách okolo mrtvé matky naší detektivky – končí usmířením…

Castle na zabití - Série 1 (2009) (série)

Velmi mile mě tento seriál zatím překvapil. První série byla velmi dobrá, leč deset dílů je sakra málo. Už se ale nemůžu dočkat, jak to bude pokračovat. Castle je docela sympaťák – sice se chová trošku jako blbeček, ale zas to dokáže vynahradit vtipností, představivostí a vlastně většinu případů pomohl vyřešit právě on. Kate je sakra sexy kočka, po které bych taky hnedka „pálil“ – od takové policajtky bych se rád nechal zatknout. Ryan a Esposito coby parťáci taky nejsou špatní, je s nimi prdel, hlavně jak si hlavní hrdiny pořád dobírají. Některé případy jsou docela zajímavé, jiné o něco méně, ale má to slušnou atmosféru, nechybí emoce, humor a ty úvodní aranžování obětí jsou taky solidní.

Castle na zabití - Vražedná identita (2009) (epizoda)

Castle a Kate se tentokrát dokonce zapletou během vyšetřování brutální vraždy a mučení plastického chirurga s mafií. Navíc se náš spisovatel konečně pouští do vlastního pátrání po důvodu smrti matky své múzy Kate, což ta mu samozřejmě razantně zakázala. Navíc řeší i svou dcerku, která jde na ples a dle svých vlastních zkušeností má tedy o ní strach. Mafie se činí, střelba na bývalého Kate, Castlovo přiznání, vražedkyně Carla, nechybí emoce, inu slušné zakončení první série.

Castle na zabití - Ztracené děvčátko (2009) (epizoda)

Kate, Castle a zbytek týmu tentokrát řeší únos adoptované holčičky, přestože zatím není mrtvá, což je zprvu našemu spisovateli divné. Nicméně záhy pochopí, že za tím stojí bývalý Kate agent FBI, který by jí zase získal zpátky a to se mu moc nelíbí. Samozřejmě bude dělat menší naschvály, ale nakonec jej pohltí i tento případ. Na odlehčení tu řešíme ještě Ryanovu divnou kravatu, matčino poradenství, samotného náhradního otce – malíře – flákače a nečekané odhalení skutečného pachatele…

Castle na zabití - Duchové (2009) (epizoda)

Není nad to dát si u Castla doma partičku pokeru se všemi policejními parťáky, šéfem a samotnou Kate a nechat si do toho mluvit a radit vlastní matkou…Příběh točící okolo bývalých teroristek, mrtví a podezřelí nejsou těmi, za koho se vydávali – a kolem se motá celkem pohledná spisovatelka. Mělo to i pár vtipných momentů – viz, jde transvestita Yasmin okolo recepčního a věta „Jak ti visí Yasmin…?“. Smůla je, že samotná zápletka tak dobře zpracovaná nebyla, jako jsem si u této první série zvykl.

Netvoři z Beringova moře (2013) (TV film)

Další z céčkových kousků, které mi „leží v šuplíku“ již strašně dlouho a dost dlouho jsem jej jen nečině přehlížel. V televizi to běželo již několikrát, ale velmi nízké hodnocení napříč internetem bylo varovným signálem, že ani tohle nebude rozhodně moc dobrá podívaná a je nutno dodat, že zcela oprávněně. Syfy se v produkci podobných nízkorozpočtových scifi -hororových monster paskvilech přímo libuje, což taky není žádnou neznámou a člověk který už má od nich ledasco nakoukáno, tak nemůže být moc překvapen mrzkou kvalitou těchto kousků. Hlavní důvod proč jsem se na to podíval, byla účast Cassandry Scerbo, pro kterou mám od dob Žraločího tornáda určitou slabost. Ani ta se zde však příliš nepředřela a společně s ostatními předvedla rovněž dost podprůměrný herecký výkon. Příběh samotný moc kvality nepobral – je plný stupidních momentů, klišé a nelogických scén, nicméně největší perličkou jsou samotní mořští upíři. Na první pohled něco mezi rejnokem, netopýrem a plyšovým maňáskem, kteří člověka doslova vysají za pár sekund, nebo vás probodnou špičkou svého ocasu, nebo vás použijí jako svého hostitele pro své potomstvo (jako jsme to viděli třeba u Aliena). Místy to dokonce spíše připomínalo spíše něco jako nepovedenou hororovou komedii (přirovnatelnou třeba k Pirani 2). Mám však spíš za to, že to nebylo prvotním plánem samotných tvůrců, ale spíše jejich neschopností. Moc se tomu ale nedá divit, když do režisérského křesla usedl packal Don E. FauntLeRoy (ten vskutku moc kvalitních filmů nenatočil). Samotný závěr však už nebyl ani moc humorný a díky špatnému podsvícení, temnu a chaotickému střihu, divák vlastně ani pořádně nevidí, co se právě odehrává před kamerou. 30%

Castle na zabití - Sběratelé šperků (2009) (epizoda)

Úvodní mrtvolka nacpaná do trezoru – no prostě paráda – oni vědí, jak příjemně navnadit diváka na každou epizodu. Nicméně tento díl diváka rozesměje nejen flirtováním obou hlavních protagonistů na střelnici, ale především samotnou charitativní akcí, kde Kate přijde v opravdu pěkných a odvážných šatech, že i Esposito „tiše závidí“. Jen to dopadení vraha bylo takové suší, ale zas alespoň Castle dostal jednou i přes hubu.