• Krátkometrážní

Černočerná tma (2000)

Už jen herecké obsazení Vin Diesel a Radha Mitchell vypadalo dobře. A co mě teprve čekalo za překvapení, když jsem si konečně pustil tenhle scifi kousek řízlý parádní hororovou atmosférou. Film má sice pomalý rozjezd, ale postupem času jsem tomuhle filmu docela propadl. Jen mě dost štval ten různobarevný obraz a občasné laciné kulisy (makety), které byly hned na první pohled snadno rozeznatelné. Vše špatné jsem ovšem hodil zahlavu příchodem / příletem nestvůr na scénu. Potom jsem se už nechal jen unášet parádní podivanou plnou slušných triků a nabité akcí až k praknutí. Určitě se na to podívám brzy znovu. Volné pokračování už tak dobré bohužel není.

Černá kočka (1981)

Mám rád všestranné režiséry a Fulci byl jedním z nich. Podařilo se mu natočit několik opravdových skvostů, ale i kousky hraničící s ODPADEM. Černá kočka je někde uprostřed. Dle mého se Lucio zhostil námětu dle povídky E.A. Poea docela dobře. Hlavně tedy po svém a vdechl mu vlastní osobité kouzlo. Především bych pochválil vyobrazení anglického venkova. Na jednu stranu to vypadalo na poklidné místečko, kde bych klidně strávil zbytek života, ale zas na tu druhou bych se mu vyhl obloukem. Zvláště kdybych uviděl venku pobíhat černou kočku. A to nejsem ani moc pověrčivý. Každopádně takového domácího mazlíčka bych doma určitě mít nechtěl. 50%

Čelisti 2 (1978)

Tak rozhodně je to slabší než jednička, ale zase se ještě udžela dvojka ve slabším nadprůměru, tedy co se žraločí tématiky týká. Brody neztratil nic ze svého kouzla a je jasným tahounem celého filmu. Žralok samotný je už o něco hůř zpracovaný a ani ten spálený ksicht mu nepomohl. I samotné útoky jsou už jen odvarem prvního dílu. hudba samosebou opět vévodila a hlavně i díky ní to má ještě úroveň. Tímhle dílem však JAWS měli skončit...7/10

Cry_Wolf (2005)

Film je založený na jednoduchém scénáři, zaujal mě, ale konec byl hodně divný a moc se mi nelíbil - mohli to vymyslet trochu jinak. Na to, že ani jednoho z herců jsem před tím neznal, podali celkem dobré výkony. Teda kromě Jona Bon Jovi. Toho známe asi všichni. Hudba ve filmu ušla, dala se poslouchat a měnila se podle atmosféry filmu, což bylo dobře. Bylo tam i pár dobrých hlášek hlavně od Randalla.

Constantine (2005)

Tak dalo se na to dívat. Rozhodně lepší než hra,kterou mám na PS2. Atmosféra filmu tu však byla jak na housenkové dráze. Chvíli byla nahoře díky 3.minutovým dobrým scénám a pak zas hned dole protože dvacet minut se nic nedělo. Herecké výkony bylo často dost průměrné, nezáživné. Jediní kdo se mi líbili byli Reeves a Stormare... Zpracování Gabriela bylo trapné a úplně na hov....

Cela (2000)

Tenhle film je mylníkem v mém žebříčku hodnocení filmů. Většina speciálních efektů ve filmu je na docela slušné úrovni, kterou jim může většina podobných filmů jen závidět. Ale co se týká děje, tak ten mi přijde dost nedomyšlený, nepřehledný a občas i chaotický. Atmosféra filmu se přelévala jak na horské dráze. Některé scénky, jako například cesta do dětsví zabijáka mi přišla velice slušná, ale hned na to se tam objevili naprosto zbytečné vedlejší scény, které vyšuměly do prázdna. Pro mě zůstává tenhle film někde uprostřed mezi odpadem a lepším průměrem.

Cabin Fever (2002)

Jeden z prvních filmů, který se objevil v mé sbírce. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem z něho byl naprosto unešený, teď už jsem lehce vychladl, ale pořád se mi dost líbí. Největším plusem je skvělý scénář a výběr herců. Ti předvedli hodně solidní výkony, které určitě stojí za pochválení. Stejně tak se mi líbily i samotné efekty, které mě v mnoha případech doslova dostali. Nej scéna z vany a kůlny. Škoda jen, že režisér nenatočí něco podobného i v dnešní době.

Bazén (2001)

Tak to já jsem byl docela spokojený. Protože německá distribuce plodí jeden shit za druhým, takže jsem od toho vůbec nic nečekal. Objektivně musím říct, že příběh je nic moc, herecké výkony slabé, ale mě docela pobavila jízda tobogánem a větrací šachta. Musím se přiznat, že s touhle bandou bych se nechal v aquaparku zavřít i já. Baby pěkné,nadržené, chlast....Po dlouhé době jsem viděl německý film u kterého se mi nechtělo spát a předčastně ho nevypnul, takže ikdyž je film slabý, já ho budu hodnotit průměrně.

Armáda démonů: Matka slz (2007)

Jak už jsme měli možnost poznat díla tohoto pána horrorů, neexistují pro něho žádné tabu. Hromada mrtvých, litry krve, podřízlé krky, useklé končetiny, kanibalismus, nahota – to vše můžeme zhlédnout i v tomto filmu. Odborníci sice říkají, že Suspiria byla lepší než Matka slz, ale mě se tento snímek líbil skoro po všech stránkách. Hudbu složil opět Simona Simonetti, který jí měl na starosti i v Suspirii. Skvěle do filmu zapadala, chvílemi byla mysteriózní, strašidelná, temná – prostě každá scéna byla dobře podchycená a skvěle podbarvovala atmosféru. Efekty dělal Sergio Stivaletti, takže bylo na co koukat. Kamera zabírala detaily do nejmenších podrobností, až to bylo někdy i dost nechutné.

Americká kletba (2005)

Ze začátku jde o docela solidní duchařinu, která se ovšem ke konci změní v menší chaos. V Americe věří na ledascos, ale docela mě překvapuje, že zrovna tenhle případ označili za jediný potvrzený případ, kdy duch zabil člověka. Co se mi líbilo asi nejvíc byla docela slušná atmosféra, která zhruba uprostřed filmu dosáhla vrcholu a potom začala rapidně klesat. Ke konci se film změnil v holý režisérský pokus podat divákovi racionální vysvětlení. Údajně jde o jednu z verzí, ale já bych se bez toho finishe obešel. Úplně mi zkazil celkový prožitek z filmu. Navíc mi přišlo, že hodně scén bylo okopírovaných z nejrůznějších starších filmů.