• Krátkometrážní

Killer Skin (2019)

Necelý minutový snímek s humorným podtextem a rádoby hororovou zápletkou, ve kterém Sarah Michelle Gellar a jejího přítele nahání po domě maskovaný muž (kterého si zahrál její manžel Freddie Prinze Jr.). Za tak krátkou dobu se sice nepodařilo moc navodit potřebnou atmosféru, ale po vizuální stránce to určitě špatné nebylo. Jen taková půlminutová jednohubka nic víc.

Samsa (2019)

Španělskou tvorbu mám docela rád, ale tento krátkometrážní kousek se mezi tu lepší rozhodně nezařadí. Nějak mi prostě neseděla navozená atmosféra a ani herecké výkony nepatřili zrovna mezi ty povedenější. Snad jen ta proměna v obří hmyz si nějakou tu hvězdu zaslouží. Jinak to byla totiž bída.

Killer of Killers (2019)

Tak k tomuto bych ještě dodal, že jde o hudební videoklip s „hororovým obsahem“. Skupina Zig-Zags a jejich masakr v parku, kde maskovaný vrah kladivem ubíjí členy jedné rodinky i lidi v parku. Prý pocta starým Osmdesátkám…Amatérské gore i stříkající krev docela o ničem, finální souboj vraha s přivolaným Satanem ochráncem taky slabota, ale ta hudba byla docela dobrá…

In Sound, We Live Forever (2019)

První polovina tohoto krátkometrážního kousku se mi líbila, mělo to opravdu zajímavý nápad nechat pracovat divákovu představivost a jen za zvukového doprovodu a sluchového vjemu (jednotlivých detailů) si dokáže představit, co se tam asi odehrává. Dopomohla tomu i „průletová kamera“, jenomže po vraždě se vše změní a nastává klasické vyvrcholení už i s herečkou a finálním zúčtováním. To už se mi zas až tolik nelíbilo. I tak si to ale alespoň průměr zaslouží.

A Handful of Dust (2019)

Zase jeden z těch podivných snímků, u kterých nevím, co si o nich mám vlastně myslet. Na jednu stranu to má celkem zajímavou pointu (netvrdím však, že originální), na druhou stranu je celkové pojetí tak nějak nudné. Černobílý vizuál nebyl špatný, místy to mělo i jakžtakž zajímavou atmosféru, ale jako celek to moc dobře nefungovalo. Vlastně až na závěr jsem z toho necítil ani potřebné emoce, které by to asi mělo mít.

Montana, GA (2019)

Přiznám se, že tohle byla docela blbost a moc mi to nesedlo. Nejenom že mě samotný příběh tohoto krátkometrážního kousku nezaujal, ale i herci mi byli dost nesympatičtí a ta hudba neatraktivní. Hororový prvek se tu ukáže jen ve formě krvácejícího hologramu, nebo to snad byly jen „halušky“ ze všeho toho hulení a chlastu…? Prostě mě to nebavilo.

Ykcowrebbaj (2019)

Hodně ale opravdu hodně zvláštní kousek, který nám nabídne chaotickou náplň no vlastně až hypnotizující vizuální i zvukový prožitek a obrazce, ze kterých zůstane nejednomu doslova „rozum stát“. Důležitým prvkem je především nádherná příroda, protože co se hororových prvků týče, tak ty tu jsou potlačeny do postranní. Prostě velmi podivná podívaná, ze které mám smíšené pocity.

30 Amper (2018)

Docela pěkný „animovaný kousek“ s post-apokalyptického světa, nabízející mix nejrůznějších žánrů. Máme tu drsňáka na motorce putujícího zničeným světem a hlavně městem, který hledá určitou věcičku a sem tam sejme nějakou tu zombie. Pobavila i robka s děckem dělající si piknik a závěrečná hudební vložka (finální pointa). Jeden z těch průměrných kousků, který zaujme nejen svým zpracováním.

Pověst (2013) (amatérský film)

Tohle se popravdě moc nepovedlo. Příběh samotný by možná ani tak špatný nebyl, bohužel hororové atmosféry je tu poskromnu a většinu děje zaplňuje školní život mladé Elišky – trampoty se spolužáky, přeskočení jiskry s ogarem, který jediný si z ní nedělá prdel, drsný fyzikář co dostane infarkt na hajzlíkách, neskutečně přehrávající omladina (někteří byli opravdu na ránu a seru na to, že jde o amatéry…). No a v neposlední řadě ušatý táta Aleš Háma, který jako jediný předvedl alespoň nějaký herecký výkon – coby nejzkušenější na place. Bohužel ta historka o zloději a náhrdelníku nebyla dostatečně poutavě zpracována…

Proč se vraždí starší dámy (1981) (TV film)

Nechcete Bony? Cože…Neslaná, nemastná krimi s několika známými herci a herečkami, která se trochu rozjede až ve své druhé polovině a i tak jen na půl plynu. Ta první je spíš o otravné tetičce – která mi lezla na nervy těma svýma kecama asi stejně jako polovině postav. Ani se moc nedivím, že ji potom sejmuli. Nataša Gollová už byla dávno za zenitem, přesto si svoje odvedla. Celý plytký příběh však stál především na hereckém výkonu Jiřího Adamíry, který měl vskutku povedenou rodinku (manželka Fialová, dcera Helena Friedrichová – Kratochvílová). Hodně velký průměr.