• Krátkometrážní

Anaconda (2022) odpad!

Hoši nehoňte si před web kamerou, jinak vás může potkat podobný osud!!! Dneska se už označuje za amatérský short, kde co (prý hororový). Tohle je určeno hlavně pro čtyřprocentní, takže pokud to minete bez povšimnutí, věřte, že o nic nepřijdete – já to nevěděl, tak neříkejte, že jsem vás nevaroval! Zaujme snad jen ten zubatý úchylák, jinak ztráta času.

AZ-kvíz tentokrát s Fortunou (2022) (pořad)

Viděl jsem jen jeden díl s Luďkem Zelenkou. Přijde mi to jako tako zpestření klasického vědomostního pořadu okořeněného o otázky ze světa sportu-fotbalu a úsměvné je, že lidi, kteří se tím živí (živili) nebo přicmrndují okolo něj pisálci z redakce mnohdy nedokáží odpovědět ani na dost „triviální otázky“ jako Luďa když se ho ptali, jaké dvě asijské země společně pořádaly mistrovství světa ve fotbale na písmena JJK na šikmooké Japonce si chudák plešatý nevzpomněl, ale i tak svůj díl vyhrál.

Backrooms (2022)

Tady půjdu proti proudu, protože si myslím, že tohle nemá v červených číslech co dělat. Amatérské video a bloudění po prázdných místnostech by mi ani tolik nevadilo, kdyby to mělo nějaký pořádný náboj, kromě jedné lekačky nic extra k vidění – na tu báječnou tíživou atmosféru jsem taky moc nenarazil (asi jsem za ty roky, co sleduju hororové filmy a shorty už moc náročný), FF subžánr taky moc nemusím, takže v mých očích podprůměrná záležitost, ale proti gustu…

Bestie (2022)

Po tomto filmu jsem ještě před jeho premiérou nenápadně pokukoval a těšil se, až si ho pustím. Zvířecí kousky mám hodně rád a od dob velmi dobrého filmu Lovci lvů, jsem postrádal více takových kousků (ve kterých by hrál hlavní roli lev či lvi). Jasně pár takových natočeno bylo, ale většinou šlo o hodně průměrné záležitosti a tak jsem si od nové Bestie sliboval opravdu hodně. Trailer nevypadal vůbec špatně, leč nakonec to tak slavné s tímto filmem nebylo. O čemž svědčí i hodně průměrné hodnocení napříč internetem.    Důvod je celkem prostý. Scénář nám prostě kromě několika krvavých chvilek, nabídne totiž spíše jen ne zas tak záživné rodinné drama, několik nelogických momentů a scén – při kterých si nejeden divák bude ťukat na čelo. A že jich tu bylo. Jasně – máme tu nádhernou krajinu, celkem poutavý úvod s masakrem lvů a následně i části pytláků, ale než se potom začne dít něco zajímavého, dost dlouho to trvá. A mezitím je vše vyplněno dvojicí dospívajících dívek, které si zpočátku moc sympatií svým rozmazleným chováním nezískaly. Pořád jsem byl ale ochotný přistoupit na onu hru „na kočku (no tady to byla pořádná míca) a na myš“.    Jenže samotný lev je zde kapitolou sám pro sebe. Zatímco drtivou většinu svých obětí zabil jedinou ranou, byl lstivý a mazaný a nelítostný, tak s naší rodinou si místy nevěděl moc rady, dokonce si nechal jen tak ledabyle píchnout holou rukou uspávací šipku do zadku, jindy zas absolutně necítil upoceného a zakrváceného tátu, který byl od něj ani ne půlmetru. No a v neposlední řadě samotný finální souboj. To se musí vidět, ale jako zasmál jsem se u něj opravdu dost a dost.    Bestie má pár dobrých momentů, ale tvůrčí bujná fantazie a přehnanost z tohoto filmu udělaly jen obyčejnou průměrnou záležitost. Dokážu ale ocenit i vcelku dobré herecké výkony (i když postavy mi lezly na nervy) a samozřejmě krásnou přírodu. Škoda, že se tu hlavně řešily rodinné bolístky, než aby se tu lev vyřádil daleko více. 50%

Betlémské světlo (2022)

Svěrák mladší ani starší nejsou špatnými režiséry – u toho druhého platí ani herec, autor textů – písniček – nicméně jsem od nich i já viděl lepší a záživnější filmy. Tohle mě popravdě zas až tolik nebavilo, jak bych si přál. Objeví se tu celá řada známých herců a hereček – počátku mě to i bavilo, je tu i několik vtipných hlášek – situací, dokonce i nějaká ta nahota, ovšem postupem času to přestalo mít onu jiskru. Z pohledu jejich tvorby to vidím na průměrnou záležitost a vůbec se nedivím, že tu spousta lidí hodnotila ještě méně. I já jsem dost na rozpacích 40-50% a vidět znovu už to opravdu nepotřebuju.

Česko Slovensko má talent 10 (2022) (pořad)

To byl ale fičák a další série je v prdeli. Osobně bych zrušil kategorii zpěváků – protože Superstar a dalších sranců tu máme celou řadu a když už má jít o talent (tím nechci znehodnocovat ty, co umí skutečně zpívat). Letošní finále toho bylo příkladem – vítězka na ty svoje roky byla dobrá, ale byla tam celá řada opravdu vynikajících talentů či čísel, kteří byli prostě lepší. Na třetím místě mladý cigoš, který neuměl pořádně vyslovit ani jméno Gombitové, ale měl zrovna kliku, že v porotě byl v tom díle Rytmus a jeho opálená Jasmínka ukecala Davídka Gránského, aby zmáčkli Zlatý bzučák, jinak by tím sítem kol do finále neprošel ani náhodou – k dobru mu ale musím uznat, že nějaký pěvecký talent v sobě skutečně měl – určitě to zazpíval mnohem lépe, nežli kdy bych dal já

Český Slavík 2022 (2022) (pořad)

Tak už je to tu zase. Sice pod novým názvem a v rádoby „novém kabátku“, ale jinak stejná škvára, jako předešlé ročníky. To vážně ještě nikdo těm tvůrcům neřekl – nebo jsou tak blbí, že musí pořád obsazovat do role moderátorů dva největší trapáky Sokola s Hámou – ti dva jsou tak trapní až už je to pod hranicí snesitelnosti. Zachraňovala to alespoň trošku již zestárlá Tereza Pergnerová a to nejen svým „Čágo belo“… Jinak zas ta samá písnička (Bílá – Kabát) proboha za co to pořád dostávají – nemá to snad být za úspěchy za minulý nebo daný rok? Ztracený – ok beru, mladí ho žerou, Řezník mi sakra chyběl – ten to jako jediný dokázal minule pořádně rozjet a natvrdo říct, jak je to s naší pop scénou. Farna viditelně neumí zpívat na playback – těžce to nezvládala – no a Mirai se snažili zpívat bez něj ale hnusně falešně až mi bylo na blití (přitom v rádiu jim to jde, když to mají ošéfované ve studiu), jeden magor nám tu zakvákal – no to zas byla skvadra. Jediné pozitiva vidím ve vzpomínce na Hanku Zagorovou a uvedení do síně slávy J. Suchého, který toho v životě dokázal opravdu hodně!

Dead Zone (2022)

Tady se asi někdo inspiroval Resident Evil sérií, akorát na to neměl dostatečný rozpočet ani tvůrčí schopnosti. Rovnou zapomeňte i na známý Dead Zone či knižní předlohu – s těmi to nemá rovněž společného nic. Prostě krátce řečeno jde o céčkovou akční zombie – tuctovou podívanou, po které brzy neštěkne ani pes. Pár známějších tváří se tu objevilo, ale ani ty moc kvalitu filmu nepřidaly. Na druhou stranu bych chtěl zase podotknout, že to ale není ani vyložená katastrofa – což si trochu protiřečí s podprůměrným hodnocením napříč internetem.    Místy se tvůrcům podařilo navodit i jakžtakž snesitelnou atmosféru, ale těchto pasáží (momentů) bylo skutečně jen pár. Nedostatky se snažili zamaskovat přítmím, zběsilým střihem či blikáním světel. Dojde i na nějaké to céčkové a digitální gore. Kromě klasických zombie (ne moc dobře provedených – spíše šlo jen o pár špinavých ksichtů) se tu dočkáme i zmutované kreatury s opravdu mrštným jazýčkem. A právě ta celkem obstojně zmenšila počet přeživších před kamerou. Žádné úchvatné gore jatka však nečekejte. Tak nějak nechápu, jak tam mohla ta ženská přežít tak dlouho sama jen se svou výzbrojí. Herci předvedli výkony hodné celkové kvalitě filmu – tudíž podprůměrné.    Viděl jsem už však i mnohem horší filmy se zombie tématikou. Na jedno podívání se to dá přežít bez psychické újmy na zdraví, ale zázraky se nekonali. 30%

Dům na samotě (2022) (TV film)

No ty kráso, to zas bylo pokoukáníčko. Není to úplná tragédie, ale znám mnohem lepší české detektivky. Příběh samotný by zas až tak marný nebyl, nicméně během filmu – zvláště pak ke konci, jsem si musel několikrát klepat na čelo – jestli si z nás pan tvůrce nedělal jen vyloženou prdel. To dopadení sériového vraha bylo hodně úsměvné – to tam byli vážně všichni tak blbí – linka okolo šperku byla zajímavá - Veronika Arichteva patří mezi moje oblíbenkyně, co se krátkých vtipných videí týče, jako vyšetřovatelka tedy nic extra nepředvedla, tedy až na to, že je bystřejší než slavný Holmes…Lehce podprůměrný film na jedno podívání.

Eurovision Song Contest 2022 (2022) (pořad)

Již řadu let je tahle hudební akce jednou velkou šaškárnou a přehlídnou nejrůznějších individuí. Občas se tam objeví nějaká ta „vlaštovka“ (kapela, zpěvák/zpěvačka), kteří jsou skutečně dobří, ovšem co vám to pomůže, když se do toho tahá politika a vítěz byl předem daný, přestože patřil mezi finalisty k nejhorším. Naše Dominička asi tátu Haška moc nepotěšila, stejně jako české diváky. Mika coby jeden z moderátorů ukázal hned několik přešlapů a svůj nepřehled a stal se korunovaným debílkem celého večera – ať se raději věnuje zpěvu…