• Krátkometrážní

Kostka (1997)

Tak tohle je klasika, která se nikdy neodmítá. Viděl jsem jí snad už 20x a pustím si jí kdykoliv znovu. je mnohem lepší než její další pokračování a je mnohem lepší než vámi zmíněný SAW. Na původní Kostce mám rád snad úplně všechno, kameru, pasti, skvělé herecké výkony.....

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Omlouvám se, ale když u toho člověk napoprvé usne, asi to není zrovna špička ve svém odvětví…Docela jsem se na tento film těšil, hlavně kvůli hvězdnému hereckému obsazení, ale popravdě tu byla spousta pasáží, u kterých jsem se neskutečně nudil, protože se vlekly jako prase… jasně, pointa byla solidní, herecké výkony hlavního dua Al Pacino, Johnny Depp jakbysmet, občas to bylo i docela drsné – ovšem stejně tak tu byli i momenty, které se mi moc nelíbili a nudil jsem se u nich. Bez scén s rodinou (obou hrdinů) bych se klidně i obešel - jasně dopad byl neoddiskutovatelný – raději jsem sledoval akční pasáže a bitky – nebo popravy…

Larger Than Life (1997)

Pavoučí teror mě moc nebavil, ale tenhle kousek se Elkayemovi povedl. Pavouci sice nepatří k mým nejoblíbenějším „monster movies“ , ale díky pohledné Rebecce Hobbs mi to tentokrát moc nevadilo. Černobílost snímku byla super, podobně jako hudební doprovod. Kupodivu se jim povedli i ti digitální pavouci.

Léto v bikinách 3 (1997)

Trojka je pro mě jen chudým příbuzným předchozích krásek v bikinách. Výběr holek nic moc, hlavní hrdinka Jamie mi byla nesympatická – no ony celkově ty děvčata stály tentokrát dost za hovno. Jediný kdo tu alespoň trochu předváděl „herecký výkon“ byl přihřátý Hector. Téměř nulová nahota tomu taky zrovna nepřidala, když už tu nebylo skoro nic, čemu by se normální člověk alespoň zasmál. Takže v tomto případě těžké zklamání.

Mandragora (1997)

Mám docela rád nejrůznější úchylárny a bizarre, ale tohle byl vážně docela solidní humus. Hlavně tedy svým tématem a zpracováním (homosexuální tématika, dětská prostituce, drogy) – to všechno jde naprosto mimo mou osobu a hnusí se mi to. Musím ale uznat, že tenhle kousek polského režiséra byl tedy vážně „síla“. Vulgárních hlášek tu byla celá řada, některé i docela humorné, špinavost tomu taky nechyběla – herecké výkony v rámci možností taky dobré, místy sice až moc zdlouhavé, ale i tak si to průměrné ohodnocení za svou „jinost“ zaslouží. Vidět už to ale taky znovu nechci!

Manson (1997)

Pro jedny prachobyčejný fanatik a sériový vrah, pro ty druhé spasitel a vůdce, který jim otevřel oči a naučil je vážit si sebe samých. Přesně takhle by se dal charakterizovat Charles Manson, muž který se nesmazatelně zapsal do americké historie a který dodnes budí ve spoustě lidí hrůzu a odpor, ale u některých i obrovský obdiv. Tento film je jakýmsi dokumentem, který staví na výpovědích několika členů Mansonovy rodiny, lidí kteří byli pro něj ochotni udělat opravdu cokoliv, dokonce i zabít nevinné lidi. Přestože se ve světě moc velké obliby netěší, pro mne osobně patří mezi to nejlepší co bylo o Mansonovi kdy natočeno

Mimic (1997)

Mimic stojí na slušné i když ne příliš originální zápletce o zmutovaných broucích, která se objevila už ve spoustě filmů, ale díky del Torově schopnosti navnadit diváka, vytvořit dusivou atmosféru a výběru herců se mu podařilo natočil lepší průměrný film, který určitě stojí za pozornost. Díky tomu, že se většina děje odehrávala ve tmě a v podzemí se podařilo částečně zamaskovat některé nedostatky, které tento film bezesporu má. Nelze přehlédnout inspirace z některých známějších filmů a určité scény byly jasně okopírované. To však nic nemění na tom, že pod taktovkou skvělé hudby Marca Beltramiho, zvukových efektů a schopnosti osvětlovačů vytvořil del Toro atmosférický film, který útočí hlavně po psychické stránce a má navodit pocit sklíčenosti, klaustrofobie a strachu z hmyzu. Samotné vizuální a speciální efekty se ve filmu točily hlavně kolem samotného ztvárnění brouků, které mě však lehce zklamalo. Pohyby brouků byly dost nerealistické, trhané, ale zase musím říct, že jejich útoky i některé charakteristické rysy byly podobné tomu, co jsme měli možnost vidět ve Vetřelcích a to se mi na tom líbilo (otevírání kukel (kokonu), hnízdo, sliz, některé společné útoky, atd.). Děj filmu začal postupně nabírat rychlý spád a poslední třicetiminutovka byla hodně dobrá, hlavně díky střihu Patricka Lussiera, který si s tím vyhrál nad míru dobře.

Miroslav Donutil ve Spirále (1997) (pořad)

Na zabití sobotního večera dobré. To ještě byli časy, kdy Donutil pořád jen neopakuje dokola jedny a ty samé svoje historky – takže divák u nich i pobavil (protože je neslyšel po 150x). No a hlavně potěšila účast Radovana Lukavského, toho jsem měl vážně rád. Ostatní hosté taky v pohodě. Svůj účel to splnilo, já se pobavil a hlavně jsem se u zábavného pořadu nenudil – ne jak u těch z dnešní doby!!!60%

Misfits - American Psycho (1997) (hudební videoklip)

Souhlasím s názorem uživatele MM_Ramone. I já mám v repertoáru kapely Misfits za favority jiné kousky. Přesto ani tento klip není rozhodně špatnou záležitostí. Na tom koncertě bych se taky pořádně vyřádil. Takže ač nerad musím v tomto případě udělit jen tři hvězdy – což ale taky není vůbec špatné.

Misfits - Dig Up Her Bones (1997) (hudební videoklip)

Tak tady jsem si užíval hlavně po poslechové stránce – což jsem taky očekával. Klip samotný není špatný to v žádném případě, ale už natočili lepší „hororovou show“ to bezesporu – hřbitov však měl určitě své kouzlo. Misfits jsou však i tak mou srdcovkou a nedám na ně dopustit. Takže i v tomto případě dávám nadprůměrné ohodnocení.