• Krátkometrážní

Little Erin Merryweather (2003)

Tenhle film se mohl stát určitě alespoň průměrným hororem, kdyby se jeho tvůrce vyvaroval naprosto školáckých chyb, kdy divákovi vlastně prozradí úplně všechno v prvních dvaceti minutách a připraví ho tak velmi brzy o všechny iluze. Tím pádem se na někteří asi ani nedodívají a rozhodně toho asi nebudou ani litovat. Na jedno podívání tahle krvavá Karkulka je, ale jinak je to jen další podprůměrný rádoby slasher s nulovou atmosférou a trapnými dialogy. Když si horor musím třikrát pustit znovu, protože u něj usnu je asi něco špatně. Slabé 2* za pěkně ilustrovanou knížku a flashbacky z minulosti

Americké psycho 2 (2002)

Hororovou atmosféru tady nehledejte, protože mi přišlo že se tvůrci rozhodli natočit podobný film jako American Pie akorát s tím rozdílem, že se tady čas od času stane vražda. Jednotlivé rozhovory jsou sem tam proloženy suchými hláškami, které stejně nikoho nerozesmějí. Po tragicky nudné půlhodině se z toho snažili udělat jakýsi slasher s gumovými panáky. Zatímco v jedničce jsme si mohli často vychutnat psychologickou hru vraha s jeho oběťmi, tak zde to vzali tvůrci rychlým šupem. Rachael se vždy přikradla ze zadu, potom byl k vidění stín či ruka s vraždícím předmětem a nic. Tedy zapomněl bych na dvě scény s gumovou figurínou, která nevypadala vůbec realisticky a scéna ze šatníku diváka spíš ‘‘rozpláče‘‘, než aby se u ní vylekal. Jediná srandovní scénka je udušení kondomem skoro na začátku filmu. Jediné na co se tady dá dívat je samotná herečka Mila Kunis. Já si jí ještě pamatuji z jiného snímku, kde se rozhodně nestyděla ukázat kousek ze svým opravdových předností a tak jsem celkem se zájmem sledoval, jestli bude něco i tady, ale nebylo. Docela se jí divím, že se dala přemluvit k natočení něčeho takového, ale to je celkem jedno. Hororem bych tenhle film nenazval ani omylem. Jedná se spíše o černou komedii či parodii a to ještě hodně špatnou. Jen doufám, že už nebude nikdy další pokračování.

Boogeyman 3 (2008)

Pevně věřím, že všem bubákům ve skříních už odzvonilo a tohle téma půjde někam do kytek. Po podprůměrné duchařině, průměrném slasheru a této parodii by se totiž příště klidně mohlo stát, že by se někdo rozhodl natočit nějaký prequel z divokého západu, nebo scifi ve vesmíru a to bych už asi nepřežil. Jak se říká do třetice všeho špatného to stačilo a nikdy více. Nicméně i přes všechny zápory tohohle veledíla to úplný odpad zase nebyl. Zasmát jsem se zasmál, úvodní scéna z vany se mi líbila a asi dvakrát jsem si tu všiml i náznaku slušné hororové atmosféry.

Boogeyman (2005)

Boogeyman mě hodně zklamal. Těšil jsem se na něj opravdu hodně, ale postupem času jsem se nemohl dočkat závěrečných titulek. Najde se zde sice několik světlejších okamžiků, ale těch je opravdu žalostně málo na to, aby z toho byl alespoň průměrný film. Dám tomu hodně slabých 40% za zhruba patnáct minut, které se mi z celého filmu líbily a úvodní scénu.

Na lince je vrah (2006)

Hodinu a půl trvající nuda, která vás uspává od začátku až do konce. Za zmíňku stojí leda tak maximálně závěrečných patnáct minut a to ještě s přivřením oka. Ve filmu se totiž za celou dobu vůbec nic neděje. Holka si chodí po baráku, sem tam jí někdo zavolá, ona panikaří-- ona panikaří ale pořád nic!!!!Potom se tam objeví magor nastane menší honička a už je konec. Tohle by klidně mohli pouštět i v osm ráno, protože děcka se u toho rozhodně bát nebudou. Jediné co se mi líbilo byla představitelka hlavní hrdinky, jinak film balancující na hraně odpadu.

Omen (2003)

Thajci mě tentokrát moc nepotěšili a ani já je zrovna dvakrát nepotěším. Vše podstatné se odehrálo až v posledních sedmnácti minutách což je ovšem zoufalo málo a pokažený dojem z předešlé doby to už moc nezachránilo. Bohužel když už se začal film slibně rozjíždět a konečně se objevilo něco nadpřirozeného byl konec. Navíc mě tvůrci docela nemile rozladili závěrečným rozuzlením a jejich fantasmagorickými řečmi o reinkarnaci. Jako lusknutím prstu mé nadšení opadlo a já znechuceně vytáhl dvd z přehrávače.

Zavražděné děti (2006)

Kdyby se toho ujal jiný režisér a vyměnil se celý štáb, tak by z toho možná mohla být průměrná duchařina. Takhle jde jen o další položku v mé filmové sbírce na kterou se už nikdy více nepodívám. Úplný odpad to však zase není. Přece jenom je zde k vidění i několik průměrných scén a čas od času se tady vyskytla i příjemná atmosféra. Bohužel nuda vyhrála na plné čáře a nelogičnost poloviny děje mě po celou dobu dost ubíjela, tudíž nemůžu dát víc jak...

Bunkr smrti (2008)

No tak nevím. S Deathwatch to moc společného nemá. Snad ten konec filmu, když se tam objeví další jednotka. Jinak je děj zcela odlišný a horší než v Mrtvé hlídce. Připadalo mi, že producenti posbírali bandu bezdomovců a opilců a jeli natočit laciný horor do lesa. Herci byli otřesní a naprosto hnusní. Co se týká děje musím uznat, že mě docela zaujal- teda jen pointa co se odehrávalo za Hitlera v bunkru. Docela bych i věřil, že se to mohlo někdy odehrávat (myslím ty testy, protože skopčáci byli magoři a jejich zvěrstva, byly mnohdy horší než to co jsme mohli vidět ve filmu). Já osobně bych to viděl na 40%.

Noční můra (2006)

Hodně divný film, který má sice slibný scénář a docela zajímavé herecké obsazení, ale to je tak všechno. Začátek má solidní rozjezd, který se ovšem po patnácti minutách zasekne a už se nerozjede. Kromě několika lekacích scén jsem se dost nudil. Nezachránila to ani Sarah Michelle Gellar, kterou mám jinak rád, ale tady to nebyla prostě její parketa.

Maturitní ples (2008)

Jediné klady tohoto filmu jsou: pěkné herečky, hluboké výstřihy a pěkný maturitní večírek (prostředí). Jinak jde ovšem o směsici laciné kopie podprůměrných slasherů a přehlídku nelogických scén i chování jednotlivých postav. Docela mě překvapuje, že se k natočení takové paskvilu snížili i takové herečky jako Jessica Stroup a Brittany Snow.