• Krátkometrážní

Ostrov smrti (2007)

Ostrov smrti jako hororový film na mě moc velký dojem neudělal, ale dá se zde najít několik světlejších momentů, které stojí za pozornost. Možná chtělo přece jenom ubrat na trapném černém humoru a spíše zapojit trochu té brutality a morbidnosti, kterou nám distributoři tolik slibovali. Jenže pokud chcete uspět, chce to trochu víc než jen ukázat nahé prsa a dvě povedené vraždy. Osobně si myslím, že mladší generaci se podobné kousky asi budou i docela líbit, ale na mě tenhle rozhodně nepůsobil, tak jak by měl. 4/10

Černý přízrak (1986)

Když se Mike Marvin rozhodoval o čem by měl být jeho první film, nechal se ovlivnit tehdejším trendem, kterým se stali automobilové závody a honičky. Na začátku osmdesátých let vznikl například film The Cannonball Run, nebo Knight Rider. On však toužil skloubit ve své prvotině hned několik žánrů dohromady, aby se vyhnul nálepce plagiátora. Černý přízrak se tak posléze dal zaškatulkovat mezi akční scifi-thriller, ale i mysteriózní snímek s příchutí hororové atmosféry. Především ve své době se těšil v Americe docela slušné oblibě, ale dnes už ho mnozí označují jen za průměrné béčko, které sice neurazí, ale většinu mladé generace už ani moc nenadchne. Celý děj staví především na své akčnosti a automobilových honičkách. To první se tvůrcům podařilo docela dobře okořenit i přimícháním humorných prvků, kterých je ve snímku docela dost.Prim největší si v mých očích však zaslouží členové Packardovy party. Větší sbírku primitivů a zdegenerovaných jedinců jsem už dlouho neviděl ( to jsem velkým příznivcem Šíleného Maxe). Černý přízrak je dle mého názoru průměrný film, který určitě stojí za shlédnutí, ale nebude to nic tak úžasného co bych si musel pouštět pořád dokola. Některé scény a především situace se tvůrcům určitě hodně povedly, ale dá se zde najít i množství věcí, které se daly natočit mnohem lépe.

Seance (2009) (studentský film)

Jsem docela na rozpacích. Přece jenom jsem očekával ještě trochu víc (vzhledem k hereckému obsazení), než se mi nakonec dostalo. První půlku jsem se tak trošku nudil, ale ta druhá mi už spravila chuť. Hlavně jsem rád, že je Pavel Nový zpátky a relativně ve formě.

Pro kapku krve! (2001) (amatérský film)

Tenhle kousek mě kromě hudebního a zvukového doprovodu nezaujal skoro ničím. Snímek nám neukáže nic moc nového, kromě několika rádoby humorných situací a herecké výkony jsou rovněž slaboučké.

Stíny Abadanu (2006) (amatérský film)

Přestože děj není zrovna dvakrát originální, patří tenhle kousek těm lepším amatérským počinům u nás. Ty do očí bijící chyby hodím klidně za hlavu, protože já se při sledování vážně docela pobavil. herecké výkony sice nejsou nejlepší, ale i tak předvedla většina herců docela solidní výkony.

Moucha: Hrůzné svědectví (2005) (amatérský film)

Bzzzzzzz, ano tak přesně tohle budeme muset poslouchat celých sedm minut trvání tohohle snímku, který se snaží vypadat jako komedie. Do jisté míry se to tvůrcům možná i povedlo, ale mě spíše zaujal zvukový a hudební doprovod. 5/10

Podezřelé chování (1998)

Tenhle film stojí sice na vrthavém povrchu, kdy akci střídá nuda, ale rozhodně nejde o žádnou ztrátu času. Sem tam se tvůrcům povedlo navodit docela zajímavou atmosféru a herecké duo Katie Holmes a James Marsden předvedlo solidní výkony. Za pozornost stojí i hudební doprovod.

Válka světů (2005)

Jde o docela povedený film, který mě sice ze začátku trochu nudil, ale jakmile se ze země vynoří ty stroje, tak šla úroveň filmu nahoru. Chvílemi se Spielbergovi podařila navodit opravdu parádní atmosféra, ale bylo tu i dost těch nezáživných částí. 7/10

Back to Life (2008)

Začátek mi přišel jako nějaká reklama na nové prášky proti kašli či rýmě. Zbytek už byl jen docela trapný pokus jak trošku vystrašit novorozeňata.

The Cat with Hands (2001)

Čiči, čiči tak přesně takhle bych na tu mrchu určitě nevolal. Ze začátku jsem se sice trošku nudil, ale jak míca sežrala toho ptáka začal se mi tenhle kraťas i líbit. Musím ocenit především tvůrčí nápad a místy i solidní atmosféru.