• Krátkometrážní

Síly temna (2006)

Zas až tak hrozné to nebylo, ale že to by to byla nějaká pecka...? Asi nejlepší na celém filmu jsou speciální efekty, které se tvůrcům docela povedli. Jinak je to ovšem jen další slaďárna pro mladé holčiny, které se rády podívají na pěkné mladé herce a vzdychají nad plakáty v pokojíčku. 5/10

Leviathan (1989)

Jde o solidní skloubení několika známějších filmů, kdy si tenhle kousek vždy vypůjčil to nejlepší a dokázal z toho celkem hodně vytěžit. Začátek je sice trošku vlažnější a napětí se zde rozjíždí dost pomalým tempem, ale jinak nemám větších připomínek skoro k ničemu. Monstrum vypadá dobře (všechny jeho fáze přemeny), herecké výkony jsou na hodně slušné úrovni (vždyť se zde sešla spousta skvělých herců), kamera i zvuk taktéž. Jen mě trošku sral ten český dabing. 7/10

Semena zla (1981)

Průměrný sci-fi horor, na který se stačí podívat jen jednou. Tvůrci sice přišli s docela zajímavým nápadem, ale v určitých situacích doslova vyhořeli. Co se týká prostředí a jisté dávky napětí, tak nemůžu snímku vytknout skoro nic, jenže ve chvíli kdy se na scéně objeví uvřeštěná Sandy, která holýma rukama začne bojovat se svým protivníkem, tak je po srandě. Kromě svého poprsí totiž Judy Geeson předvedla už jen otřesný výkon (neustále čuměla do kamery, přehrávala až běda, atd...). Musím pochválit ještě hudební doprovod, který se mi opravdu hodně líbil. 5/10

CHUD II. (1989)

Je potřeba říci, že volné pokračování originálního filmu C.H.U.D se skutečně příliš vlídného přijetí u diváků nedočkalo. Snad kdyby se tento film jmenoval jinak, mohlo vše dopadnout úplně jinak, ale zavádějící název (přestože oba filmy spolu nemají nic společného) byl tím největším impulzem k nevraživosti, který se promítl v celkovém nepříliš lichotivém hodnocení dvojky. Což je však docela škoda, protože tahle blbůstka není zas až tak špatná podívaná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ač je to k nevíře, tahle zombie komedie se mi do jisté míry i líbila. Především si mě tvůrci získali na svou stranu slušnou porcí „morbidnosti“ a černého humoru. Objevila se tu celá řada ujetých situací, u kterých jsem se pobavil, byly vtipné a ani jsem se u sledování moc nenudil. Navíc naši studentíci byli takříkajíc lehce odstrčeni do pozadí a mnohem větší prostor dostal Bud, který byl jasným tahounem celého filmu. Kromě něj mě zaujal i nakažený pudl – zvláště pak jeho scéna s pošťákem. Nemrtví prostě vládli tomuto filmu, na rozdíl od imbecilní armády a trapného Roberta Vaughna. Tohoto herce mám jinak rád, ale tady byla jeho postava vyloženě katastrofální. 50%

C.H.U.D. (1984)

Průměrné béčko z 80.let. Pro mě to však není žádná velká pecka, kterou bych si zařadil mezi své nejoblíbenější filmy. Snímek je plný žánrového klišé, nudných pasáží, které se sice snaží vypadat humorně, ale na mě to moc nezabíralo. Na druhou stranu se zde však vyskytlo i několik hodně zajímavých pasáží, kvůli kterým jsem se dodíval až dokonce. Asi nejvíc mě odrazoval příšerný český dabing, který mi po celou dobu pil neskutečně krev. Kupodivu se mi zde však líbila vytvořená atmosféra v určitých místech snímku, kdy hudební doprovod exceloval a když k tomu přidám i povedené masky nestvůr a trošičku směšné gore efekty tak dám při troše dobré vůle...

Odsouzeni zemřít (2006)

Tak tenhle průměrný kousek jsem si pustil na štědrý den a měl jsem několikrát sto chutí ho vypnout. Není sice vyloženě špatný, ale je zde k vidění tolik nelogičností, že jsem se pochvíli držel za hlavu. Sice tu hrály pěkné herečky a několikrát se objevilo i napětí, ale jinak jsem se místy i dost nudil. 5/10

Otevřené moře (2003)

Film mě zaujal především docela solidně se rozjíždějící atmosférou, která se měla brzy proměnit v psychologické peklo (bohužel se tak nestalo). Tvůrci sice dokázali natočit poměrně působivý film, ale nedokázali využít všechen jejich potenciál. Místy je děj dost nudný, ale v konečné fázi na mě docela zapůsobil celý. nechtěl bych se ocitnout v kůži těch dvou. Herecké výkony jsou na průměrné úrovni, ale prim zde hrál především Daniel Travis, jeho kolegyně Blanchard Ryan zaujmula především svým tělem, než výkonem. 7/10

The X-Ray Fiend (1897)

Muž se snaží nabalit na lavičce jednu ženskou. Vyfintěná dáma s dešníčkem ho však neustále odmítá, ale on se nevzdává. Tak tohle je zhruba děj tohohle nudného krátkometrážního videa. Jediné co ho spojuje zřejmě s hororovým žánrem je několik záběrů, kdy se dvojice změní v kostlivce. Přestože jde o hodně starý kousek, tak jsem na něm nenašel skoro nic co by se mi líbilo.

Uvězněni v čase (2007)

Dobrý film se dá natočit i beztoho, aby se na place producírovaly hollywoodské hvězdy, které vám předvedou jen takovou show, jakou mají výši honoráře. Samotný scénář je asi největším plusem, protože zde nenajdeme moc nudných pasáží, nebo narychlo zalepených děr. Jedná se o španělskou psycho jízdu se vším všudy. Od začátku totiž přesně netušíme co bude následovat v další scéně a každý Héctorův krok rozvíří další smršť podivných událostí, které kolem příběhu výří, jako tornáda poblíž amerických břehů. Režisér Nacho však není žádný troškař a tak se divákovi rozhodl ukázat celý příběh hned z několika různých úhlů pohledu a doslova se mu podařilo ukuchtit opravdu vydařený guláš, který si budeme muset sníst až do úplného konce. Když k tomu navíc přičteme k dobru, že skoro celý film se obešel bez nějakých vizuálních efektů, které jsou často spíše ke škodě, tak mu musím zatleskat. 7/10

Vražedná sekera II (2010)

Hatchet 2 rozhodně svému předchůdci ostudu neudělal. Green si jen v některých momentech počínal až příliš zbrkle a proto některé situace vypadají opravdu trapně. Dá se zde však najít i několik opravdu humorných chvilek, pro které stojí tenhle kousek vidět. Musí se hlavně brát ohled na to, že celý snímek je především hororovou komedií a morbidních úchyláren je zde více než dost. Pro mě je to lepší průměrná podívaná, které klidně odpustím všechny zlé prvky, protože já se bavil téměř po celou dobu.