Rychle a zběsile (2001)

Klasika. V době, kdy film vyšel určitě nečekali jak velký úspěch bude mít a jak výdělečná značka se z Fast & Furious nakonec stane. Můj nejoblíbenější díl a podle mě taky i nejlepší. Tajné pouliční závody, rychlá auta, ženský a děj nenápadně inspirovaný Point Breakem. Skoro jako by si to říkalo o herní zpracování a po dvou letech, co spatřilo světlo světa Need for Speed Underground jsme se dočkali. Ústřední dvojice Walker - Diesel perfektně sedí, ta chemie mezi nima je na plátně znát. Dnes už by tento snímek mnozí nemuseli ocenit, ale pro mě to má minimálně nostalgickou hodnotu.

Rozpolcený (2016)

Zařadil bych to do škatulky survival thriller, než-li horor, protože až tolik se u toho bát nebudete, ani krve moc neuvidíte. Ve Splitu uřaduje McAvoy a jeho one man show. Perfektně zahrané a i přesto, že dostaneme pouze 5 různých osobností namísto slibovaných 23/4, tak musím před jeho výkonem smekat (Jared by se od něj mohl něco naučit, aby věděl, jak se pořádně zhostit role Jokera, možná by ho potom z filmu nevystříhali). Z kina jsem odcházel se smíšenými pocity, bylo tam pár nudných scén, který by tam nemusely být (hlavně s doktorkou), konec mě lehce zklamal a celkově ta pointa toho všeho. Možná jsem čekal až moc, protože trailer mě hodně oslovil, ale v podstatě to shrnuje celý film. To na, co čekáme celý film se objeví na pár posledních minut a než se nadějeme, tak už je konec. Lepší průměr hlavně díky oboum hlavním aktérům, ale nic závratného. 7/10

Podfukáři 2 (2016)

Po luxusním prvním díle přichází celkem zklamání, nebo alespoň pro mě. Stejná šablona akorát v bleděmodrém, těch wow zvratů bylo až přehnaně moc (ale nikoho ve výsledku nepřekvapily) a nezachránila to ani zvučná posila v podobě Radcliffa. Lizzy Caplan, jak ji tu mnozí vyzdvyhují mi tu přišla spíše na škodu, nějak mi tam neseděla, ale abych to jen nektritizoval, tak bych vyzdvihl vizuální efekty, ty triky se jim povedly, stejně jako v předchozím díle. Bohužel předtím jsem to sledoval se zatajeným dechem, ale u tohoto dílu jsem to bral spíše jako oddechovku po práci u který vypnu a nemusím moc myslet, škoda. Počítám s tím, že 3 už nebude...

Tah pěšcem (2014)

Film není ani moc o šachách jako spíše o vyobrazení jaký byl tehdy Bobby Fisher magor/génius. Šachy mám rád, takže jsem se celkem těšil až film uvidím a nemůžu říct, že jsem zklamaný. Spidey hraje dobře, opravdu dobře, tak že mu tu psýchu opravdu věříte, jen mi tam chybělo víc té šachové "akce", některé důležité momenty jednoduše přeskočili. I přesto je to zajímavý film, dobře natočený, ale k těm 4* mi prostě něco chybělo.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

**Spoiler Alert!** Okopírujeme některé scény z původních filmů, šoupneme pár původních herců a trhneme balík na značce. Bohužel Disney není George Lucas. Nejsem sice žádný zarytý fanda, ale původní Star Wars mám rád a tohle mě prostě moc nenadchlo. Když si odmyslím okopírované situace z původních dílů (a že jich bylo dost) a odkazy na ně, tak zůstanou kýčovité real talky při kterých si přijdete trapně a nechápete + několik slibných akčních scén, bohužel s předvídatelným koncem. Nechci zase VII epizodu jenom kritizovat, ale když ono to jde tak snadno. Williams výborný, předvedl svoji klasiku a to se cení, vizuální stránka taky povedená (aby ještě ne za ty peníze, co do toho vložili) a hlavní hrdinka, jestli jí tak můžu nazvat, byla sympatická. Ford už sice nemládne, ale charismem to vynahrazuje (je vidět, že běhání a akční scény už mu dělají potíže, proto ho asi tak jednoduše odstranili), Chewie hodně baví, i když mu nerozumím, záporák Kylo Ren mi přišel spíše k smíchu (napodobováním Vadera a i herec mi moc neseděl) a na Marka jsem celý film čekal, abych se nakonec dočkal cca 15 vteřinové soutěži v zírání. Kdyby neexistovaly původní filmy, tak by se možná jednalo o lepší průměr, ale na kdyby se nehraje a tento film si nezaslouží víc jak průměrné hodnocení. J.J. Abramse mám rád, hlavně za LOST a nevím jak moc byl ovlivněn studiem, ale čekal jsem víc.

Horší už to nebude (2006)

Ach ty happy endy, ze začátku tak hezky našlápnutý film a musí to pokazit cukrkandlový konec. Skončit to tragicky, tak hodnotím jinak, ale takhle mě to dost zklamalo. Snad poprvé, co Ferrel hraje a dokonce mu to i jde, Dustin sice v menší roli, ale i přesto je dobrý. Na film se hezky dívá, je zajímavě vyprávěný, ale pro mě bohužel žádné terno, že bych z toho byl vedle. Na oddych dobrý a nevím proč, ale chvilkama jsem si přišel, že sleduji Waltera Mittyho, některé pasáže, nebo i trochu podobnost s hlavním hrdinou, který se jednoho dne vytrhne ze stereotypu a jde si plnit dávné sny a nebo jenom, tím, že jsou oba snímky fantasy. Moje hodnocení: Lepší průměr, bohužel díky svému "přepsanému" konci

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

Viděl jsem teprve tři série AHS a Asylum zatím vyhrává na plné čáře. Prostory blázince, ďáblem posednutá jeptiška, sériový vrah, nacistický doktor, mimozemšťané a další, takový mišmaš a přesto účinný. Navrch skvělé herecké výkony, Jessica a hlavně Zachary, který již přesvědčil, že psychopaty hrát umí, v Hrdinech nám to předvedl jako Sylar. Konce jim sice moc nejdou, přijdou mi takové jednoduché až kolikrát odfláknuté, ale ani to nezmění moje hodnocení, tuhle sérii doporučuji.

American Horror Story - Coven (2013) (série)

Zatím nejhorší série AHS (můj názor). Murder house teda nebyl o dost lepší, ale rozhodně zajímavější a hororovější. Čekal jsem větší využití voodoo, který je přece jenom temnější, ale toho jsme se moc nedočkali a i přesto, že se čarodějnice moc snažily a pár dílů se povedlo, tak mě výsledek nepřišel nijak extra. Skoro jako bych sledoval Čarodějky, akorát mi tam chyběla Alyssa Milano. Po skvělém Asylum přišel průměrný Coven.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

1. série (Murder House) - Když jsem AHS viděl poprvé, tak mě to nijak neoslnilo a ani jsem první řadu nedokoukal celou. Teď po letech jsem se k tomu vrátil (na doporučení, že ostatní serie jsou jen lepší a lepší) a začal to sledovat od začátku znova. Rád bych napsal, že to bylo vynikající, ale bohužel to finále mi pokazilo celkový dojem z jinak zajimavého a dobrého seriálu (jak jsem četl ostatní komentáře, tak je to i u dalších serií podobné, že finále stojí za ...), líbilo se mi jak kombinovali minulost s přítomností a i ruzné odkazy na skutečné události viz Black Dahlia. Shrnuto podtrženo 4*.