Prci, prci, prcičky (1999)

Legendární teen komedie. Nechápu lidi, co to tu komentují, že se nezasmáli a jaká to byla ztráta času. Nejspíš to je tím, že když v tom nehrajou dnešní diskotékové "dupačky" a kozy se neobjevují pravidelně každých 5 minut (i když se jich tam taky pár objeví) tak to ti dnešní diváci neocení, ale nebýt Prciček, tak žadný projekty X neslaví úspěch. Určitě by si zasloužili lepší hodnocení než se jim tady od některých dostalo. Parta kolem Jimba a večně hláškujícího Stiflera rozesměje i mrtvého, dále si přidejte klasické problémy středoškoláků a o srandy není nouze. Michelle a její storka o tom co prováděli na hudebním táboře, Jimbo a jableční koláč, Casanova a jeho "vykuř mi ho krásko"nebo původ slova "MILF" a spousta dalších, to je to, co činí Prcičky skvělou teen komedií, ale jsou tu i vážnější temáta, která nám servíruje Noah Levenstein. Tehdy slavili úspěch a i dnes po několika shlédnutí neurazí, ba naopak stále dokáží pobavit.

Sexy trefa (2014) (pořad) odpad!

Jestli Za kačku svlíkačku byla totální blbost na kterou by jste se střízlivý nepodívali jen když jste přišli z akce a v telce nic jiného nebylo, tak v tom případě nevím jak popsat tohle.

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad)

Když člověk přišel z akce a v telce nic jiného neběželo, tak na zasmání dobrý.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Z terminatorské série můj nejoblíbenější a taky dle mého názoru nejlepší díl. Tenhle díl má prostě všechno: výborný děj, děsivý záporák (všechnu čest Robertu Patrickovi), Arnie tentokrát jako klaďas v životní roli T-800 a i napínavá hudba. Po dechberoucí jedničce přichází ještě lepší pokračování což většinou nebývá zvykem, ale tady Cameron odvedl dobrou práci a naservíroval nám jeden z nejlepších akčních sci-fi, co kdy bylo natočeno. Na tu dobu skvělé triky a efekty za které bych se ani dnes nestyděl v době počítačově upravených slátanin. Pro mě je Terminátor 2 v TOP 10 nejlepších fimů, takže jasných 5*.

Železná srdce (2014)

Když jsem odcházel z kina, odcházel jsem s pocitem, že víc jak 3* si Fury nezaslouží, nechal jsem si to teda přes noc projít hlavou a hodnotím až teď. Film se mi celou dobu líbil, ale pak přišel classic Hollywood a jejich přehnané a sladké konce. Překousl bych fakt, že se pouze pět tankistů (v čele s nesmrtelným Pittem) postaví hordě němčourů, ale to, že hochům později dojde munice a vesele si pro ní skočí a zase se v klidu vratí do tanku aniž by je někdo z cca 300 němčourů trefil, to kazilo dojem. Navíc neschopný německý sniper, který třikrát míří Pittovi na hlavu a trefí ho do těla je víc k smíchu než to, že hned po první ráně skopou Brad neumře. Celou dobu sledujeme jak lítají hlavy po první ráně a jak umírají hlavní hrdinové aniž by jim to trvalo déle jak 5 sekund, ale Brad si v klídku stihne skočit zpět do tanku a poradit zelenáčovi (který se běhěm jedný mise stane mašinou) jak se schovat pod tankem. Pak přiletí do tanku dva německé granáty a to už sice Brad nerozdejchá, ale jeho účes po výbuchu stále drží, asi za to může Shauma. Třešnička na dortu přichází ve chvíly kdy se německý voják rozhodně ušetřit amerického zelenáče schovávajicí se jako jediný přeživší, když přitom celý film posloucháme jak jsou skopčáci nemilosrdní a jen zabíjejí. Upravit tenhle konec a jednalo by se o hodně slušný válečný film za poslední dobu. Herci podali dobrý výkon (hlavně neustále hláškující Michael Peña stojí za zmíňku), příběh taky zajímavý, proto s ohledem na dnešní filmy se jedná o nadprůměrný film a tak jsem se nakonec rozhodl pro 4* hvězdy namísto původních 3* i přes ten Mission Impossible konec.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

"nejlepší film vůbec" tohle se většině lidí vybaví, když je řeč právě o Vykoupení z věznice Shawshank a já k tomu nemám v podstatě co dodat jen můžu souhlasit. Tohle je opravdu mistrovské dílo, které musí ocenit každý. Má to všechno, krásný děj (děkujeme S. Kingovi), výborné obsazení a taky hlavně soundtrack, který nás filmem provází. Film, který prostě musíte vidět.

Jiná země (2011)

Jelikož jsem před shlédnutím filmu neměl žádná velká očekávání, tak mě výsledek až tolik moc nenaštval. Kdo ale čekal pořádné sci-fi se nedočkal. Místo toho sledujete drama o vykoupení za předešlý spáchaný čin z minulosti, ale tak strašně jednoduchý příběh to má, že vás to nutí film vypnout v pulce, protože presně víte kam to bude směřovat. Nicméně lepší než drátem do oka, ale i přesto se to k průměru jen přibližuje a proto jen 2*.

Papírový hrdina (2009)

Já tu Emmu Stone asi fakt miluju, jinak se nedá vysvětlit fakt, že jsem to dokoukal celý. Dá se říct, že ona byla to jediný, co mě ten film donutilo sledovat, protože drama zrovna není většinou můj šálek kávy. Nemůžu říct, že jsem celý film přetrpěl v křečích, ale zase mě nenapadá důvod proč a jak bych ho někomu měl doporučit.

Hercules (2014)

Film se mi v celku líbil až na pár nesrovnalostí. Zrovna nedávno jsem si pročítal pár starých řeckých bájí a zvláště ty o Heráklovi (Herkulovi) a až po té jsem se dal do sledovaní filmu. Těch nesrovnalostí by se našlo dost, ale nebudem hnidopichové, tvurci vyprávěli příběh po svém. The Rock byla kvalitní volba, jeho postava ho k tomu i předurčuje a i na plátně mu ta role sedla. Jen škoda, že si tvůrci jako děj svého příbehu nevybrali plnění 12 úkolů. Umím si představit, že by to na mě zapůsobilo víc než jedna žoldácká mise na záchranu města. Takhle to zaobalili do pouhých 5 minut na začátku filmu. Každopádně o několik tříd lepší než Herkules: Stvoření legendy z téhož roku, to byla naprostá břečka. Za mě střed 3*.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Celkem zklamání po úspěšném prvním díle. Možná to bylo příliš velkým očekáváním, ale až tolik mě dvojka nenadchla. Vizuální stránka je luxusní, to se nedá popřít ani neustále sledování prsou Evy Green neomrzí spíše naopak, ale chybí mi tu lepší děj, když už se na to čekalo takových let. Mohli si s tím více vyhrát a ne to takhle odbýt.