Hra o trůny (2011) (seriál)

Možná je to tím, že mě středověk nikdy nebral, nebo možná tou svojí jednoduchostí, kdy svelečeme pár pornohvězd, vyvraždíme víc jak polovinu postav a máme sledovanost. Nechápu ten celosvětový hype okolo tohoto seriálu, přijde mi, že se to hodně lidem líbí jen proto, že se to líbí ostatním. Řadit tento seriál mezi nejlepší ze všech je hodně špatný vtip.

Pan Nikdo (2009)

Nejprve je vše zmatené, kdy na vás film chrlí jednu informaci za druhou a vy se nestíháte orientovat mezi realitou a vzpomínkou a najednou přijde konec, kde vám vše vysvětlí jak blbečkovi na dvorečku a vše je najednou tak prosté. Konec mě vyloženě zklamal, protože namísto velkého boomu přijde spíše velké zklamání, nicméně nápad byl skvělí a rozhodně nemůžu říct, že jsem se u sledování nudil. Mám rád tyhle mysteriozní filmy, kde většinu času nevíte, co sledujete a teprve po několikátém shlédnutí vám to třeba dojde, ale tady bohužel prozradili celou pointu. I přes ten konec se přikláním k lepšímu průměru.

Seznamte se, Joe Black (1998)

3 hodiny jsou dlouhá doba, na tento snímek určitě. Hudba výborná, obsazení skvělé, příběh taky nebyl špatný, ale většinu času jsem se nudil. Spíš než smrt mi Brad přišel, že hraje dítě převtělené do dospěláka, které se učí poznávat svět, ale určitě né temnou smrt, co si přišla sebrat Anthonyho. Možná je to i tím, že jsem to viděl až teď, na tu dobu to mohl být dobrý snímek, ale dobrý je za 3 a to je i mé hodnocení. Toho cukrkandlu bylo na závěr až moc.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Zajímavé retro (po vizuální stránce dobře provedené), bohužel mi nějak nesedělo spojení Firth - Stone, ta chemie mezi nima nebyla. Příběh nebyl špatný, jen kdyby nebyl tak lehce předvídatelný. Bohužel asi nejsem naladěný na vlnu Woodyho Allena, protože na mě tento snímek moc nezapůsobil, rozhodně si ho nebudu chtít pouštět znova. Nehrát tam Emma, tak bych si ho ani nepustil.

Ples příšer (2001)

Vyborná hudba, to je to,co tenhle film má, jinak se jedná o průměrný film, kde první půlka je zajimavá a druhá už celkem o ničem. Krom hudby ještě musím pochválit Billyho i když ho zrovna moc nemusím, tak tady zahrál dobře (hlavně při hádce s Ledgerem).

Terminátor (1984)

Zá málo peněz hodně muziky, je neuvěřitelný, co Cameron dokázal s tak nízkým rozpočtem. Pro někoho, kdo to viděl až teď se to sice může jevit místy úsměvné, ale já když to viděl jako malej kluk (bohužel až po druhém díle, který jsem viděl jako první), tak jsem jen zíral. Arnie jako záporák na jedničku a zbytek herců (hlavně Biehn) to samé plus navíc ta temná atmosféra podtrhnutá 80's klávesama. Z akčňáků mám nejraději Terminátora, sice dvojku řadím víš, ale jednička je v těsném závěsu. Můžu jedině doporučit tento již kultovní snímek.

Terminator Genisys (2015)

Proč? Naprosto zbytečné oživení legendární série, jako velký fanda prvních dvou dílů jsem byl po shlédnutí akorát zklamaný. Líbily se mi předělané scény z jedničky, ale to bylo pomalu vše, udělali z toho hroznou kaši, kde jde logika stranou (už jenom ten nápad o alternativní realitě a tedy ignorování předešlých dílů). Začátek slibný, ale pak se ukázalo, že peníze nejsou všechno, stačí se podívat, co Cameron dokázal s malým rozpočtem, co měl k dispozici při natáčení jedničky a pak, co dokázali udělat tady, akorát tak drahou slátaninu, kde ani hláškující Arnie nepomůže. Ani nevim, co k tomu dál napsat, jen to, že mnohými kritizovaný Salvation (mě se líbil) je oproti tomuhle masterpiece, jsem zvědav s čím příjdou v dalším díle.

Aloha (2015)

Film úplně o ničem a přitom tak hvězdné obsazení, dle mého názoru se tady dalo udělat více. Bohužel ani výborná Emma to nezachrání, takže film sledujete, ale ničím vás nezaujme a ani vás nic nedonutí si ho pustit znovu.

Rychle a zběsile 7 (2015)

U Rychle a Zběsile se nikdy nebrala reálnost v potaz, takže nemá cenu tady psát o tom, jak většina akčních scén postrádá logiku a podobně. Tenhle díl se dá brát jako rozloučení s Paulem, ale i také s celou sérií, která už prostě nemůže dál pokračovat. Akčňák je to povedenej, nedá se říct, že by se člověk nudil, to rozhodně ne. Hodně jsem cenil vzpomínku na Tokijskou jízdu a menší cameo Lucase Blacka (Wan a jeho smysl pro detaily), jen jsem čekal, že bude mít trošku větší roli asi jako Dwayne, co si tentokrát moc nezahrál. Překvapil mě Statham, kterého osobně moc nemusím, ale tady zahrál dobře a hláškující Tyrese taky stojí za zmíňku. Zajimalo by mě jak moc se výsledek liší od prvotního plánu, ale to se už asi nedozvíme i přesto si myslím, že se s tím tvůrci poprali slušně. Závěrečné rozloučení se povedlo, věřím tomu, že je to takhle lepší než nechat postavu zemřít i vzhledem k památce Paula. Když to shrnu: tak film se mi líbil, jedná se o dobrý akčňák, ale s porovnáním s jedničkou je to pouze lepší průměr (3,5*).

Let's Dance All In (2014)

Co na to říct, už z toho jen ždímou prachy. Dokola ten stejný příběh jen se mění choreografie a hudba, tady navíc mi ta hudba do toho moc neseděla. Chce to přijít s nečím jiným nebo toho už nechat.