Voda pro slony (2011)

Furt jsem čekal něco víc než jen všední lovestory v cirkusovém prostředí, něco co by z filmu udělalo víc než jen průměr. Příbeh zajímavý, ale nedokazali z toho vytěžit víc než jen pár okamžiků, které si zapamatujete, zbytek scén se diváte na čas nebo si usínáte. Bohužel samotný Waltz na to nestačil, i přesto, že jeho výkon byl výborný, jemu je vidět sedne každá role. Zakázaná láska, která se podle mě až moc jednoduše nakonec prokouše do samotného happy endu, který se i dal trošku čekat a byl celkem odfláknutý. To mi zkazilo dojem z celého filmu.

Zdrojový kód (2011)

Napínavý snímek, nevím jestli ho můžu nazvat přímo sci-fi, ale máme tu cestování časem, tak nejspíše ano. Zajímavý příběh s paralerní realitou, kde se fyzicky mrtvý voják snaží zabránit teroristickému útoku za pomoci vládního programu, výborný Gylenhaal a krásná Michelle se sympatickou Verou, bohužel trošku mi dojem pokazil konec. Namísto happy endu, bych čekal, že to skončí s tím jak ho odpojila, to by mi sedělo rozhodně víc, ale i tak Zdrojový kód cením hodně vysoko. Nedávno jsem ho pouštěl přítelkyni (naštestí u toho neusla) a i po těch letech, co jsem ho viděl naposledy se mi stále líbí, jen jak jsem psal, ten konec bych udělal jinak.

Prokletý ostrov (2010)

Teddy Daniels nebo Andrew Laeddis? Otázka, která nás neustále pronásleduje po shlednutí tohoto veledíla. Rokem 2010 se Leo trefil přímo do mého vkusu, jak Počátkem, tak i právě Prokletým ostrovem. Dokonale promyšlené dílo s nečekaným zvratem na konci, náramně zrežírované panem Scorsesem a perfektně zahrané nejen Di Capriem, ale i zbytkem hvězdné party. Dále i temná hudba, co nás provází záhadným ostrovem krásně vykresluje atmosféru filmu, jen tomu chybí nějaké to větší ocenění (chudák Leo, tak výborné filmy, ale žádný Oscar). Bohužel pokuď nehrajete postavu umírající na nějakou zákěřnou nemoc, nebo s postižením (ať už fyzické nebo mentální) plus miliardový rozpočet, tak tu sošku prostě nedostanete. Podle mě jeden z nejlepších mysteriozních thrillerů a pro mě jeden z top 10 nejlepších filmů vůbec. Live as a monster or die as a good man.

Equalizer (2014)

Trošku přeháňka, ale tak dobře zaobalená, že se to dá odpustit. Denzel to umí zahrát to je známá věc, ale já bych spíše pochválil záporáka (Marton Csokas), jen ten poslední souboj mohli trošku lépe vymyslet, přišlo mi, že umřel moc snadno a rychle bez nějakýho většího souboje s hlavním hrdinou. Zajímávé bylo Denzelovo vyhodnocování situace alá Action man, už jen chyběl ten jeho pokřik, ale pořád lepší než všechna pokračování Mission Impossible. Závěrečný song (Zack Hemsey - "Vengeance") perfektně vybrousil poslední bitvu v obchoďáku. Shrnuto, podtrženo, povedený akčňák u kterého nepřemýšlíte a jen užíváte akci.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Velkolepé jak se na Ridleyho Scotta sluší a patří, bohužel následuje ale. Dlouho jsem se rozmýšlel jak tento snímek ohodnotit, hodně jsem se na něj tešil, ale z kina jsem už tak nadšený neodcházel. Film se mi líbil, ale abych pravdu řekl, asi jsem od toho čekal víc. Po vizuální stránce se nedá nic vytknout, příběh a obsazení taky dobrý, jen tomu prostě něco chybělo, něco co má Gladiátor a Exodusu to chybí. Pro mě lepší průměr.

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

I přesto, že nejsem šílenec do aut, tak tohle můžu. Britský humor mi sedí (viva la Red Dwarf) a tohle trio dokázalo z nudného dokumentu udělat slušný a záživný pořad. Rád mám Vietnamský speciál, ale vyzdvihnout bych mohl ještě dalších x dílů, co díl to skvost. Jiný pořad o autech nesleduji, protože mě ničím nedokázali zaujmout o to víc Top Gear cením, protože jim se to povedlo.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Paráda, návrat blbců po 20 letech se vydařil. Film na vás neustále sype vtipné scénky a atakuje vaše bránice. Carreyho já můžu a tady se opět předvedl, teď zrovna v době, kdy se hodně herců vrací ke svým dřívějším filmům a postavám se zrovna tohle povedlo a můžu jedině doporučit pokud chcete vypnout a pořádně se zasmát. Harry a Loyd jsou stále ve formě.

Gattaca (1997)

Film s nádherným soundtrackem (The Departure je vynikající a jedna z mých nejoblíbenějších filmových skladeb), zajímavým příběhem (vize budoucnosti, kde se lidstvo dělí na geneticky dokonalé a nedokonalé) a taky výborným obsazením. Líbí se mi, že se tvůrci obešli bez speciálních efektů a triků a dokázali nám naservírovat kvalitní sci-fi drama skrze dobré vyprávění. Je vidět, že to jde i bez futu laserových zbraní a lítajících aut, stačí mít nápad a umět ho dobře podat.

Strážci Galaxie (2014)

Klasická týmovka, kde se padouch snaží zničit nebo ovládnout svět/galaxii což se mu nakonec díky našim hrdinům nepovede. Záporák tu je nic moc a přiznejme si, že i tým hrdinů není o moc lepší, tady to zachraňuje mýval s výborným Grootem. Byl bych radši, kdyby se Marvelu povedlo odkoupit práva na Spidermana od SONY a vymyslet něco s ním, než vyhrabávat všemožný superhrdiny z marvelovskýho vesmíru a dělat tyhle týmovky podle šablony Avengers, které jim slušně vydělávají. Nemůžu říct, že by se mi film úplně nelíbil nebo, že bych se dokonce u toho nudil, ale nejedná se o žádný extra trhák, který by mě zaujal. Průměr za 3* a to hlavně díky Grootovi, který mě na filmu zaujal nejvíce.

Odložené případy (2003) (seriál)

Z krimi seriálů, kterých je tu spousta (dost bylo kriminálek a jejich nadpozemské technologie), jsou Odložené případy můj nejoblíbenější a taky dle mého názoru nejlepší a to nejsem zrovna fanoušek krimi. Snad každý z případů má co do sebe a dokáže diváka zaujmout, sympatický tým, povedené flashback scény a perfektní konce dílů s trefným hudebním podkladem. Za mě jasných 5*.